Ciekawe

Wszystkie z nich: Gotowanie w Great Sampsonievsky

W dużym mieście zawsze jest miejsce dla autentycznych lokali, gdzie z jednej strony jest „dziwne”, ale smaczne i tanie. Niewiele osób o nich wie, ale personel uśmiecha się i rozpoznaje gości na podstawie wzroku. Nie znajdują się na szlakach turystycznych, a wiedząc o nich, możesz uważać się za lokalnego. Znajdź je pomaga ustnie lub znajomym. Życie wokół kontynuowane jest pod hasłem „Wszystko samo”, w którym mieszkańcy pokazują redaktorom takie miejsca. Nowy numer obejmuje kawiarnię-kuchnię Vkusnyatino na temat Bolszoj Sampsoniewski, którą odwiedza Yana Mezheinikova z magazynu Expert North-West.

Gotowanie w kawiarni „Pyszne”

Bolshoy Sampsonievsky pr., 21
Tryb pracy:
09:00-21:00

 

Yana Mezheinikova

Kierownik Działu PR, Expert North-West Magazine

Rekomendacje: zimny barszcz, ryby
w marynacie, kompot
suszone owoce

Na tle sklepów z instalacjami hydraulicznymi kawiarnia Vkusnyatino na parterze budynku mieszkalnego jest dość trudna do zauważenia. Musisz skupić się na dekoracyjnych stołach, stojących w ogromnych oknach, gablotach. Wcześniej w tym miejscu znajdował się bar, ale format kawiarni-kuchni był bardziej poszukiwany wśród mieszkańców pobliskich domów i pracowników fabryk. Jest tylko jeden pokój, zamówienia są przyjmowane i wydawane w kasie. Jest niewielu przypadkowych gości, prawie wszyscy odwiedzający wracają każdego dnia.

Jedzenie i picie

Dowiedziałem się o tej instytucji nie tak dawno temu - całą winą była zmiana biura i całkowity brak przyzwoitego wyżywienia w dzielnicy. Jedzenie tutaj jest naprawdę bardzo dobre - przypomina czasy radzieckie. Jest w domu jak najwięcej. Nie jak w jadalniach czy restauracjach, ale jak w wiejskim domu. To tak, jak rano smażone mięso tatusia, a kiedy wracasz do domu ze szkoły, otwierasz lodówkę i widzisz to - niezbyt reprezentacyjne, lekko wyblakłe, ale bardzo proste i smaczne.

Przede wszystkim polecam zupę rybną i barszcz na zimno. Mogę zjeść ostatni litr, tutaj jest energiczny - z octem, z minimum ziemniaków i kapusty, ale z ogórkami, mięsem, jajami, cebulą i śmietaną. Najwyraźniej kucharz i ja mamy takie same poglądy na idealną zupę. Wciąż bardzo dobre ryby pod marynatą pomidorową i marchewkową. Najpierw jest smażony, a następnie duszony. Tak jak moja mama gotuje. Wygląda nawet dokładnie tak samo.

Nawiasem mówiąc, kawa tutaj jest tania i całkiem dobra. Polecam ich domowej roboty galaretkę. Gdzie w mieście można znaleźć galaretkę? I oto jest prawdziwy. I kompot z owoców cytrusowych lub suszonych, jak podano w przedszkolu. Kolor brązowo-złoty, o wyraźnym smaku śliwek i rodzynkach.

Właściciele i pracownicy

Personel jest bardzo mały: pracuje tu tylko kucharz i urocza młoda dama z długimi paznokciami, często kwaśnymi kwiatami. Jednocześnie jest niesamowicie szczera, może powiedzieć: „Dzisiaj jest przepełniona, jeśli ci się nie podoba, nie rób tego lepiej!” lub „Kucharz właśnie dzisiaj eksperymentował”.

Jeśli część sałatki się skończy, można ją pokroić specjalnie dla gościa. W takich przypadkach dziewczyna przy ladzie krzyczy: „Lucy, chcieli sałatki!” - i Lucy szybko kroi sałatkę. Nawiasem mówiąc, do jej przygotowania używa się oliwy z oliwek, która bardzo mnie zaskoczyła i bardzo ucieszyła.

Właściciel zakładu stale siedzi w rogu przy wejściu. Czyta gazetę i powoli pije piwo ze szklanki. Potem bierze nowy słoik i siada, żeby poczytać gazetę. Jeśli jest niewielu gości, pracownicy wychodzą na korytarz, siadają w pobliżu telewizora i zaczynają klikać na pilocie.

Rolada z bakłażana - 30 rubli; Mięso francuskie - 60 rubli; Kompot owocowy - 30 rubli

Odwiedzający

To miejsce nie podlega roszczeniom. Wszystko jest tak proste, jak to możliwe, ale schludne. Pod kubkiem znajduje się serwetka. Wszystko leży gładko i pięknie na talerzu. Rozdrobnione dania z różnych zestawów, słodkie talerzyki z niebieskimi kwiatami i talerze sałatkowe z białymi sztuczkami. Wygląda na to, że jest o wiele bardziej czarujący niż emasculowane kawiarnie z lunchem biznesowym dla menedżerów średniego szczebla. Przywołują nudę, a ta niewinna wulgarność bawi. I nie tylko ja.

Stali goście to głównie pracownicy pobliskich fabryk. Zwykle przychodzą od godziny do trzeciej, a po nich wybór potraw jest już dość niewielki. Czasami wpadają miejscowi, którzy są zbyt leniwi, aby gotować w domu. Rozpoznają klientów na podstawie wzroku i mogą udzielić niewielkiej „pożyczki”, jeśli nagle nie mieli dość na lunch.

Fragmenty z menu

Barszcz
65 rubli

Makaron (150 g)
20 rubli

Kasza Gryczana Z Pieczarkami (100 g)
30 rubli

Ryba pod marynatą (100 g)
50 rubli

Pieczeń Wieprzowa (100 g)
70 rubli

Śledź pod futrem (100 g)
30 rubli

Sałatka „Krab” (100 g)
30 rubli

Krem z kurczaka
65 rubli

Faszerowana papryka
55 rubli

Zapiekanka z ryb
75 rubli

Klopsiki
65 rubli

Gołąbki
50 rubli

Lasagna
80 rubli

Draniki
30 rubli

Rolada z bakłażana
30 rubli

Kawa
60 rubli

Mleko do kawy
10 rubli

Jeśli chcesz udostępnić swoje miejsce redaktorom i zostać bohaterem kolumny,
następnie wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] z oznaczeniem „Wszystkie własne”.

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov

Obejrzyj wideo: BLACHA - Mademoiselle prod. Raff (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Dziewczyny w kulturystyce
Ludzie w mieście

Dziewczyny w kulturystyce

Dla większości sportowców odciążenie mięśni nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do osiągnięcia wyniku. Ale nie dla kulturystów. Od miesięcy przestrzegają diety i trenują, aby pokazać się w całej okazałości na scenie, w przypadku dziewcząt - w kostiumie kąpielowym, na obcasach iz jasnym makijażem. Redaktorzy „Life wokół” rozmawiali ze sportowcami z Niżnego Nowogrodu o konkurencji, sprawiedliwości sędziów, życiu osobistym i hejterach, a także o tym, jak prawidłowo jeść i trenować, aby wygrać nagrody.
Czytaj Więcej
Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku
Ludzie w mieście

Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku

Taniec pylonowy i pokazy ze striptizem, nawet w 2019 roku, są nadal piętnowane. Czy wstydem jest tańczyć na słupie, jak publiczność reaguje na liczby z elementami erotyki i ile artystów podobnego gatunku może zarobić w Irkucku, Life zapytało łącznie trzech profesjonalnych artystów i choreografów.
Czytaj Więcej
„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online
Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia. Anastasia Shimokhina Doświadczenie trenerskie - 10 lat Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia.
Czytaj Więcej