Nowe miejsce

Beatnik po włosku

Stowarzyszenie kreatywne S-11, które w maju zamknęło styl życia cafe-bar, wróciło do Petersburga z nowym projektem. Nazwa Beatnik pochodzi od amerykańskiej subkultury lat 50., a jego właściciele określają format jako przestrzeń kulturalną i rekreacyjną. Obiekt znajduje się na dziedzińcu centrum biznesowego Passage obok Teatru Komissarzhevskaya. Oprócz werandy, na której znajduje się kawiarnia-bar i parkiet taneczny (prawie całe podwórko zamienia się w piątki i soboty), w lewym skrzydle centrum biznesowego znajduje się galeria. Jesienią chcą przekształcić go w restaurację, zachowując jednocześnie komponent artystyczny - i to tylko część przemian, które Beatnik będzie musiał przechodzić w tym sezonie.

Beatnik

nowy duży projekt twórców House of Life i Solyanka

Adres: Włoski st., 17

Czas pracy: 12:00-05:00
(kuchnia jest otwarta do 02:00)


Teraz Beatnik ma małe menu, które znacznie się powiększy w najbliższej przyszłości - istnieją trzy lub cztery opcje sałatek, zup, gorących i deserów. Oferują wiele potraw typowych dla krajów byłego bloku wschodniego, ale w interpretacjach autora - bakłażany zapiekane z pomidorami i suluguni, kharcho z jagnięciny i kyuft z niego (klopsiki podawane z sosem jogurtowym). Sałatki warzywne są szczególnie przydatne w upalne dni - z kwaśną śmietaną lub sosem brzoskwiniowym i oryginalne z serem feta, arbuzem i krewetkami, a także zimną zupę z buraków. Świeży chleb jest dostarczany do wszystkich potraw. W dni powszednie od 12 do 16 godzin możesz zamówić lunch biznesowy, zebrany na zasadzie „pierwszy, drugi, trzeci i kompot”, który będzie kosztował 380 rubli - przez resztę czasu za tę kwotę w Beatniku nadal możesz zamówić tylko jedno danie, i jest to mało prawdopodobne to będzie główne. W niedziele zamierzają zorganizować brunche za ustaloną cenę, w której wino będzie również zawarte w posiłku.

Tradycyjnie Alexander Boltyan był zaangażowany w bar w nowym projekcie S-11. Przygotowane zostały zdjęcia, które stały się klasykami w Domu Życia - szczaw Forrest Gump i Brzoza na wódce z sokiem brzozowym, kilka dzienników autora (wkrótce lista koktajli zostanie uzupełniona o nowe linie) i lekkie letnie koktajle w dzbankach dla firmy za 760 ruble: Mojito, Aperol Strzykawka, Pimms, Long Island i Sangria. Sekcja z mocnym alkoholem zawierała kultowe napoje z czasów radzieckich - rum Havana Club, balsam z Rygi, chacha - oraz domowy bimber lokalnego pochodzenia (nazwa bimbrera jest utrzymywana w tajemnicy z oczywistych powodów). Nie ma jeszcze karty wina jako takiej, ale będzie ona obejmować także niestandardowe regiony - Azerbejdżan, Armenię i Krym. Za segment demokratyczny w Beatniku będzie odpowiedzialny za kieliszek z wódką i tradycyjne przekąski, który pojawi się na dziedzińcu.

Oddzielny pasek, do którego najłatwiej dostać się w czasie pracowitych godzin, działa w przestrzeni galerii. Obecnie odbywa się w nim wystawa artysty i projektanta Siergieja Bondarewa „Pierwsza randka”, a równolegle kończą prace. Autorem wnętrza jest architekt Michaił Barkhin (Coffee22, Grand Cru), zaprojektował również werandę na dziedzińcu, która zostanie oszklona wraz z nadejściem chłodu. Za program muzyczny odpowiadają Kirill Sergeyev (Kito Jempere) i Vitaliy Sokulsky (Vitalik) - dzięki nim codziennie odbywają się tutaj koncerty i sety DJ.

Lemoniada z rokitnika zwyczajnego - 410 rubli za dzbanekZestaw zdjęć „Gump leśny” - 710 rubli Pieczony bakłażan z pomidorami i serem suluguni - 380 rubli
Kharcho z siodła młodego baranka - 320 rubli

Rinat Umyarov

dyrektor kreatywny

„Beatniki” mogą być zgodne z „House of Life”, ale jest to zupełnie inny projekt. Staramy się iść wzdłuż linii między kawiarnią-banderą Holland, legendarną Jaskółką i Solyanką, taniec jest cudowny. Ale tytuł miejsca kultury, które sobie przywłaszczyliśmy, bardzo nas zobowiązuje. Obiecujemy wywiązać się z naszych zobowiązań.

Naprawdę chcemy, żeby ludzie przychodzili jeść po południu. Menu, które teraz działa, zostanie rozszerzone w najbliższych dniach, a tam zostaną dodane to, na co wszyscy czekają: niektóre rzeczy z „Domu życia” w nowej wersji, na przykład Yam, shawarma lub burger, niektóre inne pozycje demokratyczne. Od siódmej wieczorem będzie działać kieliszek, w którym będą nalewać wódkę i podawać proste przekąski. Z grubsza mówiąc, „Beatniks” to park lub oaza, w której można ukryć się przed zgiełkiem Newskiego, organizując imprezy w weekendy.

Zimna Zupa Buraczana
280 rubli

Pieczony bakłażan z pomidorami
i ser suluguni
380 rubli

Śmietana
290 rubli

Mojito
760 rubli za 1 litr

Lemoniada z owoców i jagód
410 rubli za 1 litr

Kharcho z siodła młodego baranka
320 rubli

Pieczony okoń w pangrapacie z brązowego chleba na poduszce młodych warzyw korzeniowych
490 rubli

Zestaw zdjęć „Forrest Gump”
710 rubli

„Aperol Strzykawka”
760 rubli za 1 litr

Chacha
160 rubli za 30 ml

Sałatka z arbuza, serem feta i krewetkami
360 rubli

Belgijski Tytoński Kurczak
ziemniaki z sosem grillowym
580 rubli

Koktajl Chałwa Brandy
410 rubli

Lemoniada Kokosowa
410 rubli za 1 litr

Domowy bimber „Sacharow”
90 rubli za 30 ml

Obejrzyj wideo: 13. the Beatnik (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowe miejsce, Następny Artykuł

„Dzień Niepodległości: Odrodzenie”, „Śniadanie u papieża”, „Sąsiedzi. Na ścieżce wojennej - 2”
Filmy tygodnia

„Dzień Niepodległości: Odrodzenie”, „Śniadanie u papieża”, „Sąsiedzi. Na ścieżce wojennej - 2”

Dzień Niepodległości: Odrodzenie Dzień Niepodległości: Reżyser Reżyser Roland Emmerich Obsada Mike Monroe, Liam Hemsworth, Joe King, Jeff Goldblum, Bill Pullman, Jesse Asher Master of Universe Destruction i autor pierwszego Dnia Niepodległości Roland Emmerich powraca z podwójną kontynuacją obce siły w przeddzień głównego święta w Ameryce.
Czytaj Więcej
Epoka lodowcowa: zderzenie jest nieuniknione, równe, morze w ogniu
Filmy tygodnia

Epoka lodowcowa: zderzenie jest nieuniknione, równe, morze w ogniu

Epoka lodowcowa: kolizja jest nieunikniona Epoka lodowcowa: kurs kolizyjny Reżyseria: Mike Termeyer, Galen T. Chu Animacje Minęło prawie 15 lat od pierwszej epoki lodowcowej i nadszedł czas, aby przyznać, że ta seria powinna zakończyć się dawno temu, ale z jakiegoś powodu trwa - letnia cisza, zero oczekiwań, potrzeba zabrania dzieci przynajmniej na weekend w lipcu prowadzi do powrotu katastrofy z kreskówek.
Czytaj Więcej
„Emoji movie”, „Killer ochroniarz”, „Ghosts of Ismael” i „Susan, zabijasz mnie”
Filmy tygodnia

„Emoji movie”, „Killer ochroniarz”, „Ghosts of Ismael” i „Susan, zabijasz mnie”

„Ochroniarz zabójcy” Reżyser: Patrick Hughes Ryan Reynolds i Samuel L. Jackson nie próbują w letniej akcji komediowej Londyński ochroniarz Michael Bryce (Ryan Reynolds) był zszokowany dwa lata temu - zabił japońskiego dilera pistoletem o nazwie Kurosawa. Później zostaje przydzielony do wiecznego krzyczenia, gotowy wybuchnąć w dowolnym momencie zabójcą Dariusem Kincaidem (Samuel L.
Czytaj Więcej
„Nieprzerwane”, „Hostage-3”, „Wild Stories”
Filmy tygodnia

„Nieprzerwane”, „Hostage-3”, „Wild Stories”

Nieprzerwane Nieprzerwane Reżyseria: Angelina Jolie Obsada: Jack O'Connell, Donald Gleason, Takamasa Ishihara Historia bohatera II wojny światowej, Louisa Zamperiniego, który zasłynął przed wojną jako wybitny biegacz, podczas którego rozbił się nad Pacyfikiem i wpadł w dziwkę 47 dni, a potem na japoński statek i dostanie się do obozu koncentracyjnego na dwa lata.
Czytaj Więcej