Tak jak powinno

Co kupić na rynkach w październiku?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiadujemy się, czego szukać na początku jesieni i jakie produkty sezonowe można znaleźć na półkach w październiku.


Ekaterina Chukaeva

Przedstawiciel Przyjaciela Rodziny

W październiku pierwszą rzeczą, którą musisz ocenić moc swojej zamrażarki. Cepy, borowiki, grzyby, grzyby i kurki są nadal usiane polanami. Dzikie grzyby tradycyjnie należą do asortymentu sklepów i rynków: w regionach Władimira, Niżnego Nowogrodu i Ryazana nadal istnieją punkty przyjmowania grzybów od ludności. Oznacza to, że miejscowi zbierają grzyby i przekazują je po stałej cenie. Z kolei rynki i sklepy kupują już dużo w tych punktach. Tak więc, od krawędzi do konsumenta, grzyb przechodzi trzy etapy kontroli. Kupując grzyby w sklepach, a nie przydrożnych sprzedawcach, masz gwarancję, że dostaniesz grzyby jadalne i wysokiej jakości. Ponadto nie ma obaw, że twoja wiedza i doświadczenie Cię zawiodą.

Również z lasu pochodzą świeże dzikie jagody - żurawina i borówka brusznica. Te jagody są nie tylko w stanie przetrwać mrozy, ale także stają się bardziej soczyste, przechodząc kilkakrotnie przez zero stopni. W październiku ogniska jarzębiny nadal płoną wraz z czarną jagodą i kaliną. Jagody te doskonale tonują w zimny poranek, jeśli zrobisz im herbatę z imbirem, miodem i cytryną.

Z warzyw należy preferować sezonową cukinię, dynie i cukinię, ponieważ rośliny te nadal mają dużo światła dziennego w otwartym terenie. Zgodnie z tą samą zasadą powstaje lista owoców: gruszek, śliwek i jabłek. A poza Federacją Rosyjską po raz drugi zbiory granatów i grejpfrutów.


Evgeny Kim

Założyciel sezonowych usług dostarczania owoców i warzyw Vitamins.ru

Na początku października są jeszcze produkty letnie, ale za miesiąc znikną. Z warzyw są to rosyjskie pomidory, cukinia, papryka, bakłażan. Z owoców - śliwki armeńskiej, uzbeckiej i mołdawskiej, ormiańskich brzoskwiń i fig. I oczywiście przydatne jagody: rokitnik, borówki, głóg, żurawina.

Sezon winogron trwa, osiąga szczyt w październiku. Zwróć uwagę na uzbeckie winogrona Typhi, damskie palce, mołdawską Isabellę i rodzynki armeńskie. Stopniowo asortyment zaczyna się uzupełniać produktami jesiennymi. Na początku miesiąca uzbecki persimmon „Korolek” jest już w dobrym guście, później nadejdą Abchazja feijoa, uzbeckie pigwy i cytryny - najsmaczniejsze i najbardziej aromatyczne. Rozpocznie się sezon całej grupy produktów azerbejdżańskich. Są to persimmony, granaty, jabłka Sinap. Z warzyw - słodkie pomidory czereśniowe, ogórki Baku, bakłażan, ziemniaki.

Zakres produktów z krajów spoza WNP powiększy się - na przykład pojawią się czerwone i żółte śliwki, gruszki pstrągowe, jagody, bez pestek granaty z Chile. Oczywiście są w nich, ale miękkie i niepozorne - radzimy spróbować.


Leo Volozh

twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Październik jest głównym miesiącem dyni i nie na próżno ten miesiąc to Halloween. Rozpoczyna się sezon różowego granatu - bardzo słodki i pyszny, ponadto pojawiają się już suszone owoce i orzechy nowej uprawy: orzechy włoskie, orzechy laskowe, figi, suszone śliwki, suszone morele.

W październiku na rynki wkraczają świeże „królewskie” daty nowej uprawy z Izraela, a także herbaty ziołowe z nowej kolekcji, ale sezon lokalnych warzyw - bakłażana, cukinii, kalafiora, pieprzu i innych - kończy się, ustępując miejsca importowanym.Cover: kathik - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Jak kupić akcje po korekcie? Użyj stop-loss lub stop-limit #Portfel10k odc. 21 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej