Nowe miejsce

Biblioteka Pub na Voznesensky Prospekt

Obok hotelu W Voznesensky Prospekt otworzył Biblioteczny pub, który opiera się na tym, co lubi wielu ludzi - steki i piwo. Jego właściciele, Konstantin Sobolev, Artem Bespalko i Maxim Kartashev, w przewidywalnej przyszłości planują otwarcie pięciu podobnych miejsc w różnych częściach miasta. Pierwsza biblioteka działa od prawie pół roku na dziedzińcu przy Veterans Avenue.

Menu w Bibliotece składa się głównie z dań mięsnych, które zostały wybrane przez szefa kuchni Artema Pawłowa (Satori). Mięso do steków w związku z zakończeniem dostaw australijskiej wołowiny zamawia się w Urugwaju - właściciele twierdzą, że nie jest gorszej jakości. Ponadto wkrótce zamierzają zastosować technikę Su-look do jej przygotowania, która dobrze zachowuje soczystość mięsa. Alternatywnie oferują tańszy stek wieprzowy (410 rubli) i golonkę zapiekaną w polewie musztardowo-miodowej (690 rubli), a także cztery rodzaje burgerów.

Bar biblioteczny

Pierwszy pub w centrum miasta
z wnętrzem w stylu angielskim

Voznesensky pr., 4

Czas pracy: 14:00-02:00

Tel .: +7 (812) 315 96 06

Karta piwa w bibliotece zawiera hity - Guiness, Hobgoblin, Kilkenny i inni - w cenie 280 rubli za litr. W sumie pub ma 16 różnych odmian. Jedna z sekcji poświęcona jest belgijskiemu piwu. Butelka pojawi się nieco później i będzie zawierać około stu kolejnych przedmiotów.

Teraz biblioteka ma tylko jedno piętro, drugie jest nadal w naprawie - później będzie strefa gier z kickerem i rzutkami. Właściciele wykonali dekorację sami. Na czwartym i piątym piętrze tego samego budynku znajduje się mini-hotel, który jest również prowadzony przez właścicieli pubu, więc musisz przejść przez recepcję tutaj.

Konstantin Sobolev

współwłaściciel

Kiedy otworzyliśmy pierwszy bar w Veterans, od razu zdecydowaliśmy się na prostą koncepcję - zebrać wszystko, co jest obecnie pożądane, i upewnić się, że miejscowi nie muszą nigdzie iść po pyszne jedzenie i przyjemną muzykę. Jest tu zachowany, ale publiczność prawdopodobnie będzie nieco inna. Po południu pracownicy różnych agencji rządowych przyjeżdżają tu na wieczory w weekendy - osoby w wieku 25 lat, które uwielbiają kulturę pubu. W przyszłości skupimy się na całodobowym trybie pracy; myślę, że zdamy sobie z tego sprawę w najbliższej przyszłości.


Sałatka śródziemnomorska - 390 rubliGolonka - 690 rubliPiwo Pauwel Kwak - 270 rubliKulki serowe - 350 rubli Tokyo Ice Tea - 400 rubliBourbon Taughannock Kentucky - 160 rubli

Minestrone z klopsikami
240 rubli

Stek z łososia
470 rubli

Texas Steak
690 rubli

Noga kaczki
520 rubli

Beer Witte Parel
250 rubli za litr

Wołowina Consomme
270 rubli

Stek wieprzowy
410 rubli

Stek z Nowego Jorku
1250 rubli

Guiness piwa
290 rubli

Piwo Burgun de Flanders
290 rubli za litr

Hamburger
340 rubli

Filet Wołowy
650 rubli

Stek z żeberka
1200 rubli

Harfa piwa
280 rubli za litr

Piwo Leffe Brune
290 rubli za litr

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowe miejsce, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej