Jedzenie

W okolicy: restauracje na obrzeżach Petersburga

W grudniu włoska restauracja Marcellis została otwarta na Leninsky Prospekt. W najbliższej przyszłości sieć będzie miała dwa zakłady - przy ul. Tipanova i Komendantsky Prospekt, aw ciągu roku trzy różne miejsca zostaną otwarte w różnych obszarach. Od marca ubiegłego roku Fratelli, należący do włoskiej grupy, pracuje nad komendantem. Teraz przygotowują się do otwarcia kolejnego miejsca w Moskwie. W ciągu dwóch lat holding restauracji Ginza uruchomił pięć orientalnych restauracji w rejonach Primorsky, Vyborg i Krasnogvardeisky. Od samego początku popularna trattoria Grato na Moskovsky była pomyślana jako instytucja na peryferiach. Czy to oznacza, że ​​restauracje z dobrą kuchnią i właściwym wnętrzem pojawią się teraz nie tylko w centrum, ale także na obrzeżach miasta? Wielu restauratorów uważa, że ​​wysokiej jakości lokale na peryferiach, gdzie jadą śniadanie, lunch lub kolację z całą rodziną, będą konkurować z usługami gastronomicznymi skoncentrowanymi w rejonie Newski Prospekt w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat.

Życie wokół rozmawiało z ludźmi otwierającymi restauracje z dala od centrum i dowiedziało się, jak popularne są ich projekty i na jakiego rodzaju odbiorców czekają.

W okolicy: Rozrywka i ciekawe miejsca do spania w Sankt Petersburgu
W okolicy: lokale gastronomiczne w sypialniach w Petersburgu

Konstantin Galtsov

Marcellis Dyrektor ds. Rozwoju sieci

Trend: „Centrum ma ogromną liczbę usług gastronomicznych i odpowiednią konkurencję we wszystkich segmentach cenowych. A sypialnie nie były jeszcze postrzegane jako miejsce dla rozwoju działalności restauracyjnej. Petersburg jest miastem turystycznym, a w centrum prawie zawsze jest duży przepływ cudzoziemców. Dlatego ceny, podobnie jak w Paryżu, Londyn, Mediolan, często zawyżone ceny. Poza tym większość miejsc pracy jest tutaj skoncentrowana. W Europie miejscowi ludzie często jedzą w restauracjach, ale starają się nie iść do centrum: prawie zawsze mają przyzwoite lokale w pobliżu swoich domów.

Na każde 10 tysięcy mieszkańców przypada 10,7 restauracji w dzielnicy centralnej, 1,4 w Primorsky i 0,8 w Frunzensky.

W Paryżu, Londynie, Mediolanie i innych dużych miastach turystycznych Europy ceny w restauracjach w centrum miasta są często zawyżone.

W Petersburgu nisza instytucji wysokiej jakości w dzielnicach mieszkaniowych nie jest zajęta, ale istnieje popyt. Teraz jest europejska tradycja przychodzenia do restauracji na obiad. Ludzie mieszkający na obrzeżach chcą mieć własne restauracje, w których mogą jeść z całą rodziną. Tacy goście zwykle stają się regularni i znają właściciela osobiście. Szczególnie nikt nie pójdzie do sypialni, aw takich restauracjach jest niewielu przypadkowych gości. W Europie takie zakłady często działają tylko w ciągu dnia i wieczorem, na przykład od 12 do 15 i od 18 do 22. ”

Społeczeństwo:„Nowe Marcellis są przeznaczone dla młodych rodzin z dziećmi. To nasza publiczność mieszka na Leninsky Prospekt, który dokonuje wyboru między centrum a obrzeżami, kupując mieszkanie. Często przychodzą dziewczyny w ciąży, które nie wychodzą do centrum, ale lubią chodzić do restauracji. ogromna strefa dla niepalących w pobliżu okna, w najbardziej popularnej części pokoju, chociaż jest to pewne ryzyko w Rosji, ponieważ większość publiczności w restauracjach pali. W naszym przypadku ten ruch jest atrakcyjny dla rodzin. Dla dzieci zbudowaliśmy plac zabaw i opracowaliśmy program TH zdarzenia. "

W Europie restauracje peryferyjne działają często tylko w ciągu dnia i wieczorem, na przykład od 12 do 15 i od 18 do 22.

Ceny i menu:„Zmieniliśmy nieco asortyment w restauracji na Leninskim w porównaniu do centrum. Pojawiły się pizze, wzrosła liczba dań głównych, a ceny spadły. Wynika to z faktu, że w części sypialnej możemy otworzyć większą restaurację. Wnętrze pozostało praktycznie niezmienione”.

Marcellisśw. Powstanie, 15Tel .: 702-80-10Sun-czw: 12: 00-00: 00, pt.-sob .: 12: 00-01: 00
MarcellisLeninsky Prospect, 120Tel .: 985–53–35Sun-czw: 12: 00-00: 00, pt.-sob .: 12: 00-01: 00

MAXIM USTINOV

Kierownik restauracji Fratelli
Trend:„Biorąc pod uwagę trudne warunki drogowe w Petersburgu i osoby, które nie chcą podróżować daleko od domu, restauracje w dzielnicach są bardzo obiecujące. Oczywiście, wkrótce staną się trendem. W takich placówkach można pić i siedzieć do późnych godzin nocnych. Koncentracja ludzi, którzy żyją na peryferiach, znacznie więcej, więc zapotrzebowanie jest wyższe ”.

Kupchino różni się od poziomu bogactwa Komendanta i interesów klientów.

Obszary:„Wszystkie dzielnice miasta różnią się od siebie i pod wieloma względami dzielnica stanowi odbiorców. Na przykład Kupchino różni się poziomem zamożności komendanta i zainteresowaniami klientów. Dlatego teraz prawdopodobnie większość restauracji będzie otwieranych w dość zamożnych dzielnicach Primorsky i Moskwie.

Mamy rodzinną restaurację, ludzie przychodzą z dziećmi i przyjaciółmi, aby spokojnie siedzieć wieczorem. Dla dzieci przygotowano pokój gier i lekcje gotowania. W części sypialnej klienci przychodzą do restauracji bardziej celowo, podczas gdy w centrum zwykle wszyscy są zajęci. We Włoszech, na Piotrogrodzie, ważną rolę odgrywają kolacje, ponieważ wokół jest wiele biur, a wieczorem wieczorem komendanta jest więcej klientów niż w ciągu dnia. ”

WłochyBolshoy pr. P.S., 58Tel .: 900-63-33Pon.-niedz .: 12: 00-00: 00
Fratelli,Komendantsky pr., 11 (TC „Miller Center”)Tel .: 986–26–65Pon-Czw: 12: 00-01: 00, Pt: 12: 00-03: 00, Sob: 13: 00-03: 00, Niedz: 13: 00-01: 00

MAKSYMALNY RUMYANTSEV

Właściciel restauracji Grato


Trend: „Centrum nie było dla mnie szczególnie ważne od samego początku, ponieważ ludzie przyjeżdżają z daleka i nie często jeżdżą w to samo miejsce. Wszyscy odwiedzający Grato mieszkają w pobliżu, a my mamy dobre stosunki jako dobrzy sąsiedzi. od samego początku była skierowana do stałych gości, a raczej, aby ludzie, którzy przyjeżdżają tutaj, stałymi klientami, byli gotowi na kolację lub lunch w restauracji trzy lub cztery razy w tygodniu.

Jaki sens ma przejazd przez korki do centrum, jeśli można zjeść makaron i wypić lampkę wina w części sypialnej?

Gdybym miał dobry dom w pobliżu mojego domu, prawdopodobnie spróbowałbym tam spotkać przyjaciół i nie iść do centrum. Chociaż w większości obszarów nie jest to możliwe. A liczba osób, które mogą wydać na obiad 600-800 rubli, znacznie wzrosła w ostatnich latach. Ci ludzie zakładają teraz rodziny i kupują mieszkania na peryferiach. Po co przejeżdżać przez korki do Newskiego, jeśli można zjeść makaron i wypić kieliszek wina w dzielnicy mieszkalnej? Trend jeszcze się nie ukształtował, ponieważ właściciele nie zawsze myślą o tym, jak zapewnić klientom stały charakter. Ale widzę ten potencjał i często sam wychodzę do nowych gości, komunikuję się, pytam, czy mi się podobało, czy nie. ”

Wybrzeże, Wyborg i Dzielnice Krasnoselsky(szczególnie w pobliżu Leninsky Prospekt) prowadzą w budowie nowych mieszkań w mieście

Teraz wszystko zamienia się w wyraźny europejski program: ludzie celowo przychodzą, kiedy jedzą śniadania i lunche od 12 do 16, a następnie na kolację po 18.

Społeczeństwo: „Często rodziny przyjeżdżają w określone dni, na przykład w weekendy i święta. Rodzice czasami przychodzą z dziećmi po szkole. Co do reszty, wszystko przekłada się teraz na wyraźny europejski wzorzec: ludzie celowo przychodzą, kiedy jedzą śniadanie i oferują lunch od 12 do 16, a następnie na obiad, po 18 ".

Restauracja, trattoria i gastronomia GratoMoskwa Ave, 171Tel .: 388–34–23Pon.-niedz .: 11: 00-23: 00

Obejrzyj wideo: Rosja - 15 godzin w pociągu z St Petersburga do Navashino + hotel na miejscu (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Parzyć kawę w domu
Dobry nawyk

Parzyć kawę w domu

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem porozmawiamy o tym, jak uniknąć niewielkich wydatków, które powodują znaczne szkody w budżecie. Anna Sokolova, redaktorka „Życie wokół” Kiedyś pisaliśmy, ile kosztuje filiżanka kawy w moskiewskich kawiarniach: zboże, mleko i szklanka kosztują 20-45 rubli, a oni proszą o 130-200 rubli za gotowy napój.
Czytaj Więcej
8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku
Dobry nawyk

8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku

Przez cały rok rozmawialiśmy o dobrych nawykach, które zmieniają życie na lepsze (chyba że oczywiście po prostu o nich przeczytasz i spróbujesz je przedstawić). Mówimy o ośmiu innych nawykach, najpopularniejszych w tym roku. Do czyszczenia tenisówek gąbką melaminową Białe buty w Moskwie czekają na wiele testów: ciągłe przesuwanie się płytek i nieprzestrzeganie granic przestrzeni osobistej w transporcie publicznym i zwykłe kałuże.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej