Tak jak powinno

Chatterbox czy wspinaczka? Szybki sposób na gotowanie jajek

Wydawałoby się, że każdy może gotować jajka, ale uzyskanie właściwej tekstury w gotowanym jajku lub w prostym jajku nie zawsze działa. Poprosiliśmy zespół Eggsellent o śniadanie w Hello People! lub w kawiarni Les w weekendy, kolejki ustawiają się w kolejce, aby powiedzieć ci, jak prawidłowo ugotować mieszankę. I tak, chatterbox i scramble są jednym i tym samym!

Sveta Mikhaleva

Eggssellent

Polina Jurowa

Eggssellent


Jeśli spojrzysz na statystyki sprzedaży naszych śniadań w ciągu dwóch dni, to scramble pewnie zajmuje drugie miejsce. Tylko kłusownik omija go, co bardzo trudno pokonać. Nasi goście zamawiają około 50 porcji markowego projektanta z mieszanką. Długo szukaliśmy idealnego przepisu, wypróbowując wszystkie możliwe opcje gotowania. Podczas wyszukiwania wyprowadziliśmy trzy główne zasady.

Użyj dobrego masła

Po pierwsze, przy przygotowywaniu jajecznicy (lub po prostu jajecznicy) właściwe masło odpowiada za połowę sukcesu. Danie składa się tylko z dwóch składników: masła i jajek - bardzo ważne jest, aby oba te składniki były wysokiej jakości.

Natychmiast ubij jajka na patelni.

Mieszanie jest przygotowywane na różne sposoby: ktoś bita jajka na patelni (jak Gordon Ramsay) lub wcześniej w misce (jak Jamie Oliver), a nawet dodaje śmietankę (jak Vladimir Chistyakov). Natychmiast rozbijamy jajka na patelnię na gorący olej i ubijamy je widelcem, a nie trzepaczką. Trzepaczka często daje pianę, ale nie powinna się mieszać. Solić i pieprzyć jajka na samym końcu.

Zdejmij z ognia, aż będzie gotowy

Jajka są przyrządzane bardzo szybko, nie można się tu rozproszyć. Dlatego kolejną sztuczką jest śledzenie czasu. Wymieszanie należy usunąć z ognia, gdy nie jest jeszcze gotowy do końca. Nawet po zdjęciu patelni nadal podgrzewa mieszankę, tym samym ją uzupełniając.

Jak ugotować właściwą mieszankę

Składniki

Do mieszania:

Masło - 1 łyżka. l

Jajka kategorii CO (używamy Oksky) - 3 szt.

Aby przesłać:

Chleb

Parmezan

Łosoś

Kapar - 2 szt.

Ser śmietankowy


Metoda gotowania:

Rozłóż masło na gorącej patelni, natychmiast rozbij jajka i zacznij aktywnie bić. Gdy jajka są ustawione, ale jeszcze nie gotowe, usuwamy patelnię z ognia. Dodaj sól i świeżo zmielony pieprz.

Posmaruj tostem chleb, posyp parmezanem, posyp łososiem, twarogiem i kaparami. Wyścig należy od razu zjeść - to główna zasada!


Zdjęcia: okładka - llenkayaa - stock.adobe.com, 1 - VIKTORIIA DROBOT - stock.adobe.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Co robić na festiwalu sztuki aktywistycznej MediaUdar
Ciekawe

Co robić na festiwalu sztuki aktywistycznej MediaUdar

W dniach 7-21 września w Factory Factory Center for Creative Industries odbędzie się MediaUdar - festiwal sztuki aktywistycznej Moskwa-5. Życie wokół mówi, na jakie wydarzenia festiwal powinien zwrócić uwagę. Pokazy filmowe i prezentacje 10 września o godzinie 19:00 odbędzie się pokaz filmu Władimira Stekaczowa „P-44”, poświęcony próbom zrozumienia przez panele domów i znalezienia w nich inspiracji.
Czytaj Więcej
Ilu Rosjan zauważyło wzrost jakości kina domowego
Ciekawe

Ilu Rosjan zauważyło wzrost jakości kina domowego

Wszechrosyjskie Centrum Badań Opinii Publicznej przeprowadziło badanie „Portret publiczności rosyjskich kin miejskich”, podczas którego dowiedziało się, ilu Rosjan zauważyło wzrost jakości filmów krajowych w ciągu ostatnich dwóch lat. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej centrum. 58% Rosjan uważa, że ​​jakość kina domowego poprawiła się w ciągu ostatnich dwóch lat, kolejne 22% uważa, że ​​poziom rosyjskich filmów nie wzrósł, 7% jest przekonanych, że filmy się pogorszyły.
Czytaj Więcej
Zespół Wine Cabinet otworzy restaurację Hamlet & Jacks
Ciekawe

Zespół Wine Cabinet otworzy restaurację Hamlet & Jacks

Pod koniec sierpnia zespół baru Wine Cabinet na Rubinsteinie - szef kuchni Evgeny Vikentiev, sommelier Evgeny Litvyak, biznesmen Evgeny Khitkov i prawnik Evgeny Tonkov - rozpoczną nowy projekt. Według Doga Hamlet & Jacks, restauracja na Volyn Lane, 2, otworzy Hamlet Movsisyan, muzyk i dyrektor artystyczny berlińskiej kawiarni.
Czytaj Więcej