Jedzenie

Styczeń: Turandot, Cervetti, Tea Height i Chocolate Girl

Co to znaczy być lepszym pracownikiem? Kelner, kierownik, kucharz - to nie ma znaczenia. Chodzimy do kawiarni, restauracji i barów prawie codziennie i wiemy z własnego doświadczenia: dobry kelner jest zawsze dobry, a jego uśmiech nie zależy od wielkości napiwku. Życie wokół jest kontynuowane w sekcji miesięcznej, w której dowiaduje się, kto stał się najlepszy w danej instytucji i według jakich kryteriów został wybrany. Nowy numer dotyczy wewnętrznych ideałów i motywacji zewnętrznej najlepszych pracowników styczniowego łańcucha czekoladowego i baru Cervetti, restauracji Turandot oraz lodów i herbaciarni Tea Height.

jedzenie

Najlepsi pracownicy grudniaw moskiewskich kawiarniach i restauracjach

Sieć kawiarni „Chocolate Girl”

„Chocolate Girl” to sieć kawiarni w przystępnych cenach. Oprócz napojów i deserów w menu znajdują się sałatki, zupy, kanapki, a nawet kilka makaronów. Sieć istnieje od 2000 roku i obecnie ma 226 kawiarni w Moskwie i regionie moskiewskim, około 100 w całej Rosji i krajach WNP.

TATIANA ABRAMOVA

dyrektor operacyjny sieci kawiarni „Chocolate”

Mamy wiele programów motywacyjnych dla pracowników. Po pierwsze, co miesiąc w każdej kawiarni wybiera się najlepszego pracownika, dokonuje tego zespół menedżerów kierowany przez dyrektora i przy udziale kierownika terytorialnego. Kryteria wyboru to: ścisłe przestrzeganie standardów pracy, wysokie wyniki kontroli, recenzje gości. Najlepszy pracownik otrzymuje certyfikat za odwiedzenie „Czekoladowej dziewczyny”, jego zdjęcie jest wyświetlane na stoisku „Najlepszy pracownik miesiąca”, co widzą także nasi goście.

Ponadto w ciągu roku organizowane są konkursy dla zespołów kawiarni, skoncentrowane na usługach lub wskaźnikach wyników finansowych. Nagrody są różne: zorganizowany piknik dla całego zespołu, wycieczka na kręgle lub telefony i tablety.

Raz w roku, w grudniu, wybieramy pięciu najlepszych dyrektorów sieci. Nagroda ta nazywa się „Profesjonalistą Roku”, dyrektorzy kawiarni marzą o niej i starają się ją otrzymać. Z kolei dla nas jest to trudny wybór, ponieważ jest wielu świetnie pracujących facetów. Decyzja jest podejmowana na podstawie wyników każdej pracy, selektywnie wspólnie najwyższych menedżerów firmy. Przyznawanie nagród odbywa się podczas wielkiej profesjonalnej ceremonii roku w grudniu i jest wspierane przez dyplom-figurkę i cenny prezent. Informacje o wszystkich najlepszych pracownikach w ciągu roku są publikowane na stronach gazety korporacyjnej.

Christina Kloss

18 lat, kelner

Najlepszy pracownik musi być najlepszy
ze wszystkich stron!

Bez pracy.Jestem z Moskwy, teraz nie studiuję, tylko pracuję. W tym roku nie udało mi się wejść do instytutu działu budżetowego, więc poszedłem do pracy w Chocolate House. W przyszłym roku zamierzam ponownie wprowadzić specjalizację ekonomiczną, ale już w dziale korespondencji: chcę kontynuować pracę.

W wolnym czasie lubię spotykać się z przyjaciółmi. Jesteśmy blisko Serebryany Bor, szczególnie lubimy tam spacerować, cieszyć się przyrodą, robić zdjęcia. Kiedyś robiłem na drutach, nawet na drutach sweter, ale teraz nie ma wystarczająco dużo czasu. Przede wszystkim uwielbiam kuchnię rosyjską - pierogi, serniki. Gotowanie z mamą.

W pracyChocolate Girl to moja pierwsza praca. Przybyłem tu w sierpniu. Początkowo wybrałem go, ponieważ znajduje się obok domu, nie muszę jechać metrem: wysiadłem - i w pracy. A potem podobała mi się sama kawiarnia i personel.

Dla mnie najtrudniejsza w pracy jest komunikacja z gośćmi. Ludzie są inni, każdy potrzebuje podejścia. To był jeden z powodów, dla których chciałem pracować w kawiarni: nie wiedziałem, jak się komunikować, aw pracy kelnera ujawniły się takie cechy, jak towarzyskość.

Przed rozpoczęciem pracy odbyłem dwudniowe szkolenie „Wprowadzenie do zawodu”, były gry edukacyjne, nauczyłem wielu przydatnych technik i wydałem instrukcje. Potem natychmiast zaczęła pracować w hali.

W przypadku konfliktu najpierw słucham gościa, potem przepraszam i proponuję go naprawić. Jeśli gość jest nadal zirytowany, dzwonię do kierownika: jest bardziej doświadczony i natychmiast rozumie, jak wyjść z tej sytuacji. Na szkoleniach z gościnności mówiono nam, jak nie brać osobistego zachowania gości i zachowywać się w sytuacji konfliktowej. Są dwie metody, które mi pomagają: napisz na papierze wszystko, co mi się nie podoba, i rozerwij na małe kawałki oraz „metoda czapki”, kiedy założysz wyimaginowaną czapkę i uchronisz się przed atakami.

Wiedziałem, że pracownicy miesiąca zostali wybrani spośród nas, ale nadal byłem zaskoczony, kiedy mnie wybrali. W nagrodę karta podarunkowa za 500 rubli została wręczona Czekoladowej Dziewczynie, a także można ją wykorzystać w kawiarni Wabi Sabi.

Sekret sukcesu.Każdy kelner musi znać pięć etapów obsługi: powitanie, obsługa menu, przyjęcie zamówienia, czek i pożegnanie. Dobry kelner - towarzyski, zrównoważony, przyjazny, uprzejmy, umie właściwie zaoferować gościowi danie, odpowiedzieć na pytanie w menu. Najlepszy pracownik powinien być najlepszy ze wszystkich stron!

Herbaciarnia i lodziarnia „Wysokość herbaty”w parku Gorkiego

„Wysokość herbaty” - restauracja Victora Enina na Nabrzeżu Puszkinskaya w Parku Gorkiego, gdzie warzona jest herbata, a wraz z nią przygotowywane są koktajle, napoje owocowe, posiłki, napoje bezalkoholowe i lody. Szyszki jodłowe, sok świerkowy, domowe syropy, jagody i wiele innych są dodawane do napojów. Kiosk „Pueiroport” (także projekt Yenin) sąsiaduje z „Wysokość herbaty”, w menu znajduje się 36 rodzajów herbaty i innych napojów z kolekcji; Ponadto kolejna kawiarnia „Tea Height” znajduje się na ulicy Pokrovka, ale różni się formatem: pracują z herbatą w tradycyjny sposób.

VIKTOR ENIN

założyciel i szef kuchni herbaty Tea Height

Nasz zespół jest podzielony na około dwie części: osoby, które są z nami od dłuższego czasu (od 2005 r., Kiedy powstała nasza pierwsza instytucja, nazywało się Tea Floor 108, i wyrosła z niej wysokość herbaty) oraz ci, którzy niedawno, już opanowując specyfikę herbaty. W herbaciarni w Parku Gorkiego i Pokrovce pracuje 15 osób.

Jest szkoła herbaciana, zajęcia, w których prowadzi moja żona Olga, zajmuje się herbatą od 13 lat (razem otworzyliśmy herbaciarnię). Zajęcia odbywają się osobno w Pokrovce i Gorky Park, ponieważ herbaciarnie mają nieco inny format. Początkowo szkoła pracowała tylko dla pracowników, ale teraz działa w trybie komercyjnym dla wszystkich. Szkolenie personelu składa się z ciągłych ćwiczeń na miejscu i regularnych zajęć w szkole (lekcje praktyczne i teoretyczne, a także testy i egzaminy). Na początek w herbacie musisz opanować dość dużą warstwę wiedzy teoretycznej, ale jednocześnie musisz nauczyć się parzenia i próbowania, aby po błędach możesz stopniowo przejść do prawidłowego wyniku i poprawić.

Praca tutaj jest specyficzna: ponieważ istnieje wiele umiejętności, których nie opanujesz na raz, nie możesz opanować tego wszystkiego bez głębokiego zainteresowania samą herbatą i ludźmi. Chociaż tutaj, w Gorky Park, proces jest szybszy: ta herbaciarnia ma bardziej technologiczne, lekkie i nowoczesne podejście, dzięki czemu możesz być w najlepszym zespole po kilku miesiącach pracy. W pracowniku szukamy przede wszystkim dwóch głównych cech - spokoju i witalności, są to także główne cechy herbaty. Nie mamy sformalizowanych wymagań dotyczących powitania, którą maskę należy wyciągnąć: sami pracownicy są przyjaźni i spokojni, ale rozumiemy spokój nie jako powolność, ale jako jakość, którą można wprowadzić do szybkiej pracy.

Pod koniec miesiąca przyznawana jest premia, ale wiąże się ona bardziej z osiągnięciami zespołu niż z osobistymi, więc wszyscy ją zdobywają. Ale nadal są czołowi pracownicy, w styczniu to Marina, kapitan (jak nazywamy stanowisko administratora) „Puerport” i „Tea Heights”, ona także robi herbatę, robi koktajle, robi zdjęcia gości (oczywiście bezalkoholowe). Istnieje również system indywidualnych nagród w postaci stożków na karcie finansowanej, ale Marina sama opowie o tym więcej.

Marina Vetrova

23 lata, kapitan Tea High

W Nowy Rok dodałem na mapie
10 tysięcy szyszek, to wystarczyło, by kupić herbatę
dla całej mojej dużej rodziny

Bez pracy. Jestem z Moskwy, z wykształcenia nauczycielem, gdzie dużo pracowałem: doradca w obozach dla dzieci, w różnych projektach przyjaciół. Ale zawsze chciałem pracować w barze, ale nie podobał mi się pomysł, aby ludzie byli pod wpływem alkoholu. Kiedyś jechałem rowerem w Parku Gorkiego, a moi bliscy przyjaciele pracowali w Tea High, a potem właśnie otworzyłem, zatrzymałem się przy nich i bardzo mi się podobało: ciepła atmosfera, przyjaźni ludzie, herbata, widok na nasyp, każdy wieczorne nowe zachody słońca. Uświadomiłem sobie, że znalazłem moją idealną kombinację. Ogólnie rzecz biorąc, wspaniale jest zmienić wycieczki z herbatą w coś wyjątkowego.

W pracy Dołączyłem do zespołu półtora roku temu, od tego czasu potroiło się. Początkowo pracowała jednocześnie w herbaciarni na Pokrovce i uczyła się w szkole herbaty. Zrozumiałem tę cechę herbaty: im więcej rozumiesz, tym więcej pytań powstaje, a nawet sam przemysł herbaciany nie stoi w miejscu. Najwyraźniej proces uczenia się nigdy się nie skończy.

Mamy prawie wszystkich facetów z wyższym wykształceniem, erudycyjnych, zabawnych. Nawiasem mówiąc, jednym z moich zadań jest utrzymanie przyjaznej atmosfery i ducha zespołu.

W kawiarni jest cicho, bo goście przychodzą i praca zaczyna się gotować: ktoś robi koktajle, ktoś robi herbatę, ktoś utrzymuje porządek, ktoś zamienia kulki lodów. I widzę, jak ludzie, stojąc w kolejce, nie wychodzą, ale pozostają przy okularach przy blacie: obserwują, jak pracujemy i bawimy się. To jest wysokie.

Nagroda przyznawana jest pod koniec miesiąca, a jej wielkość zależy od tego, jak dobrze pracowaliśmy w tym czasie. I nie chodzi nawet o przychody, ale na przykład ważne jest, co zrobiliśmy, aby rozwinąć instytucję. Ponadto, w nagrodę za dobrą pracę i nową wiedzę, mamy wirtualne szyszki - gromadzą się na karcie, można płacić za herbatę tutaj i na Pokrovce. Jak mówi Victor: „jest tylko wiele rzeczy, których nie chcę mierzyć pieniędzmi”. W Nowy Rok dodałem 10 tysięcy szyszek na mapie, to wystarczyło, aby kupić herbatę dla całej mojej dużej rodziny (i pijemy dużo herbaty), i aż się skończy. Ponadto co tydzień rozpieszczam się trzema lub czterema gałkami lodów. Ale nadal nie wydała - pozostała około jedna trzecia szyszek.

Sekret sukcesu. Powiedziałbym, że sekretem sukcesu jest to, że staram się przekraczać oczekiwania: zarówno gości, jak i kolegów oraz podejście do samej herbaty.

Restauracja „Turandot”

„Turandot” - restauracja Andrei Dellos przy bulwarze Twerskim w budynku rezydencji z czasów Katarzyny II. W Turandot znajduje się ponad dziesięć sal (na przykład Chińska Jedwabna Sala, Sala Lustrzana, Porcelana), wnętrze wykonane jest w stylu późnego baroku: ze starymi francuskimi arrasami, kryształowy żyrandol w stylu Ludwika XIV, antyczne lustra weneckie i wiele innych. Budowa i dekoracja trwały około sześciu lat. Kuchnia, która serwuje dania kuchni panazjatyckiej i europejskiej, zatrudnia 60 osób.

DMITRY YEREMEEV

Szef kuchni restauracji Turandot

Zorganizowaliśmy konkurs na danie dla klasy imperialnej Transaero, w którym uczestniczyli wszyscy z kolektywu 60 osób. Zwycięzca został określony przez jury: szefa kuchni, szefa kuchni, dyrektora restauracji, zastępcy dyrektora i oficera zasobów ludzkich. Oczywiście głównym kryterium wyboru było ugotowane danie. Ważne jest tutaj kilka czynników: idealna technologia gotowania, kreatywność, zamiłowanie do biznesu, życzenia gości i szybkość gotowania. Ale nie rozumiem tego jako „jednodniowego konkursu”. Aby przygotować danie w pierwszej kolejności, musisz pracować i zdobywać wiedzę przez cały rok.

Nagrodą za pierwsze miejsce była wycieczka do Hiszpanii (opłacona za przeloty i zakwaterowanie na tydzień) oraz tablet jako nagrodę motywacyjną. Cała drużyna była obecna na nagrody, jury pogratulowało zwycięzcom i wręczyło nagrody. W kuchni wisi teraz gazeta ścienna z fotoreportażem i wynikami konkursu.

Trzy razy w tygodniu prowadzimy szkolenia i seminaria dla kelnerów: na przykład zajęcia w języku angielskim (do naszej restauracji wymagana jest znajomość powyżej poziomu podstawowego, dlatego kelnerzy powinni mieć możliwość prowadzenia wycieczek po restauracji). Co roku kelnerzy ponownie zdają egzamin, uczą się menu (nie tylko nazwy potraw, ale także składników i sposobu przygotowania).

W grudniu odbywa się konkurs na najlepszego kelnera roku, zwykle wybiera się dwóch, którzy otrzymują certyfikaty na określoną kwotę. Wybieramy według następujących kryteriów: pozytywne recenzje gości, dyscyplina, życzliwość, szybkość realizacji zamówień, doskonałe przestrzeganie zasad (po której stronie podejść do gościa, w którym momencie zaoferować chleb lub cukier).

Denis Ermokhin

25 latlider zespołu kuchennego

Nie zapłacili za praktykę, więc musiałem zarobić dodatkowe pieniądze w McDonald's, a kiedy kucharz się o tym dowiedział, zaprosił mnie do pracy w gorącym sklepie i zaoferował pensję trzy razy większą niż tam dotarłem

Bez pracy.Jestem z Moskwy, po ukończeniu studiów chciałem zostać programistą lub kucharzem. Od dłuższego czasu programuje jako hobby, ale nie udało mu się zapisać na specjalizację (nie zdobył wymaganej liczby punktów) i poszedł do kulinarnej uczelni sektora usług nr 32 na Szabolowskiej. Studiowałem tam przez pięć lat, najpierw jako cukiernik, a następnie jako technolog usług gastronomicznych. Rzadko gotuję w domu, chyba że dziewczyna poprosi o ugotowanie dla niej czegoś specjalnego. 14 lutego zafunduję jej moje ulubione owoce morza. Sam wolę kuchnię włoską. Staram się być na bieżąco z trendami w restauracji, czytać czasopisma, chodzić do restauracji. Mam wielu przyjaciół z branży restauracyjnej, jednym z nich jest szef kuchni irlandzkiego pubu O'Hara, często spotykamy się i rozmawiamy o nowościach.

W pracyPracuję od pierwszego roku studiów, potem wszyscy zostali wysłani na praktyki w stołówkach ZIL. Ale mi się nie podobało: stary sprzęt, niezrozumiały kontyngent, szef kuchni z papierosem. Wszyscy byliśmy w szoku i poprosiliśmy o przeniesienie, ale powiedziano nam ściśle, że musimy pracować co najmniej dwa lub trzy miesiące, a następnie albo sami poćwiczyć, albo poczekać na nową opcję ze studiów. Następnie zaproponowali praktykę w restauracji La Pizza na Paveletskaya. Tam oczywiście wszystko było inne, inny poziom - tego chciałem, kiedy poszedłem do zawodu. Nie zapłacili za praktykę, więc musiałem zarobić dodatkowe pieniądze w McDonald's, a kiedy kucharz się o tym dowiedział, zaprosił mnie do pracy w gorącym sklepie i zaoferował pensję trzy razy większą niż to, co tam dostałem. Pracowałem w La Pizza przez dwa lata. Ukończył studia i postanowił poszukać nowego miejsca, zaczął publikować CV. Zadzwonili do Puszkina i zaproponowali wypróbowanie restauracji Turandot podczas wywiadu, a następnie pracował przez około rok. Podobało mi się, zgodziłem się. Pracuję tutaj od czterech lat. Początkowo umieszczano je w gorącym sklepie z przystawkami, a teraz jestem brygadzistą kuchni: zamawiam i zabieram jedzenie do kuchni, monitoruję zgodność z wymaganiami technologicznymi, pomagam szefom kuchni przygotowywać przygotowania i niektóre dania z głównego menu, a także ponoszę odpowiedzialność za przygotowywanie skomplikowanych kanapek i catering.

W konkursie na danie dla klasy imperialnej Transaero przygotowała pierś z kaczki w sosie wiśniowym z dodatkiem gruszki i ravioli z foie gras. I jako komplement - canapé in shota - mus z mango z cząsteczkową krwią z Beilis. Gotowanie zajęło około sześciu godzin. Szczerze mówiąc, nie dążyłem do pierwszego miejsca, ale byłem pewien drugiego. Jako nagrodę w maju pojadę do Barcelony, już zastanawiam się nad trasą z wycieczkami i miejscami gastronomicznymi.

Sekret sukcesu. Tutaj są bardzo wymagający od wszystkiego, a zwłaszcza od tego, co jest na talerzu. Raz w innej restauracji zostałem ukarany grzywną za to, że danie było piękniejsze niż szef kuchni. Jest to niemożliwe, ponieważ danie opuszcza kuchnię tak pięknie, jak to możliwe, a inicjatywa jest zawsze mile widziana. Następna chwila to przyjść i odejść z uśmiechem na pracy. I nigdy nie przynoś rodzinie problemów w pracy i odwrotnie.

Cervetti Bar na Nikitsky Boulevard

Cervetti Bar to restauracja przy Nikitsky Boulevard z domowymi daniami kuchni włoskiej i naciskiem na wino (ponad 100 pozycji na liście win). W listopadzie ubiegłego roku nazwa baru została zmieniona z Bontempi ze względu na zmianę właściciela i obecnie nosi nazwę szefa marki, menedżera i współwłaściciela tego miejsca - Marco Cervetti.

MARCO CERVETTI

współwłaściciel i szef kuchni baru Cervetti

Jestem tu prawie codziennie i ciągle obserwuję, kto pracuje. Po pierwsze doceniam, gdy ktoś próbuje i kocha swoją pracę, zawsze jest to bardzo zauważalne. Podoba mi się, gdy pracownik ma swoje własne pomysły (w przeciwieństwie do wielu pracodawców, którzy myślą, że mogą mieć tylko pomysły), jesteśmy zespołem i bardzo ważne jest, abyśmy byli przyjaźni i każdy mógł wyrazić swoją opinię.

Mamy książkę recenzji, ale nie ma to wpływu na kryteria wyboru: faktem jest, że ludzie, którzy do niej piszą (zarówno pozytywnie, jak i negatywnie) są nieco niestandardowi - jest to mniej więcej taki sam przypadek, jak w przypadku komentarzy w Internecie. Ufam opinii zwykłych gości (a mamy ich wielu) bardziej: gdy coś jest nie tak, zawsze mi mówią, a ja to poprawiam. Moim zdaniem najlepszym źródłem informacji są ich własne oczy, a kiedy nie ma ich tutaj, są oczy zwykłych gości.

Wskaźnik materialny jest również dość kontrowersyjny. Z biegiem lat zdałem sobie sprawę, że pracownik, który sprzedaje najwięcej, niekoniecznie jest najlepszy. Mieliśmy sprawę: ktoś dużo sprzedał, ale w rzeczywistości okazał się absolutnym oszustem - po prostu włożył wszystko w gości. To było widoczne. Potem go zwolniliśmy. Uważam, że nie możesz zarobić na odwiedzających jak najwięcej pieniędzy, to wciąż restauracja, ludzie powinni czuć się tu komfortowo, a nie w ciągłym napięciu. Ważne jest, aby móc zrozumieć gościa, czego on chce, a czego nie - to delikatna sprawa, ale to sposób na zaufanie. A kiedy wypiłeś butelkę wina za jakieś szalone pieniądze, pijesz, a nawet naprawdę doceniasz to, czego nie możesz, wszystkie myśli o tym, ile teraz wydajesz. Dlatego wolę pracowników z ludzkim podejściem: doradzają coś odpowiedniego, a nie na podstawie najwyższej ceny. Zamiast więc 5 tysięcy rubli naraz otrzymasz 500 rubli od gościa, ale w pierwszym przypadku nigdy nie wróci, a w drugim - przyjdzie z przyjaciółmi, z rodziną, aby świętować tutaj urodziny.

Oceniamy pracę trzy razem - z reżyserem i głównym partnerem. Nie organizujemy ceremonii, nie zawieszamy portretów na ścianach. Przyjeżdżam osobiście, gratuluję i wręczam nagrodę pieniężną - wszystko to może się zdarzyć przy lampce wina. Nie chcę wywoływać nieprzyjemnej konkurencji i urazy, dlatego wszystko robimy spokojnie. W ubiegłym miesiącu nasz sommelier Peter wyróżniał się, poważnie rozwijając kierunek wina. On jest enologiem (specjalista, który produkuje wino. - Uwaga wyd.), przyszedł do nas około rok temu - dobrzy ludzie doradzali. Dla niego najważniejsze jest podejście ludzkie wraz z podejściem specjalisty. Peter jest dość elastyczny i wychwytuje myśli gości. Jest to osoba, której można zaufać, uwielbia swoją pracę, bardzo przyjazny i towarzyski.

Peter Kiseev

34 lata, sommelier

Może
praca jest dość łatwa
bo lubisz

Bez pracy. Urodzony w mieście Chadyr LungaStudiowałem również na Politechnice z dyplomem z produkcji wina (studiowałem jako jednostkę w biochemii). Przez kilka lat produkował wino, był asystentem technologa, aw 2009 roku przyjechał do Moskwy. Ponieważ jestem dobrze zaznajomiony z winem, nie musiałem długo myśleć - zacząłem pracować w restauracjach, najpierw zrobiłem karty win dla jednej orientalnej restauracji, a potem dostałem pracę w Cervetti (przyjaciele szukali sommelierów).

W pracyProdukcja wina wymaga dużo czasu, w dzień iw nocy, ważna jest także kontrola - całą dobę. Przyzwyczajasz się do tego i organizujesz się we wszystkim innym. Cóż, ja taki jestem - muszę wszystko wiedzieć, kontrolować.

Sekret sukcesu. Tutaj, moim zdaniem, wartość doświadczenia jest jeszcze większa: zarówno postać została temperowana, jak i przyzwyczajona do trudnego harmonogramu pracy. Ponadto poszedłem na kursy, w których nie tyle nauczyli się sprzedawać, jak się komunikować, być towarzyskim - to też pomogło. Być może praca jest dość łatwa, ponieważ mi się podoba. W rzeczywistości nie jest trudno sprzedawać wino dla gości, trudniej jest wpaść w jego nastrój, zrozumieć, czego chce dzisiaj i jutro.

Zdjęcia: Natasha Kupriyanova, Lena Tsibizova
Tekst: Alya Aisina i Olya Kiseleva

Obejrzyj wideo: Marcin Styczeń - Dziękuję i tak (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca

W poniedziałek, 27 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i wykładów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wystawa „Współcześni rosyjscy artyści - uczestnicy Biennale w Wenecji. Ulubione” Co: Po trzyletniej rekonstrukcji odnowiona Manege otwiera się na dużą skalę wystawą rosyjskich artystów, którzy uczestniczyli w weneckim Biennale od 25 lat.
Czytaj Więcej
Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod
Ciekawe

Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod

Na stacji metra Kitay-Gorod uruchomiono nowy bar Dmitrija Sokołowa (bar Tema, pasek pomocy, bar główny, bar Lawsona, bar bezpłatny, bar wszechczasów i bar Aloha) - Stay True Bar. O tym życiu wokół powiedział sam właściciel. Szef kuchni Kirill Kulagin, który wcześniej pracował w barach z grillem Chesterfield i restauracjach Big Buffalo, jest odpowiedzialny za kuchnię w nowej instytucji.
Czytaj Więcej
Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa
Ciekawe

Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa

Pięć punktów na ulicy Łomonosowa - miejsce najpopularniejszego ostatnio formatu - gastrobar. Zwykle oznacza to instytucję z dobrym wyborem alkoholi i daniami kuchni restauracyjnej, która nie otwiera się zbyt wcześnie. Pomimo faktu, że zakład nadal działa w trybie testowym, a karta menu i karta barowa czeka na poważną rozbudowę, wybór jest już dość duży: jest kilkadziesiąt europejskich potraw, piwo butelkowane z Belgii i Niemiec oraz domowe napoje owocowe.
Czytaj Więcej