Miejsce

Bar „Kaszalot” na Ordzhonikidze

Na ulicy Ordzhonikidze niedaleko Muzeum Sztuki zaczął działać bar ostrygowy Kashalot - pierwsza restauracja show-kitch w Soczi. W lokalu nie ma kelnerów: dzięki wyborowi potraw i napojów odwiedzającym osobiście pomagają kucharze i barmani. „Życie wokół Morza Czarnego” wzięło udział w otwarciu i dowiedziało się, jak układa się „Kaszalot”.

Pomysł

Nazwa paska dostosowuje się do morza i jest ściśle związana z koncepcją instytucji. Kaszalot, jak wiadomo, nie zatrzymuje się długo w niektórych miejscach. A kuchnia tej instytucji nie ma żadnego położenia geograficznego.

Wnętrze

Drewniane konstrukcje, duża ilość zieleni i naturalne światło tworzą przytulną przestrzeń. Dwa wejścia do ołowiu kaszalotów: jedno z nich ma duże akwarium, w którym każdy może zobaczyć dzisiejszy asortyment. Duża tablica kredowa wisi nad akwarium, gdzie rejestrowane są najnowsze zapasy.

Jest kilka miejsc: kilka stolików w środku, kilka na zewnątrz i bar.

Chodzi o to, że każdy gość może rozmawiać z barmanem lub kucharzem. Pomogą odróżnić spizula od anadara i podpowiedzą, jak je jeść i z czym podawać.

Kuchnia

Głównym celem kuchni są ostrygi i owoce morza. Menu jest eksperymentalne. Szef kuchni Oleg Poboev, który wcześniej pracował w kuchni w kawiarni Follow me i Berloga w Krasnej Polanie, nieustannie improwizuje smakami i produktami sezonowymi.

Asortyment baru obejmuje świeże ostrygi, ceviche, spizula, kamień nazębny, kraby, homary. Odwiedzający mogą wybrać tylko produkt i sposób jego przygotowania. Może to być anadara z karmelizowaną śliwką i estragonem, tataki z przegrzebków ze świeżymi jagodami i pomarańczowym sosem sojowym, muszle nadziewane krabem, szpinakiem i serem z kremowym ciastkiem i wiele więcej.

Wino i koktajle

Taras Gorszkow, który wcześniej pracował w Nowosybirsku i Petersburgu, jest odpowiedzialny za listy barów i win. Znajduje się w TOP 50 ROSJI BARTENDER.

Tylko jedna lista win zawiera około 60 pozycji. Taras osobiście zajmował się próbami, zaczynając nie od ceny i marki, ale przede wszystkim od smaku, koloru i regionu produkcji. Do tej pory menu zawiera wina z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Chile, Afryki Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

Możesz zamówić 10 przedmiotów przy szkle.

Jeśli chodzi o koktajle autora, mapa jest w trakcie opracowywania, ale teraz barmani mogą przygotować koktajl na prawie każdą prośbę.

Lemoniada jagodowa - jagody sezonowe, hibiskus sody, świeży imbir - 230 rubli Chilli z owocami morza - krewetki, przegrzebki, łosoś, dorsz z serem cheddar w kremowym sosie - 590 rubli Tataki z przegrzebków - lekko smażone przegrzebki, jagody, sos pomarańczowy - 450 rubli Letni deser - beza, sabayon, lody śmietankowe, tatar truskawkowy z rozmarynem - 320 rubli

Obejrzyj wideo: . Zawodnik, Kaszalot feat. Tomson, Mrozu - Zabiore Cie Wyzej (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miejsce, Następny Artykuł

Sklep z serami otwarty w Kamennoostrovsky
Ciekawe

Sklep z serami otwarty w Kamennoostrovsky

Po stronie Piotrogrodu otworzono mały sklep specjalizujący się wyłącznie w serach. Zostaje przywieziony do sklepu z serami z Krasnodaru, Włoch i Francji. Teraz w sklepie jest około 60 odmian sera, w przyszłości ich liczba wzrośnie do setek. Minimalna cena to 100 rubli za 100 gramów (cena to na przykład półtwardy ser „Latteria”).
Czytaj Więcej
Co robić w Petersburgu wieczorem 20 lipca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 20 lipca

W środowy wieczór, 20 lipca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, spektakli i wykładów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Spektakl teatralny „Wykład o niczym” Co: Spektakl Post Theatre oparty na jednym z głównych dzieł Johna Cage'a, amerykańskiego kompozytora, filozofa, poety, artysty, najbardziej znanego ze swojej kompozycji „Cztery minuty trzydzieści trzy sekundy”, podczas której nie słychać dźwięku.
Czytaj Więcej
Które kraje Rosjanie wybiorą na majowe wakacje?
Ciekawe

Które kraje Rosjanie wybiorą na majowe wakacje?

Specjalnie dla Life wokół specjaliści serwisu internetowego „Compare.ru” przygotowali ocenę krajów, do których Rosjanie wybiorą się w majowe wakacje w 2017 roku. Ranga Numer kraju Hiszpania 9,7% Niemcy 8,2% Czechy 6,7% Francja 5,8% Włochy 5,3% Grecja 3,8% Izrael 1,4% Bułgaria 1% Chiny 1% Portugalia 1% "Lubię to w 2016 r. większość Rosjan wybiera europejskie miejsca na wakacje majowe.
Czytaj Więcej