Nowe miejsce

Haggis Cafe and Pub

Szef kuchni Dmitrij Zotow otwiera nowe restauracje z prędkością dużej restauracji - nie wszyscy wiedzą i jest przyzwyczajony do tego, że pojawiło się jego bistro Pyatnitskaya, Żelazny Most (w maju tego roku), jak Haggis Pub & Kitchen zarobił na Petrovce. Ponadto w przedziale Zotov otworzył drugie „Skrzydło lub Noga” w Parku Gorkiego. Wygląda na to, że podczas pracy w restauracji Syndicate, w której Zotov jest nadal odpowiedzialny za trzy restauracje jako szef kuchni, kucharz całkowicie zamknął temat poważnych drogich restauracji z białymi obrusami i teraz chce pokazać co jest w stanie i jak czuje się duch czasu. Regionalny makropub, bistro, gastropub i nadchodzący Zotman Pizza Pie w Nikitsky Gate - wszystko to przez dwa lata i będąc współwłaścicielem. Partner Zotova w Haggis jest zwycięzcą sommeliera Wine People Trophy Russia 2011, Siergiejem Kryłowem, który również opuścił syndykat restauracyjny. Wraz z nim kucharz otwiera pizzerię.

W Haggis Zotov sam jest szefem kuchni, a także w „Skrzydle lub nodze”; wyjaśnia to, że jedzenie w dużym i małym pubie jest podobne. Drugi właściciel, Kryłow, również bierze czynny udział: jest osobiście odpowiedzialny za bar.

Haggis Cafe and Pub

Inne miejsce szefa kuchni, Dmitrij Zotow, tym razem dwupiętrowy pub na Petrovce z menu opartym na kuchni brytyjskiej.

ADRES: Petrovka, 15

+7 (495) 230−03−31

CZAS PRACY: 11:00-00:00

Strona na Facebooku
Pub został otwarty na stronie restauracji i baru „22.13” i prawie w tym samym wnętrzu. Globalnie nie odbudowali niczego w pokoju, nie dotknęli ścian i podłogi, ale zmienili szczegóły: wymienili krzesła, zmienili stoliki, dodali więcej światła. Robił to projektant wnętrz restauracji Ugolyok i sklepu 3.14 Project Natasha Belonogova. Decyzja o pozostawieniu bazy bez zmian była bardzo słuszna: przeszłe wnętrze naprawdę pasuje pubowi, a najważniejsze jest to, że masz go na talerzu, a nie na ścianie. Oszczędność czasu i pieniędzy.

A na talerzach i drewnianych deskach w Haggis przynoszą dobre, uczciwe jedzenie. Większość potraw została wymyślona przez Dmitrija Zotova pod wyraźną inspiracją kuchni brytyjskiej, tak naprawdę jest to jedzenie „pod ale”, jak mówi sam Zotov. Wegetarianie praktycznie nic nie robią. W menu jest haggis, ale nadal są z tym przerwy. Trzy szkockie placki z kaczką, królikiem i dorszem, doskonała salceson z głowy wieprzowiny, delikatne (może też?) Samorodki z łydki i nadziewane kaczki. Zupa z policzkami cielęcymi, którą wszyscy teraz uwielbiają, ciasto wieprzowe i kimchi, jak zwykle w przypadku Zotova, wcale nie jest ostre. Jest zupa buraczana z grzankami, na której leży foreshak, i galarecie z cielęcia, podawane ze świeżo startym chrzanem, rzodkiewką i ogórkami. Nie powinni się bać, idealnie pasują do menu. W Haggis nie tak dobrze jest chleb. Oczywiście można, ale jednocześnie przypominasz sobie, że to naprawdę jeden z najbardziej bolesnych tematów gastronomicznych Moskwy.

Podobnie jak we wszystkich innych niedawno otwartych miejscach Zotova, głównym napojem tutaj jest piwo. W menu znajduje się 12 odmian, w tym Marstons Pedigree, Belhaven Scottish Stout, Fuller's IPA, Greene King IPA, Greene King Abbot, Barbar, Old Speckled Morland i Mort Subite. Lista win pojawi się wkrótce.

Galaretka z cielęcia z chrząstką i świeżo startym chrzanem, 370 rubliParfait z wątróbki cielęcej z szarym chlebem 360 rubliBryłki głowy cieląt, 390 rubliChipsy warzywne, 290 rubliPieczone skrzydło z indyka z curry, 570 rubliCiepła pasta z wątróbki drobiowej na grzance żytniej, z jajkiem hodowlanym 370 rubliCiepła pasta z wątróbki drobiowej na grzance żytniej, z jajkiem hodowlanym 370 rubliZupa buraczana z sorbetem „Vinaigrette” i mielonym śledziem, 350 rubliZupa buraczana z sorbetem „Vinaigrette” i mielonym śledziem, 350 rubliTosty żytnie z wędzonym plamiakiem i wątróbką dorszową 390 rubliCiasto ziemniaczane z krabem i awokado, 490 rubliKiełbasa z kaczki z kluseczkami, 490 rubliSzkockie ciasto z dziką kaczką, 520 rubliHaggis ze zmiażdżonymi ziemniakami i grubym sosem, 590 rubliSnickers w szklance, 370 rubli

Salceson prosiąt
360 rubli

Trufla z dziką kaczką z orzechami pekan
450 rubli

Parfait z wątróbki cielęcej z szarym chlebem
360 rubli

Pikantne uszy wieprzowe z chrupiącą sałatką
360 rubli

Ciasto ziemniaczane z krabem i awokado
490 rubli

Bryłki głowy cieląt
390 rubli

Carpaccio z wołowiny z zieloną sałatą i sosem fasolowym
490 rubli

Galaretka z cielęcia z chrząstką i świeżo startym chrzanem
370 rubli

Tatar smażony z wołowiną
520 rubli

Sałatka Pubowa
370 rubli

Szkockie ucho rybne
350 rubli

Gazpacho z różowym tatarem z krewetek
350 rubli

Szkocki placek z dzikiej kaczki
520 rubli

Ciasto z królika szkockiego
520 rubli

Haggis ze zmiażdżonymi ziemniakami
i gruby sos
590 rubli

Kawior z halibuta z cytrynowym aioli
490 rubli

Pieczone Skrzydełko Indyka Curry
570 rubli

Chrupiące kimchi wieprzowe ciasto z głową
460 rubli

Owsianka jęczmienna z botargą i szparagami
490 rubli

Jajko puree z groszku
520 rubli

Pieczona świnia mleczna
560 rubli

Kiełbasa z kaczki z kluseczkami
490 rubli

Węgierski argentyński stek wołowy
1250 rubli

Snickers w szklance
370 rubli

Ciasto Miodowe
330 rubli

Haggis ale
0,3 za 160 rubli / 0,5 za 280 rubli

Fullers IPA Ale
0,25 za 155 rubli / 0,5 za 310 rubli

Belhaven Scottish Stout
0,3 za 170 rubli i 0,5 za 310 rubli

Greene King Abbot Ale
0,3 za 170 rubli / 0,5 za 310 rubli

Cydr John Kepplers
0,3 za 180 rubli / 0,5 za 330 rubli

zdjęcia: Michaił Loskutov

Obejrzyj wideo: WHAT & WHERE TO EAT IN EDINBURGH: Best Pub in Scotland. Miss Malvina (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowe miejsce, Następny Artykuł

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?
Zjedz pytanie

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?

Moda na otwarte kuchnie w restauracjach nie przemija: możliwość oglądania, jak gotują jedzenie, stała się prawie dobrą formą. Jednak pomimo przejrzystości instytucji wciąż pojawia się pytanie dla klientów: czy kucharze powinni nosić rękawiczki i czapki, a ich brak stanowi naruszenie? Rozmawialiśmy z szefem kuchni, dyrektorem generalnym i lekarzem, aby dowiedzieć się, jak naprawdę są rzeczy.
Czytaj Więcej
Jaka jest różnica między Longo i Americano?
Zjedz pytanie

Jaka jest różnica między Longo i Americano?

Istnieje wiele sposobów parzenia kawy i nie zawsze łatwo jest ustalić, czym się one różnią. Coraz więcej kawiarni odmawia gotowania Americano i oferuje gościom alternatywę w postaci longo. Jaka jest różnica między tymi dwoma napojami i jakie są korzyści, dowiedzieliśmy się od ekspertów w branży kawowej.
Czytaj Więcej
Który alkohol ma najmniej cukru?
Zjedz pytanie

Który alkohol ma najmniej cukru?

Coraz więcej osób myśli o zmniejszeniu spożycia cukru, a to nie jest łatwe zadanie: cukier występuje prawie wszędzie. Aby ułatwić Ci wybór napoju o najniższej zawartości cukru, wspólnie z Michaiłem Pugaczowem, głównym barmanem Less Sugar Bar, opracowaliśmy ocenę alkoholu. Michaił Pugaczow, szef kuchni barman Less Sugar Bar Nie jest tajemnicą, że cukier zawiera cukier: jest to albo cukier resztkowy użytych składników, albo dodatek cukru z powodu różnych syropów w kompozycji.
Czytaj Więcej