Ciekawe

Restauracja „Espilya” otwarta w Wyborgu

Na ulicy Lenina w Wyborgu uruchomiono restaurację Espilya. O tym życiu opowiadali przedstawiciele projektu.

Instytucja jest dokładną kopią restauracji, która działała w tym miejscu od końca XIX wieku do lat 40. XX wieku. Budynek został zbudowany przez architekta Johana Blomkvista, był uważany za jedną z atrakcji fińskiego Wyborga i prawdopodobnie został zniszczony podczas II wojny światowej. Inicjatorem przebudowy była firma Esplanade, która jest także właścicielem sieci piekarni Kolobok Vyborg i restauracji Slavic Meal.

Espilya


ADRES: Wyborg, ul. Lenin, 3a

średnia kontrola: 700 rubli

przekąski

Pikle - 300 rubli

Ostra gotowana wieprzowina - 250 rubli

Łosoś Niski Łosoś - 500 rubli

Grzyb Julienne - 230 rubli


makaron

Boloński - 320 rubli

Carbonara - 370 rubli

Makaron Z Krewetkami I Łososiem - 650 rubli

Makaron Z Warzywami - 250 rubli

Pomysł: Menu nowej instytucji oparte jest na daniach kuchni rosyjskiej. Na przykład półmisek marynat (300 rubli), gotowana wieprzowina (250 rubli), solony łosoś (500 rubli) i cztery rodzaje julienne (230-300 rubli) są podawane tutaj jako przekąska. Wśród głównych dań są grill (390-450 rubli), domowe kiełbaski z grilla (460-650 rubli) i steki (300 rubli). W karcie baru - wybór win, piwa i alkoholi.

Wnętrze: Szkicową rekonstrukcję budynku zaprojektowała architekt Larisa Logasheva. Placówka przeznaczona jest na 300 miejsc i składa się z trzech pokoi.

Zdjęcie: Dmitry Stolupin Pocztówka przedstawiająca zabytkowy budynek restauracji

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności

Wystawa „Performance Now” Studium wystawiennicze na dużą skalę dotyczące wydajności w kontekście kultury zerowej. Kurator wystawy i główny ekspert w tej dziedzinie, Roseley Goldberg, w 2005 r. Zorganizowała w Nowym Jorku Performa Biennale, poświęcone wyłącznie spektaklowi, a teraz, przy pomocy tego projektu, w Moskwie zostaną pokazane dwa tuziny spektakularnych spektakli.
Czytaj Więcej
Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson
Rozrywka

Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson

Kate Atkinson „Życie po życiu” M.: „ABC” Atkinson wie, jak komponować okrutne kryminały, w których można poczuć ludzką skalę, zachować akcję w napięciu, nie zapominając o tym, jak prawdziwy kamerzysta, zmienia bohatera na bohatera i zagłębia się w ich myśli i uczucia jak maniakalny chirurg.
Czytaj Więcej
Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto
Rozrywka

Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto

13 lipca Scena główna „The Red Banner Division nazwana na cześć mojej babci” (Rosja, Moskwa) Czas trwania: 14:30 Grupa gra dobrodusznego pop orkiestrowego i istnieje już od ponad pięciu lat, ale pierwszą długą grę nagrali dopiero pod koniec 2012 roku. Uhonorowany czas album został pozytywnie pochwalony przez prasę, a moskiewski kolektyw jest teraz prawie w pojedynkę odpowiedzialny za wszystko, co jest radosne w rosyjskiej muzyce niezależnej.
Czytaj Więcej