Nowe miejsce

„Matka Odessy”

Na Krivokolenny Lane, w budynku, w którym kiedyś była kawiarnia i sklep Bilingua, uruchomiono kawiarnię Odessa-Mama. Ogólnie rzecz biorąc, instytucję otworzyli właściciele sieci restauracji Khachapuri. Dokładniej, Katya Drozdova (również „Centralny Dom Pisarzy” i Ragout) nie jest związana z kawiarnią pod tym adresem, chociaż pozostaje współwłaścicielką „Chaczapuri” w Kijowie i Gniezdnikowskim. Druga połowa związku restauratorów, Tatyana Melnikova, zrobiła „Mamę Odessy” wraz z Anną Shpak, dyrektorką PR sieci Khachapuri - to właśnie Tatyana wpadła na pomysł otwarcia kawiarni z kuchnią Odessy. Anya jest współwłaścicielem i partnerem zarządzającym tym miejscem.

W menu „Odessy-mamy” nie chinkowali z dynią, ale naleśniki ziemniaczane, pierogi, mięso mielone, smalec i karaś, ale reszta kawiarni jest bardzo podobna do „Khachapuri” i świetnie, pismo zespołu jest odczuwalne. Aby stworzyć kawiarnię z prawdziwą wysokiej jakości kuchnią narodową, a jednocześnie z nowoczesnym wnętrzem, które nie prowadzi do gruzińskich dziedzińców lub ukraińskich gospodarstw, tylko nieliczni mogą w Moskwie. A jeśli z gruzińskim wszystko wciąż szło gdziekolwiek (przyczynia się do popularności kuchni), to od Odessa-Jewish jest to jeden z pierwszych przykładów.

Projektanci sióstr „Khachapuri” (a także siostry United Kitchen i Fresh) Sundukova byli zaangażowani we wnętrze. Głównym tematem, wokół którego wszystko się kręci, jest morze: toaleta wykonana jest z kontenerów morskich, dominującą kolorystyką jest niebieski, przestrzeń wypełniona jest mechanizmami statków przemysłowych. Mapa Odessy na ścianie, zgodnie z mapą Gruzji w Chaczapuri, została narysowana przez ilustratora Aleksandra Pokhvalina.

„Matka Odessy”

Kawiarnia z Odessą - kuchnia żydowska właścicieli „Khachapuri” na Krivokolenny Lane

ADRES: Krivokolenny per., 10, s. 5

Numer telefonu: +7 (964) 647−11−10

Facebook

Czas pracy: 12:00−00:00


W menu znajdują się typowe dania Odessy domowej kuchni żydowskiej: faszerowany kurczak, domowa kiełbasa, makrela z cebulą, barwena, lekka solona tulka, granatowy makaron, placki ziemniaczane i mięso mielone. A jeśli nie jest trudno znaleźć mięso mielone w Moskwie (kilka koszernych restauracji, aby pomóc), to obecność tyulki i babeczek w menu to bardzo, bardzo dobra wiadomość. Przynoszą tę rybę z Odessy - nie jest jasne, jak szczerze jest, ale nie ma znaczenia, kiedy jest tak pyszna. Olga Bubenko, która wcześniej pracowała w kawiarni Gallery, jest odpowiedzialna za kuchnię (Nawiasem mówiąc, Tatyana Melnikova była w przeszłości dyrektorem generalnym tej restauracji). Ceny poziomu Khachapuri, czyli niskie.

Tutaj kiszona kapusta jest zagniatana w plackach ziemniaczanych - jest bardzo smaczna, a do niektórych przekąsek przynoszą pieczone mini-ziemniaki za darmo. Gotowe makrele wędzone kupują w kawiarni - mówią, wybrali je od dawna, ale sami robią smalec, kiełbasę i gotowaną wieprzowinę. Sami też pieką chleb, a to tylko miejsce, w którym nie ma koloru: bogata i najdelikatniejsza chałka, jeden z najlepszych rodzajów chleba w ogóle, nie jest tutaj zbyt dobra: najprawdopodobniej oszczędzono masła i jajek. W mieście nie ma jednak alternatywy: doskonała koszerna chała dla Obraztsova jest przygotowywana tylko na weekend, aw piekarni Bulka nie jest daleko w tyle za charakterystyczną dla Odessy-Mamy. Chciałbym mieć nadzieję, że takie wady na krótko pozostaną w menu kawiarni, ponieważ Napoleon i smażone byki są tutaj szalone.Gotowana wieprzowina z czosnkiem
280 rubli

Kiełbasa Domowa
280 rubli

Smalec czosnkowo-pieprzowy
280 rubli

Pasta z wątróbki drobiowej z grzankami
240 rubli

Smalec z adżiką lub czosnkiem
140 rubli

Solony Tulk
140 rubli

Smażone byki
280 rubli

Pilaw z małżami
330 rubli

„Forshmak na naszej drodze”
250 rubli

Kawior szczupakowy ze śmietaną, masłem i cebulą
480 rubli

Makrela wędzona na zimno lub na gorąco
290 rubli

Nadziewane udka z kurczaka
320 rubli

Dranik z kapustą
210 rubli

Kulki Cue Tulka
180 rubli

Smażona flądra
430 rubli

Kiełbasa Czekoladowa
140 rubli

Zielona sałatka z wędzoną rybą
390 rubli

Wołowina Stroganoff na patelni
380 rubli

Makaron Granatowy
390 rubli

Gulasz Wołowy
420 rubli

Pierogi z serem feta i ziołami
290 rubli

Pierogi Z Kapustą
240 rubli

Fried Karasi
360 rubli

„Ziemniak”
180 rubli

 zdjęcia: Philip Nikolaenko

Obejrzyj wideo: Malik Montana - Teraz i Tu (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowe miejsce, Następny Artykuł

Jak oszczędzać za pomocą kart bankowych
Hack życia

Jak oszczędzać za pomocą kart bankowych

Życie wokół członków społeczności z entuzjazmem omawia tajemnice oszczędzania. Wśród ogłaszanych hacków na życie jest wykorzystanie premii, które banki dają za płacenie kartą. Takie programy bonusowe są bardzo zróżnicowane: pozwalają ci zjeść za darmo, uzyskać ekspres do kawy, ubezpieczenie podróżne, a także wiele zniżek.
Czytaj Więcej
Jak zorganizować imprezę domową
Hack życia

Jak zorganizować imprezę domową

Życie wokół wciąż zbiera porady ekspertów, które mogą być przydatne dla obywateli. Wraz z chłodzeniem cała rozrywka została przeniesiona do ogrzewanych pomieszczeń, Halloween odbędzie się 31 października, a za kilka miesięcy będziemy mieli główne święto domowe - Nowy Rok. Aby wydarzenie, które zaplanowano jako zabawne przyjęcie, nie przerodziło się w nudne spotkanie przy stole z sałatkami lub niekontrolowanym upijaniem się, trzeba wcześniej przemyśleć rozrywkę i wybrać odpowiednie napoje.
Czytaj Więcej
Programiści - jak dbać o kondycję
Hack życia

Programiści - jak dbać o kondycję

Życie wokół jest kontynuacją serii materiałów, w których eksperci z różnych dziedzin dają użyteczne wskazówki na temat tego, w czym są bardzo dobrzy. W nowej wersji - programiści. W pracy zmuszeni są spędzać dużo czasu przy komputerze, a aby zachować swój kształt i zdrowie, muszą szukać sposobów i motywacji do rozgrzania się w ciągu dnia.
Czytaj Więcej
Jak nauczyć się języka, dobrze go wydawać i dobrze się odżywiać
Hack życia

Jak nauczyć się języka, dobrze go wydawać i dobrze się odżywiać

W ubiegłym roku Life around nauczyło się od przedstawicieli różnych zawodów, jak nauczyć się robić to, co wiedzą. Interesowały nas praktyczne umiejętności, które mogą być przydatne dla wszystkich: jak wyczyścić pliki, nauczyć się języka obcego lub pokonać nieśmiałość. Przywołujemy najciekawsze materiały. Osobisty asystent O tym, jak zrobić wszystko Osobiści asystenci pomagają w organizacji pracy bardzo zapracowanych ludzi, ustalają harmonogramy i upewniają się, że wszystko idzie zgodnie z planem.
Czytaj Więcej