Tak jak powinno

Co kupić na rynku w sierpniu?

W ostatnich latach rosyjskie miasta gwałtownie wzrosły zainteresowanie rynkami i produktami rolnymi. Życie wokół nas, wraz z ekspertami, rozumie, na jakie produkty sezonowe należy teraz zwrócić uwagę i co kupić na rynkach w sierpniu.


Basen JurijaCEO rynku Cheryomushkinsky

Owoce i jagody

Sierpień jest najbogatszym miesiącem dla owoców: śliwek, brzoskwiń, nektaryn, moreli, gruszek, jabłek, jeżyn, derenia, wczesnych winogron. Rozpoczyna się handel arbuzami i melonami - ich sezon jest stosunkowo długi w porównaniu z przejściowymi jagodami, takimi jak figi, agrest, jeżyny i porzeczki.

Warto zwrócić uwagę na owoce z Krymu. Na przykład figi, które będą drugą uprawą w sierpniu. Krymskie figi są dwojakiego rodzaju: fioletowe i białe. Pierwszy jest bardziej powszechny, a drugi jest o wiele słodszy i smaczniejszy, więc wybierz go. Kupując, zwróć uwagę, że figi są suche i bez pęknięć. Zepsute owoce mają charakterystyczną cechę - słony zapach.

Zaopatrz się w agrest pod Moskwą - jedną z pierwszych będzie odmiana „berylu” z bardzo dużymi jagodami (niektóre wielkości dobrej wiśni). Jagody tej odmiany są okrągłe, jasnozielone, słodkie i kwaśne. Najpiękniejszą i najbardziej pachnącą odmianą jest „Ural różowy” o cienkiej skórce i różowo-pomarańczowym odcieniu. Pod koniec sierpnia pojawi się rokitnik zwyczajny - jego sezon dopiero się zaczyna i potrwa do końca września, więc nie można za bardzo spieszyć.


LEO VOLOStwórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Owoce

Rozpoczyna się sezon winogronowy, przywieziony głównie z Turcji i Uzbekistanu, w ciągu najbliższych trzech miesięcy można go jeść dla przyjemności, ponieważ jest niedrogi i słodki, przy wyborze należy zwrócić uwagę na gałęzie - powinny być świeże i zielone, a klastry nie powinny rozpadnie się, gdy je podniesiesz.

Sierpień to oczywiście sezon figowy. Pierwsze dostawy są odbierane samolotem z Izraela, teraz - czarna odmiana z Krymu, stamtąd figi są już słodkie, potem przybędą z Armenii i Turcji. Aby kupić słodkie figi, przy wyborze musisz wyglądać, aby nie było zielonkawe ani suche.

Teraz trzeba jeść jagody, ponieważ są rosyjskie i kosztują znacznie mniej niż zimą. Jagody trzeba kupić mocne, słodkie i duże. Również sierpień jest głównym miesiącem dla arbuza i melona. Kupując melon, musisz wyglądać tak, aby był twardy: jeśli są miękkie miejsca, to w środku będzie jak wata.


Julia Ilyinazałożyciel sklepu internetowego z produktami naturalnymi Myfresh.ru

Owoce

Już na początku sierpnia przychodzą do nas dojrzałe, soczyste figi. Pierwsza figa pochodzi z Azerbejdżanu odmiany „chapla”. Owoce mają ciemnofioletowy kolor, miąższ jest soczysty i mięsisty. Za nim na półkach pojawiają się słodkie figi z Krymu i Krasnodaru. Pod koniec miesiąca spotykamy niezwykle pyszne „różowe rodzynki”. Jagody tej odmiany są rześkie, bardzo piękne, w kolorze różowym o słonecznym odcieniu.

W drugiej połowie sierpnia Apple Spas jest tradycyjnie obchodzony - czas pierwszego zbioru nowej uprawy jabłek. W tej chwili rozpieszczamy się jabłkami różnych odmian. Najsmaczniejsze to „Genewa” (miąższ drobnoziarnisty ma bardzo przyjemny smak i aromat, słodkie i kwaśne, soczyste, chrupiące jabłka), ciemnoczerwone „prima” (miękkie miąższ i słodkie, z lekkim, przyjemnym kwaśnym smakiem), hipoalergiczne „białe nadzienie” (smak łączy w sobie słodycz i odrobinę kwaśności).

Jagody

W sierpniu dojrzewają słodkie jeżyny, krewny malin. Kolekcja tej jagody nie trwa bardzo długo, więc musisz się spieszyć, aby się nią uczcić. Ponadto pod koniec lata oddajemy się ciału jednej z najbardziej przydatnych jagód - świeżego rokitnika. Pikantna jagoda daje nam morze witamin i wzmacnia układ odpornościowy przez cały rok. W drugiej połowie sierpnia rozpoczyna się zbiór borówek leśnych. Świeżo zebrane jagody przychodzą do nas głównie z regionu Woroneż, Władimir, Kaługa.

Warzywa

W sierpniu warto zwrócić szczególną uwagę na dynie Kubana nowej uprawy: „gałkę muszkatołową”, „butternut”, „pomarańczę”. W drugiej połowie miesiąca rozpoczyna się kolekcja grzybów leśnych: ceps, osiki, borowików. Z reguły sprowadzane są do Moskwy z rejonów Włodzimierza i Kostromy. Kontynuowana jest kolekcja kurkami.


Evgeny Kim

Założyciel sezonowych usług dostarczania owoców i warzyw Vitamins.ru

Owoce

Sierpień to początek sezonu winogronowego: z Uzbekistanu przywożone są „kiszmisz”, „damskie palce”, „typhi” i słodkie czarne winogrona z Mołdawii. Z reguły dobry smak winogron uzbeckich i mołdawskich trwa do późnej jesieni. To także czas ormiańskich brzoskwiń. Wyglądają aksamitnie, z łatwo usuwalną kością. Pojawią się również uzbeckie brzoskwinie, które są również dobre, ale ich smak jest prostszy. Rozpoczną się dostawy doskonałych „śliwek mołdawskich”. To nazwa różnych słodkich, soczystych i niedrogich śliwek. Czekamy na zbiory późnych rosyjskich jagód: żurawiny, borówki brusznicy, rokitnika zwyczajnego.

Warzywa

Wszystkie warzywa są teraz głównie rosyjskie: ziemniaki, cukinia, bakłażan, papryka, kukurydza, marchew, buraki. Z ogórków sezon jest nadal Łukowicki, średnio owocowy. Obfitość lokalnych pomidorów: możesz wybrać wiśnię z Rostowa i różowe pomidory z Orenburga, są najsłodsze. Już są kurki, a do połowy miesiąca pójdą pierwsze szlachetne grzyby.Cover: StockphotoVideo - Stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: W co i jak inwestować w sierpniu 2019? - inwestowanie, giełda, dolar (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej