Tak jak powinno

Jak usmażyć soczysty stek w domu

Wydaje się, że smażenie kawałka mięsa w domu nie jest tak trudnym zadaniem, jednak nie przekształcenie steku w suchą podeszwę wymaga pewnych umiejętności. Poprosiliśmy jednego z głównych rzeźników Takhira Kholikberdieva, aby powiedział Lifeowi, jak smażyć stek w domu, aby okazało się soczyste, jakie hacki życiowe można wykorzystać do gotowania i co zrobić z mrożonym mięsem.


Tahir Kholikberdiev

właściciel sklepu Adama Rib, restauracji Southerners i Skotina

Ważne jest, aby wybierać takie steki, aby nie było obraźliwe stracić pieczeń. Polecam wybranie żebra lub striploina - jest to gruba i cienka krawędź. Są soczyste, miękkie i nawet jeśli nie można „złapać pieczeni”, wcale ich nie zepsuje, mięso pozostanie smaczne.

ważne: grubość steku powinna wynosić od 2,5 do 3 centymetrów - jest to ogólnie przyjęty rozmiar. Nie polecam smażenia mrożonych steków. Jeśli stek był nadal zamrożony, rozmrażaj go w lodówce przez 10-12 godzin, aż do całkowitego rozmrożenia.

Kolejny ważny punkt dla początkujących: przed smażeniem konieczne jest, aby stek leżał w temperaturze pokojowej przez 20 minut - aby nie było smażenia szokowego. W przeciwnym razie ryzykujesz utratą wszystkich walorów smakowych właściwych dla odpowiednio smażonego mięsa.

Gdy stek osiągnie temperaturę pokojową, należy nasmarować patelnię olejem słonecznikowym lub oliwą z oliwek. Osobiście uwielbiam pierwsze.


Gotowanie Stek


Przygotowujemy patelnię

Musisz poczekać, aż patelnia stanie się tak gorąca, jak to możliwe przy dużym ogniu. Ale upewnij się, że nie zacznie się „palić” i palić. Jak sprawdzić, czy patelnia jest gotowa? Najprostszym sposobem jest upuszczenie wody: jeśli woda zacznie „przeskakiwać” po całej powierzchni, wówczas miska jest gotowa. Moje życie włamuje się: nie solimy i nie pieprzymy surowego mięsa, ponieważ na tym etapie nie wpłynie to na jego smak i kondycję. Gdy tylko patelnia będzie gotowa - ułóż stek i zacznij smażyć.

Czas na stek

Każda część tuszy jest smażona zupełnie inaczej, więc teraz mówimy wyłącznie o striploinie. Biorąc pod uwagę naszą grubość od 2,5 do 3 centymetrów: rzadko rzadko - 35-40 stopni, średnio rzadko 45-50, średnio - 50-55 stopni. Na koniec pieczenie średnio dobrze - ponad 60 stopni w stekuIle czasu usmażyć z każdej strony? Nie ma dokładnych zasad. Wolę obracać mięso co 1,5-2 minuty, tym samym ręcznie rozprowadzając ciepło równomiernie w steku. A jeśli lubisz smażoną skórkę, możesz to osiągnąć na końcu, trzymając stek z każdej strony nieco dłużej.

Reszta steków

Resztki steków - to te same opowieści, co do „marmurkowania” mięsa. Zarówno pierwsza, jak i druga - dobry ruch marketingowy, o którym teraz się mówi. Gdy tylko stek jest gotowy, zwykle siekam, łamiąc strukturę włókien mięsnych, a następnie dodaję sól lub przyprawy, które lubię.

Hacki życia

Podczas smażenia nie polecam soli i pieprzu. Po ugotowaniu stek musi być solony i pieprz po obu stronach.

Natychmiast odrzucam filet mignon, ponieważ oprócz miękkości ten stek nie ma nic ciekawego. Uważaj to za bez smaku - możesz naprawić ten stan tylko za pomocą marynaty lub sosu.


Cover: HLPhoto - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Jak dobrze wysmażyć steki (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jak zrobić neapolitańską pizzę w domu
Tak jak powinno

Jak zrobić neapolitańską pizzę w domu

Wygląda na to, że jeśli potrafisz znaleźć obojętność na burgery, to wszyscy uwielbiają pizzę. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się w mieście wiele nowych odmian pizzy: oprócz zwykłej opcji na cienkiej skórce, pizza rzymska (lub pizza), pizza w amerykańskim stylu, którą szczególnie uwielbia Dmitrij Zotov, i oczywiście pizza neapolitańska, były szczególnie popularne.
Czytaj Więcej
Jak wybrać kawior na świąteczny stół?
Tak jak powinno

Jak wybrać kawior na świąteczny stół?

Na tradycyjnym rosyjskim stole noworocznym musi być kawior. Jednak wybór dobrego kawioru nie jest łatwym zadaniem, ponieważ nie chcesz zepsuć wakacji fałszywym lub niskiej jakości produktem. Dowiedzieliśmy się od szefa kuchni restauracji Sumosan Dmitry Kim i partnera zarządzającego sieci restauracji Torro Grill oraz Boston Seafood & Bar Kirill Martynenko, jak wybrać kawior, a nie spieprzyć.
Czytaj Więcej
Jak wlać piwo do szklanki
Tak jak powinno

Jak wlać piwo do szklanki

Życie wokół kontynuuje rubryka z fachowymi poradami, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Każdego tygodnia wyjaśniamy, jak gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawiamy o prostych sztuczkach, które ułatwią i uatrakcyjnią przebywanie w kuchni.
Czytaj Więcej