Komentarz

Ilya Tyutenkov i William Lamberti - o tym, jak zostać zwiastunami rewolucji gastronomicznej

W czerwcu 2011 r. Na Malaya Bronnaya otwarto osobistą restaurację szefa kuchni Williama Lamberti - Uilliam's. Lamberti pracuje w Moskwie od ponad dziesięciu lat, zaczynał w Novikovie, a teraz wraz z restauratorem Ilyą Tyutenkovem bierze jednocześnie udział w czterech moskiewskich projektach: Uilliam's i Pinch w Patriarch's Ponds, Ugolek w Bolshaya Nikitskaya i Severyany, które zostały otwarte tej wiosny.

Na cześć piątej rocznicy powstania jednej z kluczowych instytucji miasta, Life wokół rozmawiało z Ilyą Tyutenkovem i Williamem Lambertim na temat Uilliam, Moskali i zmian, jakie zaszły w mieście przez te pięć lat.


Ilja Tyutenkow

Przez pięć lat Uilliam's niewiele się zmieniło. Ogólnie rzecz biorąc, chcieliśmy stworzyć miejsce, które z jednej strony byłoby skierowane do lokalnych mieszkańców, a z drugiej - do odbiorców smakoszy. Zjawisko to powstało dopiero w Moskwie. Ale restauracja okazała się bardziej popularna: oczywiście przez pięć lat doświadczyła ogromnej liczby fanów, ale ogólnie kręgosłup naszych gości zawsze pozostawał stabilny - jest to bardzo rzadkie zjawisko i, szczerze mówiąc, sami się nie spodziewaliśmy. Nie wiem, czy jest to związane, ale po naszym projekcie rewolucja gastronomiczna miała miejsce na terenie Patriarchy. Teraz, moim zdaniem, wszyscy restauratorzy miasta chcą się tu dostać. Istnieje wiele instytucji o różnych energiach, koncepcjach, duszach - to jest fajne.

Oczywiście smaki Moskali bardzo się zmieniły w tym czasie. Pojawiły się rzeczy, o których nawet nie myśleliśmy w 2011 roku. Na przykład teraz coraz więcej restauracji z oryginalną kuchnią otwiera się w bardzo wygodnym stylu, niektóre z nich są przeznaczone dla szefów kuchni; wiele nowych zespołów restauracyjnych, które znacznie różnią się od głównego nurtu sprzed pięciu lat.

Chciałbym podziękować ludziom, którzy pracowali z nami przez te wszystkie lata. Uilliam's to duży, stabilny i zgrany zespół. Nawiasem mówiąc, wielu facetów pracuje z nami prawie od samego początku - dotyczy to kuchni i przedpokoju. Dość rzadkie zjawisko w obecnych realiach.


William Lamberti

Początkowo chcieliśmy stworzyć cichą, przytulną restaurację, ale już pierwszego dnia przybyło do nas wiele osób - było to nieoczekiwane, ale miłe. Jeśli mówimy o patriarchach teraz i pięć lat temu, to wcześniej nie byli tak żywiołowi, nawet kameralni, ale teraz wszyscy są chętni - zarówno goście, jak i restauratorzy. Przed restauracjami Uilliam w Moskwie nie było menu, ale Talmudów. Jako jedni z pierwszych opuściliśmy takie boisko. Na początku było ciężko, ludzie nie byli do tego przyzwyczajeni, ale teraz spójrz, ile restauracji tworzy małe menu. Staramy się zmieniać menu co półtora do dwóch miesięcy, ale są pozycje, które są zawsze z nami - na przykład bruschetta z krabem, risotto z tatarem, spaghetti z krabem i ciasteczka Uilliam. Nawiasem mówiąc, te ostatnie miały miejsce w wyniku błędu cukierniczego - po prostu zapomnieli dodać mąkę!


Cover: Olya Eichenbaum

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Jak znaleźć pracę za granicą
Praca

Jak znaleźć pracę za granicą

Według Antal Rosji liczba Rosjan chcących wyjechać za granicę do pracy prawie się nie zmieniła w ciągu roku. 58% respondentów zgodziłoby się rozstać ze swoją ojczyzną na interesujące stanowisko wobec 59% rok wcześniej. Jednocześnie tylko 38% ankietowanych jest gotowych przenieść się do innego regionu Rosji. Dowiedziałem się, w jakich krajach Rosjanie chcą pracować, jak duże są szanse na znalezienie pracy i co warto robić.
Czytaj Więcej
Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach
Praca

Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach

Zwykle firmy organizują imprezy plenerowe w lecie. Ale w tym roku wiele cięć budżetów na imprezy firmowe. Na potwierdzenie tego - odmowy kilku dużych firm, aby mówić o swoich wakacjach. „Niestety nie możemy komentować - w tym roku nie planujemy organizować letnich imprez firmowych”. „Zawsze chętnie pomagamy, ale nie tym razem.
Czytaj Więcej
Czy warto kłamać podczas wywiadu?
Praca

Czy warto kłamać podczas wywiadu?

Członkowie naszej społeczności dyskutują, czy warto upiększyć swoje osiągnięcia w wywiadzie. Rozwiązaliśmy ten problem z przedstawicielami firm rekrutujących i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rekruterzy obliczają nieuczciwych kandydatów i w jakich przypadkach należy ich oszukać. Yulia Lysenko, dyrektor generalny działu Freework w Ankor zajmującym się personelem Każdy wywiad jest jak negocjowanie sprzedaży.
Czytaj Więcej
Jak wykonać zadania testowe
Praca

Jak wykonać zadania testowe

Evgenia Lyamkina, wiodący konsultant, dział detaliczny mody i urody, agencja główna Agencja Kontakt; Ostatnio wzrosła liczba etapów rozmów kwalifikacyjnych (nie tylko menedżerowie ds. Zasobów ludzkich, menedżerowie ds. Rekrutacji, ale także szefowie powiązanych funkcji rozmawiają z kandydatami), a same etapy obejmują inne i niektóre zadania.
Czytaj Więcej