Nowe miejsce

Prosto Vino po włosku

Sześć miesięcy po zamknięciu trzeciego klastra ponownie otworzono winiarnię Prosto Vino - teraz w znacznie bardziej dostępnym i wygodnym miejscu na placu Maneżnia. Twórcy baru, Nikołaj Gotko i Nikołaj Yalansky, którzy są również właścicielami popularnych kawiarni „More Coffee!” i „Coffee in the Kitchen”, wraz z ruchem postanowili nie zmieniać koncepcji ani nazwy. Chociaż jest ważna innowacja: teraz Prosto Vino działa nie tylko wieczorem, ale także po południu, więc możesz przyjść tutaj na lunch.

Główną zasługą właścicieli, a także sommeliera Anatolija Żdanowa, była dobra kolekcja niedrogich, a jednocześnie przyjemnych win w barze. Istnieje osiem lokalnych pozycji, które, jak poprzednio, zmieniają się każdego dnia. Cena butelki zaczyna się od 485 rubli - i bez wątpienia będzie to proste, codzienne, ale zrównoważone wino. Cały asortyment, około 60 butelek, jest prezentowany na półkach na całym obwodzie, aby każdy gość mógł go zobaczyć. Liczby, na których oko najczęściej się zatrzymuje, to 720 rubli i 1065 rubli za butelkę, a te, które są droższe, mówią właściciele, zamawiają częściej. W barze nie ma kelnerów - ich funkcję wykonuje sommelier. W tym samym czasie Prosto Vino nie współpracuje z dwoma lub trzema dostawcami, ale z 16, a personel instytucji nie zmienił się od czasu zamknięcia - ani jedna osoba nie opuściła zespołu.

Prosto Vino

Adres: Włoski, 33,
+7 (931) 276-08-71

Czas pracy: czwartek: 12: 00-00: 00,
Piątek-sobota: 12: 00-02: 00

Jeśli chodzi o kuchnię, główną innowacją jest śniadanie, które można zamówić przez cały dzień. Teraz są to dwa rodzaje owsianki - kasza manna z konfiturą bananową i płatki owsiane z musem chałwowym i krakersami, a także naleśniki z twarogiem i omlet z wędzonym kurczakiem. Wkrótce zostaną dodane dwa rodzaje gorących kanapek. W przeciwnym razie większość pozycji migrowała ze starego menu, którym wciąż był Anton Abrezov (teraz pracuje w pobliskich „Marzycielach”), ale są też nowe przedmioty. Na przykład następca Abrezowa, Alexander Isakov, który zastąpił go jako szefa kuchni, przygotowuje potrawy z sumów - makaron z suszonymi pomidorami i stek z czerwoną soczewicą w białym winie. Planowane jest także kilka innych dań wegetariańskich (teraz dostępne: sałatka, makaron z serem Adyghe, ser Adyghe smażony z burakami w winie i miodzie, a także jęczmień z grzybami i szalotką).

Nie zapominaj, że właściciele Prosto Vino to profesjonalni bariści, od dawna i z powodzeniem zajmują się kawą. Kawa w barze jest zaparzana tak samo jak w „Coffee in the Kitchen” znajdującym się obok. Ceny są takie same: 43 ruble za espresso, 117 rubli za USA i 127 rubli za cappuccino.

Bar jest otwarty tylko przez tydzień i wciąż jest zarośnięty szczegółami - na przykład w jednej z sal wkrótce pojawi się roślina hydroponiczna, w której będzie uprawiana zieleń do kuchni. Ogólnie rzecz biorąc, Prosto Vino ma więcej miejsca, a teraz może pomieścić do 80 osób. W pierwszej sali znajduje się otwarty kontuar, w którym nalewane jest wino i parzona kawa, w drugiej można obserwować pracę kuchni. Boczne hale są całkowicie oddawane gościom - w jednej z nich znajdują się obecnie duże firmy. Wiosną powstanie mały taras.

Sałatka z pieczarkami, brukselką, sosem pomarańczowym i orzechowym
383 ruble

Wędzony makaron sumowy i suszone pomidory
372 ruble

Wątróbka z indyka z dodatkami jęczmienia perłowego
w białym winie
292 rubli

Sorbet jest lepki
155 rubli

Deska mięsna
393 ruble

Makaron serowy Adyghe,
sos bakłażanowy i buraczany
311 rubli

Kawałek krowiego mięsa z pieczonymi młodymi ziemniakami, bakłażanem i ziołami
586 rubli

Owsianka z musem chałwowym
i krakersy
133 rubli

Deska serów
371 rubli

Filet z indyka przyozdobiony selerem i cebulą
393 ruble

Krem ze świeżej marchewki
z wędzonymi mięsami i jałowcem
191 rubli

Serniki Z Sosem Butterscotch
181 rubli

ZDJĘCIA: Dima Tsyrenshchikov

Obejrzyj wideo: Rosyjska reakcja na polską muzyke MULTI,czuux,Taco Hemingway (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowe miejsce, Następny Artykuł

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole
Odkrycie tygodnia

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole

Bigrib "45 równolegle" ADRES: Tsvetnoy Boulevard, 15, s. 1 OFICJALNY TRYB PRACY NA STRONIE: pon.-pt., niedz .: 12:00 do 00:00, pt.-sob .: od 12:00 do 03 : 00 ŚREDNIA: 3000 rubli Restauracja z kuchnią krajów położoną na 45 stopniu szerokości geograficznej północnej i południowej. Dotyczy to na przykład Francji, Szwajcarii, Włoch, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Kazachstanu, Chin, Mongolii, Korei, Japonii i Kanady.
Czytaj Więcej
„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”
Odkrycie tygodnia

„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”

„Butcher's Pie” Adres: ul. Novy Arbat, 17 godzin: nie-czw. Od 11:00 do 00:00, piątek-sobota do 01:00 Przeciętny rachunek: 1500 rubli facebook W menu jest naprawdę dużo ciast, są bardzo różne: tureckie łodzie pide, kishi , pizze, a nawet kruche. Mają także wszystkie dodatki: są placki rybne, pizza z czterema serami, odmiany owoców morza i ciasto z podrobów z kurczaka.
Czytaj Więcej
„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek
Odkrycie tygodnia

„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek

Coffee Shop Point 242 Mała rodzinna kawiarnia na ulicy Petra Romanova w pobliżu stacji metra Kozhukhovskaya. Według jego właściciela, Artema Sorokina, głównymi inspiratorami są kawiarnie Good Enough, West 4, Double B, czarna spółdzielnia i Les. Właściciel wykonał wszystkie meble w kawiarni ze swoim bratem. Na przykład stół barista został zmontowany z palet.
Czytaj Więcej