Komentarz

Eksperci - jak wybrać odpowiedni arbuz

W Moskwie zaczęła działać zapaść arbuza. Tam sprzedają melony uprawiane w Astrachaniu i Wołgogradzie. Życie wokół postanowiło zapytać ekspertów żywności, jak wybrać dojrzałego i smacznego arbuza.

Daniil Kaganowicz Lekarz Sanitarny LavkaLavka

Po pierwsze, nie polecam kupowania arbuzów na naturalnych ruinach. Lepiej kupić je w zaufanych sklepach. Kiedy znajdziesz się twarzą w twarz z bukietem melonów, zorientuj się przy dźwięku. Pukając arbuza, możesz się wiele o nim nauczyć: jeśli dźwięk jest głuchy, masz dojrzałego i luźnego arbuza, a jeśli jest dźwięczny, najprawdopodobniej jeszcze nie dojrzał. Inną metodą, której możesz użyć (jest szczególnie odpowiednia dla osób posiadających dużą rodzinę), jest kupienie największej.

Im większy arbuz, tym smaczniejszy. Ostatnim sposobem, aby dowiedzieć się, czy arbuz jest przed tobą pyszny, jest zetrzeć go. Te z cienką skórką, o grubości nie większej niż centymetr, łatwo się kompresują i okazują się najsmaczniejsze. To prawda, że ​​w Moskwie trafiłem tylko kilka razy.

Maxim Popow
CEO Danilovsky Market

Nie powinieneś kupować arbuzów Wołgograd i Astrachań przed rozpoczęciem sezonu - zaczyna się u nas w sierpniu. Wcześniej sprzedawane są również arbuzy, ale dobre z nich są importowane wyłącznie: od początku czerwca w Moskwie można znaleźć dobre melony z Turcji, Grecji i Izraela. Wybierając arbuza, zwróć uwagę na jego łatkę. To musi być suche. Jeśli ogon jest zielony, masz niedojrzały arbuz. Kolejnym znakiem smacznego, dobrego arbuza jest charakterystyczny chrupnięcie po kliknięciu.

Nikolay Kukushkinzałożyciel usługi dostarczania arbuza

Jest kilka oznak dobrego arbuza. Każdy arbuz powinien mieć miejsce na boku - jest to strona, na której leży na ziemi. Jeśli został usunięty niedojrzały, to miejsce jest białe, a jeśli na czas - to jest żółte lub pomarańczowe. Dobry arbuz ma suchy i żółty ogon. Jeśli jest zielony i letargiczny, arbuz nie jest gotowy do użycia. Arbuz nie powinien być duży: jeśli kupisz 15-kilogramowy rosyjski produkt, najprawdopodobniej jest napompowany azotanami.

Idealna waga to pięć do siedmiu kilogramów: w tym przypadku można oczekiwać, że arbuz wyrósł sam, bez chemii. Zasadniczo niemożliwe jest określenie zawartości azotanów w oku. Jednym z oznak obecności azotanów i pestycydów są białe i żółte smugi w miąższu arbuza, ale są one również pośrednie.

Zwyczajowo dzieli się arbuzy na „chłopców” (duże i wydłużone) i „dziewczynki” (okrągłe i spłaszczone). W rzeczywistości jest to okablowanie dla frajerów i musisz wybrać „dziewczyny”: są smaczniejsze.

Nawiasem mówiąc, arbuz kupiony w lecie, z odpowiednim miejscem do przechowywania, może leżeć do Nowego Roku. Musisz wybrać arbuza o wadze od pięciu do sześciu kilogramów z niewielkim miejscem na boku i umieścić go w chłodnym, suchym miejscu, na przykład na balkonie. Jeśli go nie pokonasz i nie przewrócisz - do Nowego Roku zachowa swoją świeżość i smak.

Obejrzyj wideo: Zrób swoją viagrę Wystarczą 2 składniki, żeby mieć viagrę Prosty przepis (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Jak zarabiać tańcząc zgiełk
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać tańcząc zgiełk

Zawodowi tancerze Anastasia Lokshina i Darik Lyon spotkali się na zajęciach mistrzowskich, popularnym tańcu w parach. Nastya jest dwukrotnym mistrzem Rosji, Darik jest pięciokrotnym mistrzem Szwajcarii i wicemistrzem Europy i świata. Wkrótce zdecydowali, że mogą rozwinąć zgiełk na całym świecie. Student inicjatywy Nastyi, Witalij Kryukow, podjął inicjatywę, aby pomóc w realizacji tego pomysłu.
Czytaj Więcej
TFT.aero: Flight Simulator for Advertising
Wykonane przeze mnie

TFT.aero: Flight Simulator for Advertising

Przedsiębiorca Jewgienij Juszczkin próbował zrealizować swoje dziecięce marzenie i stworzył symulator lotu w hangarze na Kutuzovsky Prospekt. Samochód zasłynął w kręgach entuzjastów lotnictwa i zaczął generować dochód. Teraz przychód z lotów TFT.aero w dobry weekend może wynosić 300 000 rubli. Jednocześnie Yushkin ma nadzieję zarabiać na sprzedaży swoich symulatorów firmom zainteresowanym reklamą - pierwszy nabywca został już znaleziony.
Czytaj Więcej
Jak zarabiać na dostawie raków
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać na dostawie raków

Cztery lata temu moskiewski biznesmen Andrei Smirnov, który instalował plastikowe okna i organizował wakacje, otworzył sklep internetowy z dostawą raków. Następnie wśród jego konkurentów były półlegalne firmy, które przewoziły towary w bagażnikach samochodów. Z czasem zaczął dostarczać raki do barów piwnych, restauracji i sklepów.
Czytaj Więcej
Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży
Wykonane przeze mnie

Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży

Petersburgers Vladimir Mlynchik, Artyom Denisov, Anton Krasilchuk i Dmitry Gurevich weszli na rynek pomiarów elektrycznych, koncentrując się na promocji w Internecie, dumpingu i audycie energii. Teraz ich firma zarabia około 50 milionów rubli rocznie; klientami są Gazprom, Łukoil, Lotnisko Pułkowo. BIZNESOWA KULA DATA OTWARCIA Energia Energia Budżet na wrzesień 2009 r. Na uruchomienie 20 000 rubli WITRYNA www.
Czytaj Więcej