Ciekawe

Po stronie Piotrogrodu, Sister's Coffee Point

Po stronie Piotrogrodu uruchomiono kompaktową kawiarnię Sister's Coffee Point. Zostały otwarte przez siostry Nadieżdę Kuźniczowską i Ksenię Smirnową, dla których jest to pierwsze przedsiębiorstwo w branży restauracyjnej.

Punkt kawowy siostry


Adres: Bolshoi Prospect P.S., 67

Czas pracy: 09:00-22:00,
w weekendy od 10:00

Napoje

Espresso -110 rubli

Americano -120 rubli

Cappuccino -160 rubli

Latte -200 rubli

Latte mleko migdałowe -230 rubli

Pomysł: Według założycieli instytucji ich rodzina od dawna mieszka w dwóch krajach - Rosji i we Włoszech, stąd zainteresowanie formatem małej kawiarni z domowymi wypiekami i dobrą kawą.

Jedzenie i picie: Ksenia Smirnova zajmuje się deserami w kawiarni, w tej chwili bierze kurs gotowania we Włoszech, a kiedy wróci, obiecuje wprowadzić canoli i inne desery z włoskiego południa. Nie będzie to jednak ograniczone do tego, plany na jesień obejmują włoskie wino, limonchella i proste przekąski.

Wnętrze: Hostessy same zajmowały się wnętrzem, okazało się to bardzo proste - z kontrastowymi ścianami w kolorze ciemnoszarym i szkarłatnym oraz niedrogimi meblami z IKEA. Mimo niewielkich rozmiarów w kawiarni przeznaczono miejsce na kącik dziecięcy z zabawkami, książkami i miniaturowym stołem.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej