Jedzenie

Wszystkie z nich: Buuznaya w Skarbcu

W dużym mieście zawsze jest miejsce dla autentycznych lokali, w których z jednej strony jest „dziwne”, ale smaczne i tanie, o których niewiele osób wie, ale wszyscy pracownicy uśmiechają się do ciebie lub przynajmniej znają cię z widzenia. W rzeczywistości placówki te nie znajdują się na szlakach turystycznych i nie będą o nich pisane pod nagłówkiem „Nowe miejsce”, ale wiedząc o nich, możesz uważać się za lokalnego. Wiadomość ustna lub przyjaciele mogą je znaleźć. Życie wokół kontynuowane jest pod hasłem „Wszystko samo”, w którym mieszkańcy pokazują redaktorom takie miejsca. W drugim numerze - buzuznaya at the Treasury, w skład którego wchodzi muzyk Siergiej Baranow.

Buuznaya
w skarbcu

Skarb Państwa, 5

Czas pracy:
Sun-Mon: 12: 00-21: 00

Wtorek-sobota: 12: 00-23: 00

Strona VK

 

 
Siergiej Baranow

Muzyk

 

Rekomendacje

Buzou z wieprzowiną

herbata

chrust

Buuznaya on Treasury to mała instytucja z żółtymi ścianami i budżetowym wnętrzem, którą zarządza rodzina Buriacji z Chity. Kiedyś nazywano go „Bajkał”, ale teraz „Pelmeni. Buriacki buuzy”, najwyraźniej, aby przyciągnąć dodatkową publiczność, która nie słyszała o takiej kuchni azjatyckiej. Buuzy to danie narodowe Buriacji, podobne do uzbeckich manti lub gruzińskich chinkali, z wyjątkiem tego, że w menu są sałatki warzywne, zupy i japońskie bułki. Lunch kosztuje nie więcej niż 300 rubli. Studenci otrzymują 10-15 procent zniżki po przedstawieniu studenta, a właściciele instytucji aktywnie komunikują się ze społecznością Chita-Buryat VKontakte, z jakiegoś powodu promując kalifornijskie bułki za 150 rubli więcej niż danie charakterystyczne.

Właściciele i pracownicy

Zarówno właściciel, jak i kelnerzy są tutaj Buriackami i jest to prawdopodobnie jedyne miejsce w mieście, w którym można spróbować narodowych potraw ludów syberyjskich. O ile mi wiadomo, w Petersburgu nie ma tak wielu Buriacji. Kelnerka jest zawsze sama i są goście honorowi - to tylko dwie kobiety siedzące, właścicielka przywitała ich. Wcześniej ogólnie w centrum znajdowała się taka baikalska kawiarnia z kuchnią narodową, tam też rządzili ludzie z Republiki Buriacji lub Czity, ale to miejsce się nie opłaciło i było zamknięte.

Jedzenie i picie

Buuza to tak duży pieróg, że musisz jeść rękami. Zgodnie z tradycją musisz ugryźć buuzę od dołu i wypić cały sok, a następnie zjeść resztę. Nie wiem dokładnie, jak zrobić ciasto, ale mięso jest mielone, wieprzowina lub wołowina oraz cebula, sól i pieprz. Cała kuchnia północnoazjatycka to ciasta i mięso, ponieważ jest zimno, ponieważ nic tam nie rośnie. Wciąż są sałatki, pierogi i z jakiegoś powodu menu sushi, bardzo tanie, prawdopodobnie przyciągają turystów. Na deser możesz jeść chrupki i pić herbatę. Jest też piwo i wódka.Odwiedzający

Przychodzą różni ludzie, myślę, że wszyscy Buriaci, którzy są w Petersburgu, wiedzą o tym miejscu, ale w zasadzie Rosjanie i tak jeżdżą. Instytucja ma dość budżetowy charakter, więc pewien rodzaj odbiorców jest stały. Chodzimy z przyjaciółmi, ponieważ kochamy Syberyjczyków z Syberii. Chociaż kiedyś mieliśmy konflikt z kilkoma gośćmi w jeepie i zostaliśmy wyrzuceni. Ale nic nie nadchodzi. Ogólnie rzecz biorąc, teraz jest trochę gorzej niż wcześniej, uczucie, że naczynia zaczęły być przygotowywane inaczej.

Ceny

Domowe pierogi
135 rubli

 

Sałatka Z Buraków
50 rubli

Pierogi Wołowe
120 rubli

 

Kharcho
100 rubli

Pierogi Z Kapustą
110 rubli

 

Solianka
120 rubli

Łuki
55 rubli

 

Domowa zupa z makaronem
95 rubli

Sałatka Marchewkowa
60 rubli

 

Jeśli chcesz udostępnić swoje miejsce redaktorom i stać się bohaterem kolumny, wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] oznaczony „Wszystkie własne”.

Obejrzyj wideo: BLACHA - Mademoiselle prod. Raff (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk
Ludzie

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk

Miasto ma kilkadziesiąt schronień dla bezdomnych zwierząt. Koty i psy przybywają tam w dużych ilościach i na różne sposoby, ale znacznie rzadziej zdobywają nowych właścicieli. Życie wokół znalazło zwierzęta, które miały szczęście znaleźć dom, i rozmawiało z tymi, którzy zdecydowali się wziąć je dla siebie.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin
Ludzie

Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin

Polina Manskaya, dziennikarka kulinarna, twórczyni Foodandfood.ru, witryny poświęconej jedzeniu i podróżom, opowiedziała Lifeowi, jak po studiach we włoskiej szkole dla profesjonalnych szefów kuchni przebywała na stażu w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin, co kosztowało i uczyło. WYBÓR RESTAURACJI Przed studiami w akademii kulinarnej nigdy nie pracowałem jako kucharz, ale byłem zainteresowany uzyskaniem stażu w restauracji z gwiazdkami Michelin.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach

Muzeum Moskiewskie organizuje wystawę poświęconą dawnym majątkom szlacheckim, które znajdują się na terenie tzw. Nowej Moskwy, w przestrzeni między Autostradą Kijowską a Warszawską, która nagle stała się miastem. Rosyjskie majątki szlacheckie to ból i smutek zarówno dla Ministerstwa Kultury, jak i miłośników architektury: w większości przypadków są to zapomniane ruiny, które należy przechowywać kosztem budżetu, ale nie przeznaczaj pieniędzy na ich odbudowę.
Czytaj Więcej