Komentarz

„Raz dla mężczyzn, potem dla mężczyzn”: właściciel Tim i Tim - o skandalu wokół „męskich lodów”

10 października redakcja Wonderzine otrzymała skargę od dziewczyny, która skarżyła się na dyskryminację ze względu na płeć przy zakupie lodów w kiosku Tim & Tim. Irina Kuzmina próbowała kupić kulkę lodów, która na reklamie została oznaczona jako odmiana „dla prawdziwych mężczyzn”.

„Przyjechałem po moje ulubione lody w Tim & Tim, a pojawiła się nowa marka lodów - FCKN KRAKEN. Reklama mówiła, że„ to dla ciebie tylko, jeśli jesteś prawdziwym mężczyzną ”. Byłem trochę oburzony, ale nie przywiązywałem dużej wagi. Ale kiedy Próbowałem kupić tego rodzaju lody, otrzymałem odpowiedź, że został sprzedany tylko facetom, ”powiedział Życie wokół Kuźminy.„ Na wszelki wypadek postanowiłem wyjaśnić, czy to jest poważne i czy są świadomi, że to przejaw seksizmu. Powiedziano mi, że mogę „Złóż skargę na Instagram i skontaktuj się z przełożonymi.” Zamiast tego napisałem la do prokuratury ”.

Życie wokół dowiedziało się od właścicieli tego miejsca, co myślą o tej sytuacji. Przypomnijmy, że odmowa kupującego sprzedaży towarów, jeśli taka istnieje, jest sprzeczna z art. 425 Kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej i art. 19 Konstytucji, który gwarantuje równość praw i wolności bez względu na płeć.


Aleksiej Prochorow

właściciel Tim & Tim

Od dawna wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć brutalny smak lodów, i udało nam się to - jest dużo ciemnej czekolady, trochę cukru i dużo rumu. Lody są w rzeczywistości brutalne; można go nazwać smacznym, ale z pewnym zastrzeżeniem, ponieważ smakuje jak ciemna czekolada z dość przyzwoitą dawką alkoholu.

Raz dla mężczyzn oznacza to dla mężczyzn: postanowiliśmy pójść dalej i nawet namalowaliśmy pewien wizerunek krakena, ograniczając sprzedaż odmian - wytwarzając lody tylko dla mężczyzn. Nie chcieliśmy nikogo urazić, ponieważ mamy wiele gustów, a konkretnie ten z pewnością nie zainteresuje dziewcząt, w stu procentach. Sprzedajemy go po cichu już od dwóch tygodni, dopóki nie zaczął się szum Butderzine.

Co dziwne, zostaliśmy już oskarżeni o bycie kampanią PR i posunięciem marketingowym. Nie mogę powiedzieć, że nie ma tu marketingu, ale aby marketing nowego rodzaju lodów miał na celu skandal, w naszych planach nie było czegoś podobnego. Lody naprawdę okazały się niezwykłe w smaku, zasadniczo różnią się od innych lodów Tim & Tim, i chcieliśmy to podkreślić. Mamy nawet kwestionariusz, który mężczyzna wypełnia przed zakupem lodów: w komicznej formie człowiek pisze, że jest mężczyzną i przyjmuje odpowiedzialność za to, co zje.

Staramy się przedstawić niektóre rzeczy w naprawdę komicznej formie, chip z kwestionariuszem został dostarczony. Ale najwyraźniej jakaś dziewczyna postanowiła zająć zasadnicze stanowisko. Nie znam tej Iriny Kuźmin, nie skontaktowała się z nami, a dla mnie istnieje wyłącznie wirtualnie.

Naprawdę nie sądzę, że jest to jakiś seksistowski wynalazek i nie rozumiem, w jaki sposób w tym przypadku wpływamy na prawa kobiet. Mamy dużo lodów i są one dostępne bezpłatnie. Nawiasem mówiąc, przez cały ten czas połowa sprzedawanego przez nas Krakena była wypróbowywana przez dziewczyny, które nie kupiły go bezpośrednio, ale rozumiesz jak. Jeśli dziewczyna naprawdę chce kupić te lody, kupi je: to proste. Jedyne pytanie dotyczy tego, czy dana osoba naprawdę chce lodów, czy po prostu chce nadmuchać skandal z niczego.


Życie wokół przeciwstawia się wszelkim formom dyskryminacji na tle narodowym, religijnym, społecznym, a także ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Wonderzine i Life around są częścią wydawnictwa Look At Media.


Cover: Tim i Tim

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej