Komentarz

Dlaczego australijska wołowina została zakazana i jakie steki będą teraz spożywane w Rosji

Od przyszłego tygodnia przestają dostarczać australijską wołowinę do Rosji. Decyzję tę podjęto 31 marca Rosselkhoznadzor. Powodem odrzucenia najpopularniejszej wołowiny na świecie było odkrycie w niej trenbolonu - hormonu, który został zakazany w Rosji w grudniu 2013 r. Życie wokół rozmawiało z obiema stronami konfliktu - australijskimi producentami mięsa i Rosselkhoznadzor, a także właścicielem sieci steki Torro Grill, Kirillem Martynenko, aby zrozumieć, jaki rodzaj steków mięsnych będzie teraz wytwarzany w restauracjach.

David Larkin

Deska mięsna
przemysł
Australia, AMIC (Australian Meat Industry Council)

Australijski Departament Rolnictwa potwierdził, że Rosselkhoznadzor tymczasowo zawiesił dostawy mrożonej wołowiny do Rosji od 7 kwietnia i ogłoszono zakaz dostaw schłodzonej wołowiny od 31 marca. Zakaz nie dotyczy innych rodzajów mięsa.

Rosja jest najważniejszym partnerem australijskich dostawców - w ostatnim roku obrotowym (do lipca) dostarczono około 24 tys. Ton wołowiny. Handel wołowiną przynosi rocznie ponad 170 milionów dolarów. Australia jest tradycyjnym eksporterem wołowiny do Rosji od lat siedemdziesiątych i zawsze bezwarunkowo przestrzegała wymagań rynku rosyjskiego.

20 grudnia ubiegłego roku rząd Australii wprowadził dodatkowe środki w celu eksportu wołowiny do Rosji, aby spełnić nowe rosyjskie wymagania dotyczące trenbolonu. Rosja zareagowała pozytywnie na podjęte środki, ale wprowadziła zakaz podrobów wołowych od 27 stycznia.

20 marca strona internetowa Rosselkhoznadzor opublikowała informacje o wykrywaniu trenbonolu w schłodzonej australijskiej wołowinie, dostarczone po podjęciu dodatkowych środków. Departament Rolnictwa przekazał rosyjskim współpracownikom szczegółowe informacje na temat problemu i zaproponował audyt australijskich przedsiębiorstw mięsnych. Raporty Departamentu Australii wskazują, że dostarczona partia wołowiny została wyprodukowana ze zwierząt hodowanych bez hormonów. Uważamy, że Rosja postanowiła zawiesić dostawy wołowiny z Australii przed zbadaniem dostarczonego szczegółowego raportu o jakości produktu.

Od 20 grudnia australijska wołowina jest dostarczana do Rosji bez trenbonolu. Jesteśmy gotowi kontynuować negocjacje ze stroną rosyjską w celu wznowienia współpracy ”

Aleksiej Nikołajewicz Alekseenko

Doradca szefa Federalnej Służby ds. Rosselkhoznadzor

Powód zakazu importu wołowiny z Australii jest taki sam: w mięsie znaleźliśmy trenbolon - jest to taki rodzaj sterydu. Użyj go, aby zwiększyć masę mięsa. Dlaczego to jest niebezpieczne? Wpływa na mężczyzn, zmniejszając ich libido i redukując gonady. Jest to szkodliwa substancja, która jest zabroniona w całym cywilizowanym świecie. Przeprowadziliśmy wiele negocjacji z Australijczykami, obiecali, że nie będą używać trenbolonu, ale odnajdujemy go raz po raz. Ostatnio Minister Rolnictwa Australii wydał zabawne oświadczenie: powiedział, że zakaz związany jest z sytuacją na Krymie. Chociaż w rzeczywistości ostrzegaliśmy Australijczyków przed możliwymi konsekwencjami dwa lata temu i rok temu oraz w czerwcu.

Kirill Martynenko

Właściciel Steak House
Grill Torro

Oczywiście cała ta sytuacja wpłynie negatywnie na biznes. Jest tu niewiele opcji, ponieważ ze względu na wszystkich dostawców mięsa na rynku dzisiaj Urugwaj i Argentyna pozostają jedynymi godnymi. Być może niewielka ilość mięsa może zostać dostarczona z Europy, na przykład z Francji. Głównym problemem są tu normy jakości, a nie kraje, z których mięso jest dostarczane. W Australii i Ameryce istnieją dość rygorystyczne normy dotyczące wielkości kawałków, jakości ich przycinania, marmurkowania, a zatem jakość lokalnego mięsa jest niezmiennie dobra. W Europie nie ma takich standardów, więc jeden kawałek może być bardzo wysokiej jakości, a drugi nie. Dlatego takie środki wpłyną na użytkownika końcowego, który będzie musiał wyjaśnić, dlaczego ostatni raz zjadł doskonały stek, ale tym razem - nie tyle.

Od wielu lat monopol Ameryki i Australii na rynku rosyjskim konsument moskiewski przyzwyczaił się do jakości. Niestety, nawet Ameryka Południowa nie może zagwarantować takiej stałości jakości, więc teraz rosyjski konsument będzie musiał trochę przekwalifikować się i przestać być niegrzeczny. Teoretycznie sytuacja ta może przyspieszyć rozwój rosyjskiego producenta, choć szczerze mówiąc, wątpię, aby tak się stało.

Nadal będziemy wybierać najlepsze ze wszystkich możliwych opcji. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jakości, wolelibyśmy sprzedawać dobrą wieprzowinę niż złą wołowinę.

Teraz nikt nie będzie miał szans konkurować z dostawcami. Być może tylko ci, którzy wcześniej pracowali z Europą i którym udało się wypracować standardy jakości przez lata współpracy, będą w korzystnej sytuacji.

Trenbolon został odrzucony tylko dlatego, że Rosja przystąpiła do unii celnej, w której ta substancja jest zabroniona. Wcześniej przez dziesięć lat wszyscy jedliśmy mięso z tymi dodatkami i pozostaliśmy przy życiu. Dodatki te istnieją od dawna; są dozwolone na rynku krajowym w Australii, USA i wielu innych krajach.

Obejrzyj wideo: DRY AGER w Steak House - dlaczego warto? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej