Miejsce

Bar „Kaszalot” na Ordzhonikidze

Na ulicy Ordzhonikidze niedaleko Muzeum Sztuki zaczął działać bar ostrygowy Kashalot - pierwsza restauracja show-kitch w Soczi. W lokalu nie ma kelnerów: dzięki wyborowi potraw i napojów odwiedzającym osobiście pomagają kucharze i barmani. „Życie wokół Morza Czarnego” wzięło udział w otwarciu i dowiedziało się, jak układa się „Kaszalot”.

Pomysł

Nazwa paska dostosowuje się do morza i jest ściśle związana z koncepcją instytucji. Kaszalot, jak wiadomo, nie zatrzymuje się długo w niektórych miejscach. A kuchnia tej instytucji nie ma żadnego położenia geograficznego.

Wnętrze

Drewniane konstrukcje, duża ilość zieleni i naturalne światło tworzą przytulną przestrzeń. Dwa wejścia do ołowiu kaszalotów: jedno z nich ma duże akwarium, w którym każdy może zobaczyć dzisiejszy asortyment. Duża tablica kredowa wisi nad akwarium, gdzie rejestrowane są najnowsze zapasy.

Jest kilka miejsc: kilka stolików w środku, kilka na zewnątrz i bar.

Chodzi o to, że każdy gość może rozmawiać z barmanem lub kucharzem. Pomogą odróżnić spizula od anadara i podpowiedzą, jak je jeść i z czym podawać.

Kuchnia

Głównym celem kuchni są ostrygi i owoce morza. Menu jest eksperymentalne. Szef kuchni Oleg Poboev, który wcześniej pracował w kuchni w kawiarni Follow me i Berloga w Krasnej Polanie, nieustannie improwizuje smakami i produktami sezonowymi.

Asortyment baru obejmuje świeże ostrygi, ceviche, spizula, kamień nazębny, kraby, homary. Odwiedzający mogą wybrać tylko produkt i sposób jego przygotowania. Może to być anadara z karmelizowaną śliwką i estragonem, tataki z przegrzebków ze świeżymi jagodami i pomarańczowym sosem sojowym, muszle nadziewane krabem, szpinakiem i serem z kremowym ciastkiem i wiele więcej.

Wino i koktajle

Taras Gorszkow, który wcześniej pracował w Nowosybirsku i Petersburgu, jest odpowiedzialny za listy barów i win. Znajduje się w TOP 50 ROSJI BARTENDER.

Tylko jedna lista win zawiera około 60 pozycji. Taras osobiście zajmował się próbami, zaczynając nie od ceny i marki, ale przede wszystkim od smaku, koloru i regionu produkcji. Do tej pory menu zawiera wina z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Chile, Afryki Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

Możesz zamówić 10 przedmiotów przy szkle.

Jeśli chodzi o koktajle autora, mapa jest w trakcie opracowywania, ale teraz barmani mogą przygotować koktajl na prawie każdą prośbę.

Lemoniada jagodowa - jagody sezonowe, hibiskus sody, świeży imbir - 230 rubli Chilli z owocami morza - krewetki, przegrzebki, łosoś, dorsz z serem cheddar w kremowym sosie - 590 rubli Tataki z przegrzebków - lekko smażone przegrzebki, jagody, sos pomarańczowy - 450 rubli Letni deser - beza, sabayon, lody śmietankowe, tatar truskawkowy z rozmarynem - 320 rubli

Obejrzyj wideo: . Zawodnik, Kaszalot feat. Tomson, Mrozu - Zabiore Cie Wyzej (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miejsce, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej