Tak jak powinno

Sezon owocowy: co kupić na rynkach w lipcu

W ostatnich latach rosyjskie miasta gwałtownie wzrosły zainteresowanie rynkami i produktami rolnymi. Życie wokół nas, wraz z ekspertami, rozumie, na jakie produkty sezonowe należy teraz zwrócić uwagę i co kupić na rynkach w lipcu.


Owoce i jagody

EVGENY KIM Założyciel sezonowych usług dostarczania owoców i warzyw Vitamins.ru

W lipcu duży asortyment rosyjskich produktów z Astrachania, Rostowa, Krasnodaru, Wołgogradu. Są to przede wszystkim jagody: jagody, jagody, czerwone i czarne porzeczki, maliny, jeżyny, agrest. Do końca miesiąca nadejdą borówki brusznicowe i rokitnik zwyczajny. Część należy przygotować na jesień-zimę.

Rozpocznie się również sezon młodych rosyjskich jabłek, są to odmiany „Melba”, „Antonovka”, „białe nadzienie”. Pozostałe owoce są importowane. Sezon moreli „szala” z Armenii potrwa cały miesiąc. Przybędą zwykłe i białe nektaryny z Uzbekistanu oraz wiśnia, śliwki i suszone śliwki z Mołdawii. W drugiej połowie lipca uzbecki melon torpedowy zyska smak. Pojawią się arbuzy z Astrachania i Dagestanu. Radzimy poczekać od dwóch do trzech tygodni - możesz rozpocząć sezon. Wybierz owoce o wadze 10-14 kilogramów; podczas trzaskania dźwięk powinien być wyraźny. Arbuzy dzielą się na „dziewczęta” i „chłopcy”, najpierw zapytaj sprzedawców.

Warzywa

W tym miesiącu jest wiele lokalnych warzyw. Ogórki, pomidory, papryka, cukinia, bakłażan, dynia, rzepa, młoda kukurydza. Być może pomidory nie będą tak luksusowe, jak uzbeckie i azerbejdżańskie, ale wciąż świeże, bogate, soczyste. Life hack: preferuj różowe odmiany, są najsłodsze. Spróbuj „serca byka”, „raju”. Nadal możesz wziąć wiśnię Rostov na gałąź: średniej wielkości, o grubej skórce, są bardzo słodkie.


Owoce i jagody

LEO VOLOS
twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Lipiec jest głównym miesiącem moreli i wiśni. Morele pochodzą głównie z Armenii, a jeśli masz okazję, lepiej oczywiście kupić morele samolotowe: w przeciwieństwie do tych dostarczanych do Moskwy wagonami, samolotem słodkim i aromatycznym - tak, jakbyś jadł je bezpośrednio w Erewaniu. Czereśnie przybywają do Moskwy z Azerbejdżanu, Armenii i Europy, a ponownie najsmaczniejsze czereśnie to te dojrzałe i dostarczane do Moskwy samolotem z Armenii.

Sezon płaskich brzoskwiń jest w pełnym rozkwicie - przy ich zakupie ważne jest, aby upewnić się, że nie mają pleśni we wnęce, i lepiej nie brać ich wiele razy - szybko się pogarszają. Zaczyna się także sezon okrągłych brzoskwiń i nektaryn, należy je przyjmować miękko i najlepiej smakować, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że przyjmujesz je bez smaku i twarde. Rozpoczynają się pierwsze dostawy fig, miękkie czarne figi są już słodkie, a im bliżej sierpnia, tym będzie taniej.

Rozpoczyna się także sezon soczystych, słodkich, pachnących uzbeckich melonów. Kupując melon, należy pamiętać, że dojrzały melon zawsze dobrze smakuje i świetnie pachnie.

Warzywa i warzywa

Wszystkie warzywa są już rosyjskie i nadal spadają ceny ku zadowoleniu klientów. Również teraz bardzo dobre i niedrogie warzywa: koperek, pietruszka, cebula, kolendra, sałatka - wszystko jest już blisko Moskwy.


Owoce

Julia Ilyina założyciel sklepu internetowego Myfresh.ru

Na początku miesiąca w Krasnodarze rozpoczynają się zbiory moreli. Będą pyszne i słodkie w drugiej połowie lipca. W pierwszych tygodniach lipca w Azerbejdżanie dojrzewają pierwsze niezwykle słodkie i soczyste brzoskwinie z wczesnych zbiorów - mają wydłużony owalny kształt.

Dojrzałe nektaryny. Na początku miesiąca powinieneś kupić słodkie uzbeckie księżniczki z Uzbekistanu - są to małe owoce o cienkich skórkach i charakterystycznym jasnym burgundowym kolorze. W drugiej połowie miesiąca w sprzedaży pojawią się niezwykłe białe nektaryny - słodko-kwaśne.

W lipcu rozpoczynają się pierwsze zbiory czarnych i zielonych winogron w krajach sąsiednich (Uzbekistan) i Kubanie. Najsmaczniejsze wczesne odmiany: „kodryanka” i „gałka muszkatołowa”, pod koniec miesiąca - ukochany „kishmish”. Pierwsze słodkie gruszki wczesnego dojrzewania pochodzą z Azerbejdżanu na początku miesiąca. Śliwka i wiśnia dojrzewają w Kubanie.

Jagody

Słodko-kwaśne wiśnie Kuban, czarne i czerwone porzeczki, maliny zachwycą nas przez cały lipiec. Na początku miesiąca musisz się pospieszyć, by skosztować prawdziwych dzikich truskawek. W drugiej połowie miesiąca agrest dojrzewa - zielony i czerwony.

Warzywa

W lipcu warto zwrócić szczególną uwagę na różowe pomidory z Krasnodaru i Rostowa, a także słodką paprykę. W drugiej połowie miesiąca na rynku zaczną pojawiać się nowe zbiory dyń Kuban, na początku miesiąca - prawdziwe kurki leśne (zwykle są sprowadzane do Moskwy z rejonów Vladimir i Kostroma).


Sezonowa lista produktów

Rynek Daniłowski

Lipiec jest bardzo płodnym sezonem i możesz zrobić całą listę produktów. Warto więc kupić bułgarskie pomidory, ormiańskie morele i brzoskwinie, białe i czarne morwy, truskawki z Woroneża, płaskie brzoskwinie z Uzbekistanu, dzikie truskawki z Ryazana i Vladimira, białe kurki, brązowy borowik i borowik.Cover: Dionisvera - adobe.stock.com

Obejrzyj wideo: ZAKUPY NA TARGU W KUTAISI CZURCZCHELE. GRUZJA 2019 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej