Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.


Olga Kukoba

dyrektor kreatywny rynku Daniłowskiego

Persimmon jest dobry zarówno sam, jak i w kompozycji sałatek lub deserów: ile kosztuje „Kinglet” z miodu Azerbejdżanu - odmiana czekolady o charakterystycznych wzorach - pęknięcia w koronie.

Jak ustalić, czy persimmon będzie słodki?

Przede wszystkim musisz nauczyć się wybierać persimmon. Im jest trudniej, tym bardziej prawdopodobne jest, że płód się splata. Zdarza się to często w przypadku persimmon Abkhaza: musi być miękki, gwarantuje swoją słodycz. Ale w przypadku hiszpańskiego jest odwrotnie: ta odmiana ma bogaty żółto-pomarańczowy kolor, a same owoce można gryźć jak jabłko, bez obawy o nieprzyjemne odczucia ściągające.

Co zrobić, jeśli kupiłem nieudanego persimmon?

Jeśli tak się stało, że wybrałeś persimmon zgodnie ze wszystkimi zasadami, ale nadal dzianiny, to po prostu włóż go na półtora dnia do zamrażarki: stanie się miększy, słodszy, a lepkość zniknie. Jeśli owoce są dość mocno dziane, nie spiesz się natychmiast do zamrażarki: owoce o lekkim ściągającym smaku są bardzo przydatne dla zdrowia tarczycy.

Svetlana Vladimirovna i Jamil

stoisko nr 222-223 na rynku Dorogomilovsky, a także ich koledzy z sąsiednich straganów

Sezon persimmon oficjalnie rozpoczyna się we wrześniu, kiedy dojrzewają pierwsze owoce azerbejdżańskie i uzbeckie. Jednak na rynku prawie przez cały rok można kupić hiszpańską persimmon, która między innymi rośnie w licznych szklarniach.

Jak odróżnić hiszpańskiego persimmon od króla?

Gdzieś w połowie listopada (w zależności od pogody) dojrzewają odmiany krajowe, głównie rosnące w Soczi. W tym roku wiosna i lato były gorące, więc można już znaleźć rosyjskie odmiany.

Hiszpańskie persimmony są w większości duże, błyszczące i prawie zawsze sprzedawane bardzo solidnie, ale prawie nigdy nie robią na drutach. Uzbecy i Azerbejdżani docierają do Moskwy głównie dojrzali, mają mniejszy kształt z ostrym końcem i bardziej pomarańczowy, ciemny, nasycony kolor, miękki w dotyku i wydaje się, że po naciśnięciu pękają, soki naciskają na skórę. Istnieje również niewielka różnorodność persymonów - „świeca”, taka jak palce, jest słodka. Przewożony z Azerbejdżanu i Uzbekistanu.

Korolek to tylko persimmon, która prawie nigdy nie robi na drutach. W środku taki owoc jest zawsze ciemniejszy, dlatego nazwa odmiany to „czekolada”. Soczi leżą tutaj z płaskim nosem. „Kings-girls” - z małymi zaciemnieniami przy nosie będą się trochę robić na drutach; „chłopiec” - z okrągłymi plamami poniżej środka, nigdy nie robi na drutach. Lepiej je weź.

Jeśli persimmon robi na drutach, jest niedojrzały. Aby zrobić cukier, wystarczy go zamrozić - możesz trzymać go na balkonie w zimnie lub w zamrażarce, ale nie na długo. Chociaż ogólnie owoce są dość mrozoodporne.


Obejrzyj wideo: Kaki na co działają, czego unikać, jak kupić, jak jeść i co się z nich robi? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Projekt Konoplya, Nandi Bar i Vkusologiya: 15 miejsc w Soczi, gdzie wegetarianie mogą kupić jedzenie
Przewodnik

Projekt Konoplya, Nandi Bar i Vkusologiya: 15 miejsc w Soczi, gdzie wegetarianie mogą kupić jedzenie

Nie jest tajemnicą, że dieta wegańska wymaga większej uwagi i pomimo faktu, że ludzie, którzy jedzą wyłącznie produkty roślinne, są narażeni na znacznie mniejszą liczbę chorób, należy pamiętać o wielu ważnych aspektach. Weganie powinni spożywać więcej białka, nie zapominając o witaminach, które znajdują się tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego i minerałach, które wspierają ludzkie zdrowie.
Czytaj Więcej
Jak zaktualizować ogród przed rozpoczęciem sezonu letniego
Przewodnik

Jak zaktualizować ogród przed rozpoczęciem sezonu letniego

Autor projektu dotyczącego wyposażenia wnętrz i wystroju domu Houzz.ru Jewgienij Iwanow opowiada Life o tym, jak przygotować terytorium wiejskiego domu na letnie przyjęcia i grilla. Niech wszystkie kwiaty rozkwitną. Ogrodnicy sadzą sadzonki na początku maja: róże i petunie można kupić w sklepie, jeśli nie udało się wyhodować własnych na oknie.
Czytaj Więcej
Eric Bulatov, Ingmar Bergman i arcydzieło Ermitażu: główne wystawy jesieni w Jekaterynburgu
Przewodnik

Eric Bulatov, Ingmar Bergman i arcydzieło Ermitażu: główne wystawy jesieni w Jekaterynburgu

Środkowa jesień to czas, w którym wszystkie muzea ogłosiły swoje wystawy przed końcem roku i można swobodnie wybierać. Życie wokół znalazło sześć dużych wystaw w muzeach Jekaterynburga, które rozpoczną się przed końcem listopada: od naiwności i surrealizmu po zrozumienie kultury śmierci poprzez fotografie. „Poza czasem, ale tak przy okazji”, wystawa B.
Czytaj Więcej
Nowe marki i współpraca w sklepach w Moskwie (część 2)
Przewodnik

Nowe marki i współpraca w sklepach w Moskwie (część 2)

Na początku sezonu wiosennego moskiewskie sklepy wprowadzają dla siebie nowe marki - zarówno znane na całym świecie, jak i młode, a także niesamowitą liczbę limitowanych kolekcji i współpracy. Życie wokół mówi o tych, które już pojawiły się (lub pojawią się w najbliższej przyszłości) w salonach i sklepach koncepcyjnych i zdecydowanie zasługują na uwagę.
Czytaj Więcej