Ciekawe

Foody cafe-car pracuje na Pozharsky Lane

Na dziedzińcu piętnastego domu w Pożulskim Pożulok, tymczasowo zaczęła działać kawiarnia w wagonie Airstream pod znakiem Foody. Jak powiedzieli właściciele strony Life wokół, zespół Foody pozostał tu przez kilka tygodni, zanim osiedlił się w nowym klastrze EMA przy alei Bolszoj Nikołoworobiński.

W menu są trzy rodzaje kanapek za 250 rubli: z konfitem z indyka, karmelizowaną cebulą, sałatką z pomarańczy i góry lodowej; z udkiem z kurczaka marynowanym w liściach limonki, rukoli i mango oraz sos musztardowy Dijon; z grillowaną wątróbką drobiową, awokado i sosem imbirowym. Jest kilka sałatek po 200 rubli każda: z buraków ze szpinakiem, serem fetaki i pestkami dyni, a także wątróbki drobiowej, rukoli z grzybami i sosem imbirowym. Trzecia część menu to zupy 150 rubli: turecka soczewica merdzheimek, pomidor, dynia i pikantna kaczka. Właściciele planują wprowadzić do menu kilka dań wegetariańskich, a także regularnie dodawać nowe pozycje.

Wśród napojów jest herbata rokitnikowa z anyżem, sok jabłkowy i miód oraz czerwona herbata z sokiem winogronowym, świeże jabłka, cynamon i cytryna za 100 rubli. Kawiarnia jest czynna w dni powszednie od 12:00 do 19:00.

„Staramy się dużo, starannie dobieramy produkty, składniki sosów, przyprawy. Głównym pomysłem i koncepcją jest dostosowanie dań o jakości restauracyjnej do jedzenia ulicznego i włożenie ich do kanapki, a jednocześnie cena jest rozsądna”, mówi Alexey, jeden z właścicieli restauracji .

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Hostel „House Off” zamyka i sprzedaje meble
Ciekawe

Hostel „House Off” zamyka i sprzedaje meble

Hostel „Off House” na kanale Griboedov, 7 zamyka. Od 10 września do 15 września właściciele, którzy również prowadzą sklep z odzieżą vintage Off, organizują sprzedaż mebli i detali wewnętrznych. Będzie można kupić absolutnie wszystkie rzeczy, z których korzystali goście hostelu: od łóżek piętrowych i szaf po popielniczki i kubki.
Czytaj Więcej
Jak to działa: oszust banku
Ciekawe

Jak to działa: oszust banku

Kto zajmuje się szumowaniem W Moskwie jest około 10-15 poważnych grup, nikogo nie znam, ale nie sądzę, że są to odmrożeni bandyci lub gopnicy. Chociaż być może po prostu oceniam sam. W każdym razie mamy firmę intelektualną, dlatego osoby z wykształceniem inżynieryjnym lub programiści są bardziej zaangażowani w karty - ogólnie rzecz biorąc, inteligencja techniczna.
Czytaj Więcej