Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu.


Olga Kukoba

dyrektor kreatywny rynku Daniłowskiego

Jesień oznacza uzupełnienie asortymentu spożywczego Daniłowskiego sezonowymi owocami, jagodami i grzybami. Obecnie większość z nich można kupić przez cały rok, ale niestety te owoce nie mają wielu witamin, w przeciwieństwie do sezonowych. Zwłaszcza jeśli kupujesz produkty w znanych miejscach od sprawdzonych rolników.

Jagody pozostają modne przez całe lato, a we wrześniu rozpoczyna się późny sezon jagodowy, który potrwa prawie całą jesień. Borówki brusznicowe, żurawina, kalina z regionu Vladimir. Zaopatrz się w rokitnika! Z niego można zrobić smaczną, zdrową i rozgrzewającą herbatę rokitnika, która pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Sezon rokitnika potrwa do października.

Do jesieni dojrzewa roślina dzikiej róży - najlepszy asystent w walce z przeziębieniem, a także głóg (250 rubli za kilogram). Ale pospiesz się! Surowe owoce głogu można kupić tylko we wrześniu, a następnie suszone i po wyższej cenie. Jeśli sezon jagodowy jest w pełni, sezon grzybowy, wręcz przeciwnie, stopniowo dobiega końca. Teraz nadal możesz złapać ostatniego borowika od naszych babć Ryazan (od 300 rubli) i grzybów z regionu Vladimir - ceps, kurki i grzyby miodowe. Wolą całe grzyby, ponieważ posiekane są przechowywane znacznie mniej.

We wrześniu dojrzewają ulubione odmiany jabłek: słodki i soczysty „mistrz” i „melba” o delikatnej miąższu i słodkim aromacie. Jedz je świeże, gotuj duszone owoce lub piecz aromatyczny strudel jabłkowy. Kasztany z Azerbejdżanu będą dobrym dodatkiem do jabłek. Dusić egzotyczne orzechy z owocami i masłem lub smażyć na patelni i służyć jako przystawka.


EKATERINA CHUKAEVA

Przedstawiciel Przyjaciela Rodziny

Wrzesień jest najbardziej hojnym miesiącem w roku: możesz kupić zarówno letnie warzywa sezonowe lub owoce, jak i kupić jesienne zbiory.

Azja Środkowa i Terytorium Krasnodarskie są głównymi dostawcami asortymentu we wrześniu. Warunki klimatyczne w tych regionach umożliwiają uprawę nawet młodych ziół we wrześniu. Dojrzałe czerwone pomidory są głównym bohaterem wrześniowego koszyka z żywnością. Najgrubsze i najsłodsze pochodzą z Kubanu: doskonale nadają się do świeżych sałatek, ekspresowego solenia lub domowego ketchupu.

Jeśli w lecie bałeś się popełnić błąd przy wyborze arbuza lub melona, ​​to we wrześniu nie ma ryzyka wpadnięcia w niewystarczająco słodką tykwę. Co więcej, dzisiaj nie jest konieczne podążanie za nim na rynek lub do supermarketu - możesz znaleźć usługę dostawy, która przyniesie arbuza bezpośrednio do twojego domu.

Początek jesieni cieszy również fanów winogron: wszystkie najpopularniejsze odmiany są w sprzedaży, więc możesz je jeść przynajmniej codziennie. Uzbekistan i Mołdawia dostarczają zarówno małe rodzynki z niezwykle słodkimi jagodami, jak i duże „damskie palce” o cierpkim smaku i aromacie.

Oczywiście nie można sobie wyobrazić jesiennego stołu bez dyni. Najlepsze są uprawiane w regionie Lipieck: można tam znaleźć różne „butternut”. Uważa się, że ma najlepsze cechy gastronomiczne: ma gęstą miąższ, doskonałą trwałość i mały pojemnik na nasiona.


Obejrzyj wideo: Emil Łobodziński - Jeśli polski rynek to od września (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Po raz pierwszy w Moskwie festiwal gastronomiczny „Oda! Jedzenie!”
Ciekawe

Po raz pierwszy w Moskwie festiwal gastronomiczny „Oda! Jedzenie!”

W dniach 26 i 27 lipca w parku Krasnaya Presnya odbędzie się festiwal gastronomiczny „Oda! Food!”. Organizatorzy wydarzenia napisali o tym na Facebooku. W festiwalu wezmą udział restauracja rybna Oyster Bar, bistro United Kitchen szefa kuchni Andrei Ryvkina, sieć fast foodów Puff Point, skandynawski bar spożywczy Enebaer, bar Martinez, Q-tab Lab, Dippin Dots, De Puta Carne, Eaton i Save. Projekty gastronomiczne Smak, a także marki Schweppes, Nestle, Movenpick, Mistral, Perrier i San Pellegrino.
Czytaj Więcej
W kawiarni Bolshaya Dmitrovka „Varenichnaya nr 1” otwarto
Ciekawe

W kawiarni Bolshaya Dmitrovka „Varenichnaya nr 1” otwarto

Na ulicy Bolszaja Dmitrovka otwarta została czwarta kawiarnia sieci Varenichnaya nr 1. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Varenichnaya nr 1 została otwarta przez właścicieli restauracji Tarantino, baru burgerowego Lucky Luciano kraft oraz sieci włoskich kawiarni Rukkola. Instytucja oferuje 12 rodzajów pierogów: z ziemniakami, cielęciną, jagnięciną, kapustą, kurczakiem, pieczarkami i innymi nadzieniami.
Czytaj Więcej
Otwarto kawiarnię Петpetit po stronie Piotrogrodu
Ciekawe

Otwarto kawiarnię Петpetit po stronie Piotrogrodu

Ulica Blokлицеpetit, która specjalizuje się w francuskich deserach, otworzyła się na ulicy Blokhina. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Projekt został uruchomiony trzy lata temu. Początkowo cukiernia produkowała desery na zamówienie, później otworzono mały stacjonarny punkt w Pasażu, a teraz pełnoprawną kawiarnię.
Czytaj Więcej