Komentarz

Dlaczego australijska wołowina została zakazana i jakie steki będą teraz spożywane w Rosji

Od przyszłego tygodnia przestają dostarczać australijską wołowinę do Rosji. Decyzję tę podjęto 31 marca Rosselkhoznadzor. Powodem odrzucenia najpopularniejszej wołowiny na świecie było odkrycie w niej trenbolonu - hormonu, który został zakazany w Rosji w grudniu 2013 r. Życie wokół rozmawiało z obiema stronami konfliktu - australijskimi producentami mięsa i Rosselkhoznadzor, a także właścicielem sieci steki Torro Grill, Kirillem Martynenko, aby zrozumieć, jaki rodzaj steków mięsnych będzie teraz wytwarzany w restauracjach.

David Larkin

Deska mięsna
przemysł
Australia, AMIC (Australian Meat Industry Council)

Australijski Departament Rolnictwa potwierdził, że Rosselkhoznadzor tymczasowo zawiesił dostawy mrożonej wołowiny do Rosji od 7 kwietnia i ogłoszono zakaz dostaw schłodzonej wołowiny od 31 marca. Zakaz nie dotyczy innych rodzajów mięsa.

Rosja jest najważniejszym partnerem australijskich dostawców - w ostatnim roku obrotowym (do lipca) dostarczono około 24 tys. Ton wołowiny. Handel wołowiną przynosi rocznie ponad 170 milionów dolarów. Australia jest tradycyjnym eksporterem wołowiny do Rosji od lat siedemdziesiątych i zawsze bezwarunkowo przestrzegała wymagań rynku rosyjskiego.

20 grudnia ubiegłego roku rząd Australii wprowadził dodatkowe środki w celu eksportu wołowiny do Rosji, aby spełnić nowe rosyjskie wymagania dotyczące trenbolonu. Rosja zareagowała pozytywnie na podjęte środki, ale wprowadziła zakaz podrobów wołowych od 27 stycznia.

20 marca strona internetowa Rosselkhoznadzor opublikowała informacje o wykrywaniu trenbonolu w schłodzonej australijskiej wołowinie, dostarczone po podjęciu dodatkowych środków. Departament Rolnictwa przekazał rosyjskim współpracownikom szczegółowe informacje na temat problemu i zaproponował audyt australijskich przedsiębiorstw mięsnych. Raporty Departamentu Australii wskazują, że dostarczona partia wołowiny została wyprodukowana ze zwierząt hodowanych bez hormonów. Uważamy, że Rosja postanowiła zawiesić dostawy wołowiny z Australii przed zbadaniem dostarczonego szczegółowego raportu o jakości produktu.

Od 20 grudnia australijska wołowina jest dostarczana do Rosji bez trenbonolu. Jesteśmy gotowi kontynuować negocjacje ze stroną rosyjską w celu wznowienia współpracy ”

Aleksiej Nikołajewicz Alekseenko

Doradca szefa Federalnej Służby ds. Rosselkhoznadzor

Powód zakazu importu wołowiny z Australii jest taki sam: w mięsie znaleźliśmy trenbolon - jest to taki rodzaj sterydu. Użyj go, aby zwiększyć masę mięsa. Dlaczego to jest niebezpieczne? Wpływa na mężczyzn, zmniejszając ich libido i redukując gonady. Jest to szkodliwa substancja, która jest zabroniona w całym cywilizowanym świecie. Przeprowadziliśmy wiele negocjacji z Australijczykami, obiecali, że nie będą używać trenbolonu, ale odnajdujemy go raz po raz. Ostatnio Minister Rolnictwa Australii wydał zabawne oświadczenie: powiedział, że zakaz związany jest z sytuacją na Krymie. Chociaż w rzeczywistości ostrzegaliśmy Australijczyków przed możliwymi konsekwencjami dwa lata temu i rok temu oraz w czerwcu.

Kirill Martynenko

Właściciel Steak House
Grill Torro

Oczywiście cała ta sytuacja wpłynie negatywnie na biznes. Jest tu niewiele opcji, ponieważ ze względu na wszystkich dostawców mięsa na rynku dzisiaj Urugwaj i Argentyna pozostają jedynymi godnymi. Być może niewielka ilość mięsa może zostać dostarczona z Europy, na przykład z Francji. Głównym problemem są tu normy jakości, a nie kraje, z których mięso jest dostarczane. W Australii i Ameryce istnieją dość rygorystyczne normy dotyczące wielkości kawałków, jakości ich przycinania, marmurkowania, a zatem jakość lokalnego mięsa jest niezmiennie dobra. W Europie nie ma takich standardów, więc jeden kawałek może być bardzo wysokiej jakości, a drugi nie. Dlatego takie środki wpłyną na użytkownika końcowego, który będzie musiał wyjaśnić, dlaczego ostatni raz zjadł doskonały stek, ale tym razem - nie tyle.

Od wielu lat monopol Ameryki i Australii na rynku rosyjskim konsument moskiewski przyzwyczaił się do jakości. Niestety, nawet Ameryka Południowa nie może zagwarantować takiej stałości jakości, więc teraz rosyjski konsument będzie musiał trochę przekwalifikować się i przestać być niegrzeczny. Teoretycznie sytuacja ta może przyspieszyć rozwój rosyjskiego producenta, choć szczerze mówiąc, wątpię, aby tak się stało.

Nadal będziemy wybierać najlepsze ze wszystkich możliwych opcji. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jakości, wolelibyśmy sprzedawać dobrą wieprzowinę niż złą wołowinę.

Teraz nikt nie będzie miał szans konkurować z dostawcami. Być może tylko ci, którzy wcześniej pracowali z Europą i którym udało się wypracować standardy jakości przez lata współpracy, będą w korzystnej sytuacji.

Trenbolon został odrzucony tylko dlatego, że Rosja przystąpiła do unii celnej, w której ta substancja jest zabroniona. Wcześniej przez dziesięć lat wszyscy jedliśmy mięso z tymi dodatkami i pozostaliśmy przy życiu. Dodatki te istnieją od dawna; są dozwolone na rynku krajowym w Australii, USA i wielu innych krajach.

Obejrzyj wideo: DRY AGER w Steak House - dlaczego warto? (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Jak reklama prześladuje nas w Internecie
Jak to działa

Jak reklama prześladuje nas w Internecie

W ciągu niespełna 20 lat historii rozwoju Internetu narzędzia reklamowe osiągnęły niespotykaną dokładność. Jeśli wcześniej niepokoiło nas obsesyjne mruganie reklamami niepotrzebnych rzeczy dla nas, teraz firmy szukają w sieciach społecznościowych i witrynach klientów, którzy są już zainteresowani ich produktami, ale nie dokonali zakupu.
Czytaj Więcej
Jak zatrudnić top managerów
Jak to działa

Jak zatrudnić top managerów

Aleksiej Mazurow Konsultant wykonawczy Purehunt Executive Search Jak działa rynek Istnieje wiele firm w Rosji, które szukają pracowników. Według niektórych szacunków wielkość rynku przekracza 25 miliardów rubli - to tysiące miejsc pracy. Najwięcej jest firm rekrutujących, może w nich pracować ponad 500 osób.
Czytaj Więcej
Jak działa największe lodowisko na świecie
Jak to działa

Jak działa największe lodowisko na świecie

W tym roku lodowisko VDNKh zostało uznane przez The World Record Academy za największe sztuczne lodowisko na świecie. Jego powierzchnia wynosi 20 549 metrów kwadratowych, mieści 4,5 tys. Osób. Życie wokół nauczyło się, jak lód pojawia się na asfalcie, co robią na lodowisku w nocy, jak wyostrzają się łyżwy i jakie skargi kierują do punktu pierwszej pomocy.
Czytaj Więcej
Jak zamrażać ludzi<br>do rewitalizacji w przyszłości
Jak to działa

Jak zamrażać ludzi
do rewitalizacji w przyszłości

Strach przed zniknięciem bez śladu dręczy ludzi przez wiele tysięcy lat. Każdy z nas choć raz pomyślał o tym, jaki rodzaj epitafium zostanie napisany na nagrobku, i że dobrzy przyjaciele zapamiętają na pogrzebie. Myśl - i boję się własnych myśli. Życie wokół trwa przez tydzień śmierci i odrodzenia. Tym razem dowiedzieliśmy się, jak zwłoki zamarzają w nadziei, że zostaną one wskrzeszone w spisie treści w przyszłości.
Czytaj Więcej