Tak jak powinno

Co kupić na rynkach w kwietniu

Rozpoczął się kwiecień, a pod koniec tygodnia w mieście zapowiada się zauważalne ocieplenie. Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Zastanawiamy się, czego szukać w tym miesiącu.


Ekaterina Chukaeva

Przedstawiciel Przyjaciela Rodziny

Pomimo tego, że w kwietniu na ulicach wciąż jest śnieg, dusza i ciało wymagają jasnych kolorów. Kwiecień to miesiąc, w którym na pierwszy plan wysuwają się wczesne warzywa i warzywa.
Kalafior (Chiny, Iran) i młoda marchewka (Izrael) to idealna przystawka, którą można stosować samodzielnie lub jako dip do różnych sosów. Są to składniki świeżych zielonych sałatek w duchu Jamiego Olivera. Warzywa te można również upiec w piekarniku lub wykorzystać do lekkich zup warzywnych.
Na półkach pojawiają się młode ziemniaki, uwielbiane nie tylko przez dorosłych, ale także przez dzieci, przywiezione z Egiptu i Azerbejdżanu. Asortyment zieleni stopniowo się poszerza. Pojawiają się szpinak, szczaw i dziki czosnek. Do przygotowania sałatek sezonowych możesz użyć cykorii i kopru włoskiego.
W kwietniu polecam wypróbowanie pierwszych szparagów. Przywieziona jest z Azji i Ameryki Łacińskiej. Do końca miesiąca zobaczymy zbiory zebrane już na terytorium Europy. Delikatne zielone i białe pędy można gotować na parze lub grillować.
Sezon letni dopiero się zaczyna, więc jagody nie zobaczymy z własnego ogrodu aż do czerwca. Ale teraz możesz wypróbować pierwsze maliny - przynoszą je z Maroka i Meksyku. Alternatywnym deserem, który znów zyskuje na popularności, są łodygi rabarbaru. Pierwsze zbiory są zbierane pod koniec kwietnia, można je wykorzystać jako nadzienie do słodkich ciast lub zrobić wspaniały domowy kompot.


Evgeny Kim

założyciel Vitamins.ru

Kwiecień to miesiąc różowych pomidorów uzbeckich. W tym czasie w Taszkiencie robi się gorąco i bardzo słonecznie, plony stają się ogromne, sprzedawcy nie spieszą się, by zbierać pomidory z gałęzi. Dojrzewają jak najwięcej, mają dużo światła, dzięki czemu mają idealny smak. Są mocnej skóry, gęste, pachnące, słodkie i soczyste, z zielonymi nasionami i bogatym posmakiem pomidorowym. Na początku maja pomidory te zaczną odchodzić.
W kwietniu wspaniałe mango z Peru. Jest to jedna z najsmaczniejszych odmian „Kent”: owoce są duże, od 500 gramów, małe błonnik, słodkie i pachnące. W Peru jest jesień, czas zbiorów, więc musicie to wziąć. W lecie nie można ich znaleźć.
Wybierz także ananasy. Polecamy duże owoce z kilograma, na zewnątrz powinny być żółte, z lekkim kwiatowym aromatem. Spróbuj wyciągnąć liść z liści: jeśli łatwo wyjdzie, jest to również wskaźnik dojrzałości. Taki ananas będzie bardzo smaczny. Teraz również bardzo dobry, najsłodszy granat roku z Indii, jego sezon trwa również do lata. Już w maju wszystkie te produkty będą stopniowo zastępowane letnim asortymentem, pierwsze uprawy będą pochodzić z Uzbekistanu.Cover: kaliantye - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: "Co KUPIĆ na GIEŁDZIE w 2019 roku?" - Albert Rokicki Longterm 13 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej