Tak jak powinno

Co kupić na rynkach w sierpniu

Lato okazało się fajne, a sierpniu też nie spieszy się z ciepłem. Ale ostatni miesiąc lata jest najbogatszy w owoce, warzywa, jagody i zioła - w sierpniu mówimy, na co zwrócić uwagę.


Olga Kukoba

dyrektor kreatywny rynku Daniłowskiego

Sierpień jest najbardziej hojnym miesiącem letnim. Pierwszą rzeczą, o której myślimy, jest oczywiście arbuz i melon! Dagestan dojrzewa pierwszy, a następnie na półkach pojawiają się cukier i aromatyczne owoce Astrachania, a arbuzy z Wołgogradu można zabrać bliżej połowy miesiąca. Jeśli mówimy o melonach, to w sierpniu nie ma równych „torped” z Uzbekistanu - niesamowicie soczystych, dojrzałych, słodkich. Ale przy zakupie dokładnie go sprawdź: melon powinien być twardy, a jeśli są na nim miękkie plamy, to w środku będzie jak wata.

Najsmaczniejsze jabłka, gruszki i śliwki dojrzewają w tym okresie, zachęcamy do przyjęcia aksamitnych brzoskwiń ormiańskich. Sierpień słusznie uważa się za miesiąc winogronowy - na rynku pojawią się bardzo smaczne odmiany: rodzynki, damskie palce z Uzbekistanu i pachnąca izabela z Mołdawii.

I nie zapomnij o figach! Azerbejdżańska odmiana „chapla” z ciemnofioletowymi owocami i soczystą, mięsistą miazgą można znaleźć na początku sierpnia. Po nim pojawiają się słodkie figi z Krymu i Krasnodaru, a pod koniec miesiąca spotykamy niezwykle smaczne różowe rodzynki - jagody tej odmiany są chrupiące, bardzo piękne, różowego koloru ze słonecznym odcieniem. Czarne i zielone figi z Armenii powinny być sprężyste, a jeśli odmiana jest zielona, ​​to jaśniejsze jagody, tym słodsze. Jeśli wolisz czarne figi, wybierz owoce bez czerwonych plam.

Z innych jagód spójrz na żurawinę, rokitnik, borówki i jagody. Polecam również zwracanie uwagi na słodką kukurydzę z Krasnodaru i pyszne pomidory z Krasnodaru i Wołgogradu. I, oczywiście, grzyby! Ogromna obfitość białych, borowików i kurkami - przygotuj się na zimę!


Anna Volkova

PR manager Family Friend

Ostatni miesiąc lata jest bogaty w różnorodne owoce i jagody, ale chciałbym zacząć od winogron, na przykład czarno-czerwonych z Uzbekistanu. Głównym deserowym sierpniem jest słodki arbuz. Szczyt ich dojrzałości występuje w drugiej połowie miesiąca, ale sprowadza się je nieco wcześniej z Dagestanu, Astrachania i Uzbekistanu.

Pomidory sierpniowe nie są gorsze niż pomidory lipcowe - są nie mniej soczyste i nadal mają bogaty smak. Pomidory Krasnodar są idealne do robienia makaronu lub pysznego domowego keczupu. Pomidory z Uzbekistanu są dobre w sałatkach z serem feta i oliwą z oliwek.

Cienka skórka ziemniaka, zebrana w sierpniu, ułatwia proces gotowania: nie można jej obrać. Dlatego możesz włączyć fantazję i upiec ją w piekarniku lub marynacie z mieszanką ulubionych ziół.


Cover: Nailia Schwarz - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: W co i jak inwestować w sierpniu 2019? - inwestowanie, giełda, dolar (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej