Ciekawe

W Stroginie otwarto sklep z rzemieślniczymi piwami „Crafthouse”

W moskiewskiej dzielnicy Strogino w mieście otwarto drugi rzemieślniczy sklep z piwami, Crafthouse. Właściciele strony Yuri Vasilchikov i Alexander Vorobyov rozmawiali o tym życiu wokół.

Według nich pomysł otwarcia własnego sklepu narodził się pod koniec 2014 roku, kiedy po raz pierwszy spróbowali piwa rzemieślniczego. „Oczywiście początkowo myśleli o browarze, ale od razu nie zdecydowali się na tak duży projekt. Dlatego zaczęli od skromnego formatu - sklepu specjalizującego się w piwie rzemieślniczym” - mówi Vorobyov.

Vasilchikov i Vorobyov mówią, że starają się, aby ich sklepy były „lokalne i sąsiedzkie”, gdzie „rozpoznają stałych klientów, polecają nowe produkty, a nawet dają im różne smaki bez ograniczeń”. Jednocześnie starają się unikać „głupich, podupadłych firm”, opierając się na kulturalnym użyciu alkoholu.

Crafthouse

Adres: Stroginsky Boulevard, budynek 7, budynek 1

Czas pracy:
od 12:00 do 23:00

Oficjalna strona internetowa

Tel .: +7 (925) 908-19-39


Asortyment sklepu wybiera sami właściciele, poznając różnych piwowarów. Pierwszeństwo mają lokalne browary w regionie moskiewskim. Na sprzedaż dostępne są na przykład Velka Morava (195 rubli za litr), Celebration Stout Victory Art Brew (305 rubli za litr) i Stamm Beer American Pale Ale (230 rubli za litr). Wśród nie-moskiewskich browarów prezentowane są szczęki APA (175 rubli za butelkę), Lobotomy AFBrew (415 rubli), Imperial IPA Heartly (264 rubli) i wiele innych. Wkrótce w asortymencie pojawi się kilka odmian z browaru Ural z Jekaterynburga. Na piwo są przekąski - ryby, kalmary, grzanki i orzechy.

Sklep prowadzi dostawę, którą można wydać telefonicznie +7 (925) 908-19-39. Ale podczas gdy zamówienia są dostarczane tylko do dzielnic Mitino i Strogino.

Pierwszy sklep Krafthouse został otwarty w kwietniu 2015 r. Przy ulicy Mitinskaya 27.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito
Ciekawe

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito

W Bauman Garden otwarto kawiarnię z grecką kuchnią projektu Sito. O tym życiu opowiadano w służbie prasowej ogrodu. Kawiarnia mieści się w dwupiętrowym budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka miejsc ze stolikami, a na drugim zorganizowano letni taras, który może pomieścić do 40 osób. Głównym daniem w menu jest grecki chaczapuri o nazwie Peinerli.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: restauracja Schengen
Ciekawe

Nowa lokalizacja: restauracja Schengen

Mała restauracja Schengen na Kirochnej to wspólny projekt współwłaściciela Terminal Bar Pavel Steinluht i jego przyjaciela Daniila Berezowskiego, który pracuje we własnej agencji reklamowej. Dawno temu wpadli na pomysł otwarcia lokalu gastronomicznego i zaczęli wdrażać go z całą powagą: tylko żeby znaleźć szefa kuchni, musieliśmy przeprowadzić wywiad z 20 osobami.
Czytaj Więcej
Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie
Ciekawe

Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie

W najbliższą sobotę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się festiwal gastronomiczny magazynu „Poster-Food” - święto „Food”. Oprócz głównej restauracji, w tym roku miejski rynek żywności i strefa kuchni narodowej będą działać w Parku Gorkiego od południa do dziesiątej wieczorem. Tematem przewodnim festiwalu jest street food.
Czytaj Więcej
Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”
Ciekawe

Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”

Na linii Grivtsov uruchomiono kawiarnię „Somewhere” - pierwszą instytucję zespołu przyjaciół, zbudowaną od podstaw i samodzielnie. Kuchnią kierował szef kuchni Kirill Safonov, znany ze współpracy z Tesla Bar i Tartin. Podczas gdy w „Somewhere” obowiązuje wersja testowa menu, ale połowa naczyń z niego na pewno zostanie na stałe.
Czytaj Więcej