Komentarz

„Nie akceptuję kondolencji”: Nastya Godunova - po zamknięciu Good Enough

20 stycznia kawiarnia Good Enough przy ulicy Sadovaya-Triumfalnaya zostaje całkowicie zamknięta. Dlaczego tak się stało i co będzie dalej, Życie wokół dowiedziała się od współzałożyciela instytucji Anastasii Godunowej.


Nastya Godunova

współzałożyciel
i barista szefa kuchni

Dlaczego dobrze wystarczy

Doświadczyliśmy raczej trudnego lata z powodu budowy Pierścienia Ogrodowego i nawet wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że trudno będzie nam kontynuować naszą dalszą egzystencję. Nie można było przejść ani prowadzić - wszyscy o tym pamiętają. Jest mniej gości. Przychody przez dwa i pół miesiąca gwałtownie spadły - o około 40%, a nawet wszystkie 50.

Na naszą prośbę o obniżenie stawki czynszu odmówiono nam. Wszystkie negocjacje na ten temat były bezużyteczne. Zapłaciliśmy 320 tysięcy rubli za 32 metry kwadratowe, plus prąd kosztował dodatkowe 14 tysięcy miesięcznie.

Uznaliśmy, że to wystarczy. Wydaje się, że robisz coś dobrego i może żyć dalej, ale w rzeczywistości problemy innych nie są dla nikogo interesujące. Najprawdopodobniej za nami natychmiast pojawi się nowe miejsce (należące do wynajmującego, jego drugi projekt z rzędu).

O planach na przyszłość

Jestem zmęczona Była to dość duża inwestycja czasu, a to, co wyszło z produkcji, nie wystarczyło. Istniejemy dwa i pół roku i już chcieliśmy coś zmienić w instytucji, zainwestować w jej rozwój. Nie było takich możliwości i przestałem się interesować.

Czy Good Enough otworzy się gdzie indziej, jeszcze nie zdecydowaliśmy. Oczywiście mam plany, aby rozpocząć nowy projekt, ale nie jestem pewien, czy znowu będzie wystarczająco dobry, czy coś innego.

Przynajmniej na pewno nie przestanę pić kawy. Teraz dużo doradzam w Rosji - wymyśl menu, wytrenuj baristę. Nazywam się na Białorusi, w Kazachstanie, Gruzji i przez te dwa i pół roku naprawdę nie miałem odpoczynku.

Najpierw musisz się zrelaksować, a następnie odświeżyć na nowo projekty. Jak każda kobieta, chcę rodziny i dzieci, a przy takim harmonogramie, który miałem - od podróży służbowej do natychmiastowego uruchomienia do kawiarni, z kawiarni - do podróży służbowej, jest to po prostu niemożliwe.

O tym, co było

Trudno mi ocenić, co zrobiliśmy. Rozumieliśmy przybliżony format: wiedziałem, że powinniśmy jeść śniadanie przez cały dzień, ponieważ kawa bez jedzenia jest trudna. Oczywiście dla mnie atmosfera była ważna, personel.

I mogę z dumą powiedzieć, że był to niezwykły projekt, nie było ich więcej w Moskwie. To, czego doświadczyliśmy przez cały ten czas, można zapamiętać przez całe nasze życie. Mieliśmy wiele ważnych spotkań między gośćmi: ktoś był na Good Enough na pierwszej randce, a teraz idą z dziećmi.

Wiele sieci społecznościowych pisze, że era się kończy: naprawdę byliśmy jedną z pierwszych małych kawiarni i byliśmy w stanie utrzymać jakość. Cieszę się, że nadchodzi coś nowego i nie jestem szczególnie smutny, ponieważ nikt nie umiera, a przecież wielu nawet publikuje na Facebooku, mówią, przyjmują nasze kondolencje.

Nie przyjmuję kondolencji. Możemy się tylko cieszyć, że udało nam się stworzyć projekt, który ludzie zapamiętają na długo. Ostatniego dnia otworzymy o zwykłej porze, będziemy karmić do szóstej wieczorem, a następnie zorganizujemy mały, zabawny wieczór, piszemy w Internecie, aby ludzie przychodzili z winem - po prostu spędzali czas. W sobotę muszę przekazać klucz.


pokrycie: Mark Boyarsky

Obejrzyj wideo: O dziecku SIKAJĄCYM w ogródku restauracji (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej