Tak jak powinno

Jak wybrać i gotować kurki

W szczycie sezonu jeden z najsmaczniejszych letnich grzybów - kurki. Poprosiliśmy szefa kuchni Aleksandra Kubrikova, aby powiedział, jak wybrać grzyby, jak je ugotować i jaka jest najlepsza kombinacja.

Alexander Kubrikov

Szef kuchni w restauracji Salt & Soul


Jak wybrać kurki

Główną różnicą między kurkami i innymi grzybami jest to, że nie są robakami. Kurki mają dwie sezonowości: lato (lipiec i sierpień) i jesień (wrzesień). Kurki letnie są mniejsze i mniej nasycone w smaku. Jesień jest uważana za najlepszą, która uzyskała maksymalną wielkość, smak i kolor - powinny być żółte lub jaskrawożółte.

Jak je ugotować

Przed ugotowaniem kurki należy spłukać i usunąć brudne miejsca nożem i płytką nazębną, których nie można zmyć wodą. Umyte kurki należy gotować w osolonej wrzącej wodzie, na przykład z dodatkiem czosnku, można również dodać tymianek. Nie polecam gotowania przez długi czas: wystarczy kilka minut, a następnie trzeba je wrzucić do durszlaka. W tej formie można je już spożywać, na przykład używać do sałatek.

Kurki najczęściej smażone są w oleju - możesz tutaj użyć dowolnego. Lubię gotować na orzeszkach ziemnych: nadaje grzybom określony smak i podkreśla smak.

Kurki trzeba kroić w zależności od potrawy - według własnego uznania. Małe grzyby są dobre do stosowania jako całość, wyglądają pięknie i ekologicznie na talerzu. Duże grzyby można pokroić na pół. Z reguły kurki rzadko przebijają się puree ziemniaczanym.

Z czym się łączyć

Kurki są łączone z większością produktów. Można je dodawać do zup i sałatek, gotować osobno jako dodatek i smażyć z warzywami. Bardzo lubię kurki ze szpinakiem i masłem truflowym.

Próbowałem zrobić dżem kurkowy - bardzo mi się podobało. Przepis jest prosty: weź kurki i cukier, jeden do jednego. Rozpal powolny ogień, aby cukier stopił się, a grzyby się w nim zagotowały. Do dżemu dodaj curry, anyż i cynamon. Ostudzić i wyczyścić w lodówce. Dżem ten można podawać z sałatkami, jako aperitif, z miękkimi serami (strachatella / burrata). Moim zdaniem oryginalne zastosowanie kurki.

Szpinak z Kurkami i Chipsami Ziemniaczanymi

Składniki

Szpinak - 140 g
Kurki - 50 g
Sól do smaku
Pieprz do smaku

Olej Truflowy - 5 g
Masło Orzechowe - 20 g
Ser kiełbasiany - 10 g
Chipsy Ziemniaczane - 5 g


Dla żetonów:

Ziemniak - 100 g
Olej - 200 g


Metoda gotowania:

Blanszuj szpinak i smaż z kurkami na maśle orzechowym do miękkości. Sól i pieprz Cienko posiekaj ziemniaki i smaż na oleju na złoty kolor. Zetrzyj ser kiełbaski lub pokrój w cienkie plasterki. Połóż szpinak i kurki na talerzu, dodaj olej truflowy. Udekoruj chipsami ziemniaczanymi i serem kiełbasianym.


Zdjęcia: cover - shaiith - stock.adobe.com, 1 - Salt & Soul

Obejrzyj wideo: Najlepszy sposób na czyszczenie grzybów ze ściółki. Ula Pedantula #16 (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jak znaleźć pracę za granicą
Praca

Jak znaleźć pracę za granicą

Według Antal Rosji liczba Rosjan chcących wyjechać za granicę do pracy prawie się nie zmieniła w ciągu roku. 58% respondentów zgodziłoby się rozstać ze swoją ojczyzną na interesujące stanowisko wobec 59% rok wcześniej. Jednocześnie tylko 38% ankietowanych jest gotowych przenieść się do innego regionu Rosji. Dowiedziałem się, w jakich krajach Rosjanie chcą pracować, jak duże są szanse na znalezienie pracy i co warto robić.
Czytaj Więcej
Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach
Praca

Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach

Zwykle firmy organizują imprezy plenerowe w lecie. Ale w tym roku wiele cięć budżetów na imprezy firmowe. Na potwierdzenie tego - odmowy kilku dużych firm, aby mówić o swoich wakacjach. „Niestety nie możemy komentować - w tym roku nie planujemy organizować letnich imprez firmowych”. „Zawsze chętnie pomagamy, ale nie tym razem.
Czytaj Więcej
Czy warto kłamać podczas wywiadu?
Praca

Czy warto kłamać podczas wywiadu?

Członkowie naszej społeczności dyskutują, czy warto upiększyć swoje osiągnięcia w wywiadzie. Rozwiązaliśmy ten problem z przedstawicielami firm rekrutujących i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rekruterzy obliczają nieuczciwych kandydatów i w jakich przypadkach należy ich oszukać. Yulia Lysenko, dyrektor generalny działu Freework w Ankor zajmującym się personelem Każdy wywiad jest jak negocjowanie sprzedaży.
Czytaj Więcej
Jak wykonać zadania testowe
Praca

Jak wykonać zadania testowe

Evgenia Lyamkina, wiodący konsultant, dział detaliczny mody i urody, agencja główna Agencja Kontakt; Ostatnio wzrosła liczba etapów rozmów kwalifikacyjnych (nie tylko menedżerowie ds. Zasobów ludzkich, menedżerowie ds. Rekrutacji, ale także szefowie powiązanych funkcji rozmawiają z kandydatami), a same etapy obejmują inne i niektóre zadania.
Czytaj Więcej