Nowe miejsce

Cake & Breakfast na Kirochnaya

Na stronie Clever Club przy ulicy Kirochnaya otwarto kawiarnię Cake & Breakfast i cukiernię - pierwszy projekt dwóch przyjaciół Julii Antonowej i Kseni Medved. Obie dziewczyny pracowały wcześniej jako analitycy finansowi: Julia już opuściła bank dla własnej firmy, a Ksenia była na urlopie macierzyńskim. Trzy lata temu zaczęli robić słodycze i dekorować słodkie stoły na święta, a następnie zaczęli robić niestandardowe serniki i brać udział w Dniach Restauracji. Tak więc zamiłowanie do gotowania przerodziło się w biznes, który zajmuje większość czasu: same dziewczyny pracują w kawiarni i często zajmują się przygotowywaniem deserów i obsługą gości, a także same naprawiają.

Ciasto i śniadanie

kawiarnia z dobrym wyborem śniadań i przytulnym dziedzińcem

ADRES:Kirochnaya St., 9
+7(921) 866-00-29

CZAS PRACY:od 08:00 do 21:00

Śniadanie w Cake & Breakfast serwowane jest przez cały dzień od ósmej rano, co jest bardzo rzadkie w Petersburgu. Wbrew oczekiwaniom właścicieli kawiarni, są oni bardziej poszukiwani niż desery, a goście przychodzą po nie nawet wczesnym rankiem w niedzielę. Wybór jest dość duży. Najbardziej pożywne opcje są połączone w specjalnej sekcji, w tym domowej roboty muesli, omlety z trzech jajek z pomidorami i mozzarellą, smażone jajka w stylu angielskim z kiełbasami i fasolą, placki kukurydziane i duża jajecznica ciabatta z łososiem. Ponadto menu ma również klasyczny: serniki, francuskie tosty, twarożek i jajka, gotowane na różne sposoby, wszystko kosztuje nie więcej niż dwieście rubli. Dodatkowo możesz wziąć dodatki, takie jak boczek lub sos truskawkowy.

Każdego ranka w kawiarni przygotowywana jest nowa partia deserów, więc asortyment tutaj nie jest bardzo duży i często jest aktualizowany. Zawsze jest tarta marchewkowa, cytrynowa lub jagodowa, Pavlova i brownie, co trzy dni robią duże ciasta, w weekendy - serniki według klasycznych przepisów. Możesz także wypróbować babeczki i ciastka z projektu Daria Ustinova Zdrowe słodycze w Cake & Breakfast, w których nie używa się rafinowanej mąki i cukru. Na słodycze możesz wziąć kawę, herbatę lub kakao.

Główna sala cukierni znajduje się w łuku domu, z którego nie korzystali poprzedni lokatorzy, choć miasto dało zielone światło. Nowi właściciele umieścili tutaj lekkie meble, pomalowali ściany i zapewniali komfort przy pomocy świeżych kwiatów i innych elementów dekoracyjnych - okazało się łatwe i dziewczęce. Na drugim końcu korytarza znajduje się wyjście na dziedziniec, który jest koniecznością dla tych, którzy się nie spieszą: został również przekształcony za pomocą drzew ogrodowych i huśtawki, na których, jak się wydaje, można spędzić ponad godzinę. Kolejna sala Cake & Breakfast jest ukryta przed gośćmi: tam Julia i Ksenia będą okresowo organizować bankiety weselne, które sami ozdobią, a przy pomocy zespołu kucharzy przygotowują świąteczny stół.

Serniki - 150 rubli Granola z mlekiem - 220 rubliSuper mieszanka na ciabatcie z łososiem - 230 rubli Ciasteczka z wiśniami - 200 rubli Pavlova - 200 rubli

Julia Antonowa

współwłaściciel

Ksyusha i ja nie chcieliśmy odkrywać czegoś globalnego: ponieważ oboje byliśmy samoukami, najważniejsze było to, aby robić to bardzo skutecznie i w domu. Naszą zasadą jest gotowanie czegoś, co z pewnością będzie pyszne i lubimy siebie. Nie staramy się obejmować wszystkiego: na przykład nie mamy makaronu, ponieważ nie wiemy, jak je zrobić. Oboje nigdy nie mieliśmy czasu na śniadanie w obiekcie. Jest to popularny temat w Europie: w każdym mieście można znaleźć kilka miejsc, w których śniadanie serwowane jest przez cały dzień. Teraz nasza publiczność właśnie zaczęła próbować deserów, chociaż myślałam, że będzie im łatwiej, ale śniadanie jest zawsze podawane.

Granola z mlekiem lub jogurtem
220 rubli

Owsianka (owies, ryż lub kasza gryczana)
120 rubli

Omlet z pomidorami i mozzarellą
180 rubli

Jajka na miękko
70 rubli

Jajka sadzone z kiełbasami i fasolą
230 rubli

Twarożek
120 rubli

Jajko w koszulce z łososiem
200 rubli

Ciasto marchewkowe
200 rubli

Pavlova
200 rubli

Tarta Cytrynowa
180 rubli

zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov

Obejrzyj wideo: 12 Amazing Cake Art Designs. Yummy Chocolate Cake Decorating Ideas (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowe miejsce, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt
Ciekawe

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt

W Petersburgu znajduje się kilkanaście schronisk, w których trzymane są bezdomne psy i koty. I tylko jedna, w której zabrane są dzikie zwierzęta, to „Syrin”. Wcześniej na jego miejscu znajdowała się stacja odbioru. Żyły na nim lisy, szopy pracze, a nawet niedźwiedź - zwierzęta, na które łowcy ciągną swoje psy. Rok temu miejscy zoodefenders kupili zwierzęta i założyli schronienie na miejscu stacji, gdzie przystosowują się i leczą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie przetrwać na wolności.
Czytaj Więcej
Ogłoszony program festiwalu Omnivore
Ciekawe

Ogłoszony program festiwalu Omnivore

Festiwal gastronomiczny Omnivore Moskwa zaprezentował swój program. Organizatorzy festiwalu powiedzieli Life wokół tego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia, odbędzie się wielofunkcyjny strych na piątym piętrze przestrzeni DI Telegraph. Zgodnie z harmonogramem, pop-upy Omnivore dla maksymalnie 80 osób, odbędą się w dniach 13 i 14 kwietnia.
Czytaj Więcej
W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki
Ciekawe

W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki

W kompleksie sportowym Łużniki park rozrywki w piłce nożnej zostanie otwarty w dniu Moskwy 10 grudnia. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej rządu metropolitalnego. Dla zwiedzających zostanie otwartych 20 miejsc rozrywki, a także amatorski turniej drużynowy poświęcony zbliżającemu się rozpoczęciu Pucharu Konfederacji 2017 i Mistrzostw Świata FIFA 2018.
Czytaj Więcej