Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiadujemy się, czego szukać na początku jesieni i jakie produkty sezonowe można znaleźć na półkach we wrześniu.


Evgeny Kim

Założyciel sezonowych usług dostarczania owoców i warzyw Vitamins.ru

Mimo jesiennego kalendarza wrzesień wrzesień to indyjskie lato wśród produktów. Asortyment owoców i warzyw jest nadal głównie letni. Teraz radzimy wybrać owoce sezonowe z krajów WNP, rosyjskie jagody i warzywa: brzoskwinia ormiańska, czarne i zielone figi, słodkie śliwki mołdawskie i ormiańskie, dojrzałe winogrona uzbeckie, mołdawskie i ormiańskie. Popełnienie błędu jest prawie niemożliwe. Niemniej jednak, wybierając go, zwróć uwagę na gałąź: powinna być zielona i nie wyschnięta - jest to wskaźnik świeżości winogron.

Arbuzy wreszcie zyskały smak, teraz głównie Dagestan, ale pojawi się również Astrachań. Wciąż miodowe uzbeckie melony „torpeda”. Wrzesień to czas zdrowych jagód: rokitnika rosyjskiego, borówki brusznicowej, derenia azerskiego, wkrótce pojawią się żurawiny.

Z jabłek czekamy na pachnącą „Antonovkę”. Do końca miesiąca pojawią się persymony uzbeckie i azerbejdżańskie. Rozpoczyna się sezon suszonych owoców ormiańskich: suszonego melona, ​​śliwki, figi, brzoskwini, wiśni. Z warzyw jest teraz pyszna papryka, ciekawe odmiany bakłażana, dyni. Pojawiła się rzepa, zielona rzodkiew, w drugiej połowie miesiąca nadejdzie czerń. I oczywiście wiele odmian ogórków i pomidorów.


Leo Volozh

twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

We wrześniu pojawiają się pierwsze suszone owoce nowej uprawy - morele, brzoskwinie i inne. Wrzesień jest głównym miesiącem winogron. Pochodzi z Turcji i Uzbekistanu: czarny, czerwony lub biały, z kamieniami lub rodzynkami, zawsze słodki - radzę zwrócić na to uwagę. Również we wrześniu nadszedł czas na poszukiwanie przepisów na różne potrawy z dyni: na początku jesieni jest tanie i świeże. We wrześniu lokalne brokuły dojrzewały na przedmieściach Moskwy - ceny za to kilkakrotnie spadają. Z jagód możesz zaznaczyć początek sezonu rokitnika! I oczywiście trwa czas słodkich, smacznych fig.


Ekaterina Chukaeva

Przedstawiciel Przyjaciela Rodziny

Warto zwrócić uwagę na wszystkie rodzaje kapusty: kalafior, czerwona kapusta, młoda biała kapusta, Sabaudia. Słoneczny dzień na Terytorium Krasnodarskim nadal pozwala uprawiać soczyste młode marchewki, buraki i rzodkiewki. Spróbuj znaleźć te uprawy z zielonymi wierzchołkami. Ale ogórki powinny preferować pomidory. Najsłodsze i najbardziej pachnące będą te, które pochodzą z Uzbekistanu. Towarzyszy im świeża zielona bazylia, szczególnie odmiany o tonie cytrusowym - są jeszcze jaśniejsze we wrześniu niż w sezonie wiosenno-letnim.

Oprócz soczystych pomidorów z Azji Środkowej pojawiają się różnorodne owoce: nektarynki, morele, figi i brzoskwinie figowe. Środkowy pas Rosji nadaje prawdziwie lokalny przysmak - świeży korzeń chrzanu. Jest w szczycie sezonu i jest niezbędny do domowych pikli i sosów. Z dużym prawdopodobieństwem będziesz zadowolony z arbuzów i melonów. W trendach arbuzowych w 2017 roku - odmiany z Iranu. Warto wspomnieć, że wrzesień to także sezon młodych orzechów i legendarnej krymskiej czerwonej cebuli. I wszelkiego rodzaju jabłka będą przypominać o sobie - zarówno na rynkach, jak i w twoich daczy.Cover: anammarques - adobe.stock.com

Obejrzyj wideo: Emil Łobodziński - Jeśli polski rynek to od września (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej