Nowe miejsce

Restauracja MØS

Restauracja kuchni północnej MØS to nowy projekt Aleksandra Żaturińskiego, właściciela kulinarnego bulionu-Kruton, restauracji Hills and Erwin, Tartineria Cafe i Quattro Piatti. Zaturinsky nie jest najbardziej postępowym restauratorem w mieście, oceniaj sam według listy. A jego ostatnia próba zrobienia prawdziwego baru zakończyła się niepowodzeniem. Bardzo przyzwoity bar Bad Boy na Arbat został otwarty głośno w grudniu 2014 roku i cicho zamknięty tego lata. Najpierw opuścił go szef kuchni Daniel Fippard, po czym wrócił do rodzinnej Anglii - oczywiście ułatwiła go trudna sytuacja z wynagrodzeniami w euro. Potem bar zaczął wstawiać inną muzykę, niszcząc tę ​​smukłą koncepcję instytucji. Następny opuścił kierownik baru Irina Golubeva (obecnie w barze Santo Spirito).

Tak więc MØS to kolejna próba wejścia na nowe terytorium dla restauratora, tym razem lepiej. A jeśli jego szef - młody i bardzo utalentowany Andrey Korobyak - nie wyjedzie do rodzinnej Estonii lub gdzie indziej, wydaje się, że odniesie sukces. Ponieważ jedzenie w MØS jest smaczne i interesujące, wnętrze jest piękne i imponujące dzięki wyszukanym detalom, a ceny za wszystko (być może do tej pory) są przystępne, prawie jak w Delikatesach.

MØS

ADRES:Trubetskaya, 10
+7 (495) 697-70-07

CZAS PRACY:do września w dni powszednie - od 18:00 do 23:30, w weekendy - od 12:00 do 16:00. Od 1 września - codziennie od 12:00 do 23:30

Facebook, mosnordic.ru, Instagram


Restauracja jest dwupiętrowa, każde piętro ma otwartą kuchnię: na górze znajduje się zimny warsztat za szkłem, poniżej jest gorący, otoczony wysokim stołem szefa kuchni dla ośmiu osób. Na parterze znajduje się maleńki bar, który jednak kontrolowany jest z pewnej odległości przez Andreasa Zanosa, moskiewskiego znanego z pracy w Door 19 i 15 Kitchen + Bar, który wcześniej pracował w londyńskich barach Hakkasan, Sketch, Hix i Purl. Szef kuchni - Ilya Gostyaev, współwłaściciel winiarni Brix, wybiera również piwo do restauracji. Wnętrze wykorzystuje wiele materiałów nadających się do recyklingu, a meble i wyposażenie są replikami mebli z lat 70. Autorem wnętrza jest Catherine Waltz z Büroe.

Teraz MØS działa tylko w dni powszednie wieczorami - od 18:00 do 23:30, w weekendy - po południu od 12:00 do 16:00, a wieczorem od 18:00 do 23:00. Harmonogram powinien ulec zmianie 1 września, restauracja będzie otwarta codziennie o 12:00 i potrwa do 23:30. Do czwartej będzie działać menu codzienne, od czwartej do szóstej - tylko piwo i przekąski, od szóstej do zamknięcia - menu wieczorne. Przy stole szefa kuchni Korobyak z czasem obiecuje, że zacznie przygotowywać zestaw dań, których nie ma w zwykłym menu. Należy założyć, że dania są bardziej skomplikowane i jeszcze bardziej interesujące. Odbędą się również degustacje zestawów skandynawskich szefów kuchni, którzy zaczną przybywać jesienią.

W tym wieczornym menu znajduje się sześć doskonałych mini-przekąsek w cenie od 150 do 290 rubli i warto zacząć od nich, zamawiając wino lub piwo. Najbardziej obowiązkowe są te trzy: duński pączek z wędzonym serem, woda pomidorowa i chipsy zbożowe z nasionami i domowej roboty majonez truflowy. Następnie grillowane romano z sosem na bazie jogurtu - zrównoważony smak, smak to nie trawa, ale prawdziwe jedzenie. Takie powinny być dania wegetariańskie, aby zapaleni mięsożercy się ich nie bali. Ciepła czarna porzeczka z dorszem, zielonymi pomidorami i warzywną remouladą znajduje się w dziale małych potraw, ale w rzeczywistości wielkość potrawy jest dość podstawowa. Nawiasem mówiąc, tradycyjna północna rzecz. Zielone orzotto ze szczawiem to kolejna opcja na lekki obiad, ale kanapka z wołowiną jest tym, czego potrzebuje bardzo głodny człowiek. Na deser w menu są lody z ciemnego piwa, których nie znalazłem, ale spróbowałem Kama, interesującego i delikatnego tradycyjnego estońskiego deseru z mąki owsianej. Wszystko serwowane jest wyłącznie na drogich skandynawskich potrawach: Würtz, Höganäs Keramik i Eva Solo.

Znaczenie kuchni skandynawskiej w całej miejscowości, jej przeniesienie na inne terytoria, po pierwsze, jest trudne do wdrożenia, a po drugie, nie jest jasne, dlaczego jest potrzebne. Ale MØS jest raczej autorską kuchnią Andrieja Korobyaka, najbliższą której jest kuchnia Europy Północnej. Andrei urodził się w Estonii, pracował w Tallinie, Helsinkach, Kopenhadze i Nowym Jorku, w tym z szefem kuchni Rasmusiem Kofoedem w duńskim Geranium (dwie gwiazdki Michelin). Ponieważ czuje się naturalnie w MØS, w historii nie ma żadnych odcinków. Nie ma lepszego szefa kuchni dla północnej restauracji w Moskwie. Podobnie jak Korobyak, w Rosji nie można znaleźć bardziej organicznego miejsca w kuchni.

Woda pomidorowa
190 rubli

Duński pączek wędzonego sera
150 rubli

Chipsy zbożowe z nasionami i domowej roboty majonez
210 rubli

Grillowany romano, młody chrzan, sos jogurtowy
320 rubli

Marmurkowy tatar wołowy, radicchio, rukiew wodna, wędzony majonez
680 rubli

Ciepła czarna porzeczka z dorszem, zielonymi pomidorami i warzywną remouladą
390 rubli

Zielone orzotto
410 rubli

Zupa rybna w Tallinie
390 rubli

Pachniał salsą ogórkową i zielonym sosem chili
490 rubli

Otwarta kanapka z wołowiną
750 rubli

Solone ogórki z wodorostami i orzeszkami ziemnymi
250 rubli

Duet kawiorowy (sieja i pstrąg) z frytkami
290 rubli

Zimna zupa z buraków
290 rubli

Deser z serwatki mlecznej z solonym karmelem i puree gruszkowym
220 rubli

Lody ciemnego piwa
210 rubli

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowe miejsce, Następny Artykuł

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej
Styl

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej

Na prośbę Life wokół projektanci, architekci i osoby związane z aranżacją wnętrz wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - Donara Dolgopolskaya, malarz i projektant wnętrz, który podnosił przedmioty w oparciu o prawa terapii kolorami.
Czytaj Więcej
Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie
Styl

Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie

Zimowe wyprzedaże w moskiewskich sklepach rozpoczynają się natychmiast po świętach noworocznych, a kończą w połowie lutego, kiedy niesprzedane przedmioty stopniowo stają się rogami starych kolekcji. Pomimo niepisanych zasad właściciele sklepów decydują, jakie rabaty ustawić. Tak więc, w Kuznetsky Most 20, 30% i 40% zniżki dotyczy tylko niektórych marek, podczas gdy w Podium Concept Store teraz prawie wszystkie kolekcje jesień-zima spadły ceny do 50%, chociaż nie jest to pokazane na metce.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski
Styl

Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski

W sekcji „Wkrótce otwarcie” Life about opowiada o nowych miejscach: barach, restauracjach, klubach, sklepach i innych instytucjach, które zostaną otwarte w najbliższej przyszłości. Tym razem - klub sportowy October Boxing Club na Red October. Pomysł stworzenia klubu fitness, w którym wszystkie treningi oparte są na boksie, przyszedł do Eleny Malovej ponad sześć miesięcy temu.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu
Styl

Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Życie wokół zwraca się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. Ostatnio kilku projektantów opowiedziało, co zrobić z małym balkonem.
Czytaj Więcej