Ciekawe

Wszyscy: bułgarska pizzeria na Narvskaya

W dużym mieście zawsze jest miejsce dla autentycznych lokali, gdzie z jednej strony jest „dziwne”, ale smaczne i tanie. Nie znajdują się na szlakach turystycznych, a wiedząc o nich, możesz uważać się za lokalnego. Znajdź je pomaga ustnie lub znajomym. Życie wokół kontynuowane jest pod hasłem „Wszystko samo”, w którym mieszkańcy pokazują redaktorom takie miejsca. Nowością jest pizzerka w Warnie w pobliżu stacji metra Narvskaya, do której udają się Aleksander Worobiew, pracownik usług kurierskich i Andrei Bachariew, szef opakowania Ławka Ławka Petersburg.

Pizzeria „Varna”

Narva Ave. 29

Pn – Pt: 10: 30–22: 00
Sob: 11: 00-22: 00
Słońce: 11: 30-21: 30

ALEXANDERSPARROW

ANDREYBAKHAREV

Sasha: Pierwszy raz przyjechałem tu dwa lata temu, kiedy właśnie przeszedłem. Wtedy nie było nic - ani stołówki numer 1, ani króla Burgera. Wygląda na to, że kawiarnia nie wygląda bardzo dobrze, a kiedy spróbowałem tutaj pizzy po raz pierwszy, wydawało mi się to zbyt dziwne -

wcale nie jak pizza. Kilka dni później przyłapałem się na myśleniu, że chcę tu wrócić. I zaczął celowo chodzić.

Jedzenie i picie

Andrew: Pizza jest przygotowywana w stylu bułgarskim: na przykład w „Margaricie” oprócz sosu dodaje się świeże pomidory. Zagniataj ciasto według własnego przepisu: okazuje się przewiewne i bardzo delikatne, a nie jak we włoskiej lub pseudo-włoskiej pizzy.

Sasha: Dlatego bardziej przypomina domowe ciasto. To wcale nie jest pizza w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Ale ciasto jest fajne, ze skórką. Zwykle wybieram opcje wegetariańskie. Próbowałem „chudego”, ale ogólnie jest bez sera, więc mi się nie podobało. Jeśli któryś z tych przedmiotów nie jest dostępny, przygotowanie zajmuje tylko 10 minut, ale gorący towar, taki jak pizza z szynką, serem i papryką, jest zwykle zawsze dostępny. Możesz poprosić o pizzę, aby dodać składniki, na przykład jalapenos.

Wcześniej istniała fajna zupa pomidorowa - raczej dziwna, jakby wlać do niej trochę octu. To naprawdę coś szczególnego i wyjątkowego.
Personel i goście

Andrew: Według opowieści właściciel pizzerii przyjechał z Europy 10-15 lat temu, przyniósł ze sobą piec i zaczął gotować pizzę. Najpierw samodzielnie, potem z pomocą pracowników. Było to szczególnie prawdziwe, ponieważ odtąd w Petersburgu nie było pizzy jako takiej. Szczególnie tak wyjątkowy i niepowtarzalny. Na początku było to tylko okno z asortymentem dwóch pizz. Na naszych oczach menu rozszerzyło się i uzupełniono. Automaty do gry i shaverma w pobliżu stopniowo się zamykały, a pizzerii udało się zdobyć własną halę, która jest teraz bezpretensjonalna, ale przyjemnie odnowiona.

Personel był zawsze wybierany według jednej zasady: są to ładne dziewczyny i, o ile mi wiadomo, przyzwoite wynagrodzenie. Dlatego dziewczęta pracują od ponad roku i wszyscy stali klienci znają je z widzenia.

Sasha: Cały czas spotykam się inaczej, choć zawsze wydawało mi się, że są do siebie bardzo podobni. Komunikuj się z dystansem, ale w przyjazny sposób. Nie odczuwają sympatii dla odwiedzających, ale to taki ubiór: musisz wyglądać nieco arogancko.

Prawie zawsze są tu ludzie za dnia, ale rzadko widuje się pełny dom. Anarchiczne naklejki utknęły w toalecie, więc wszystko jest w porządku.

Warna pizza - 110 rubli; frytki - 55 rubli; Mors - 50 rubli

Fragmenty z menu

Pizza Margherita (mała)
55 rubli

Pizza z pieczarkami (średnia)
88 rubli

Pizza Warna (średnia)
110 rubli

Pizza hawajska (średnia)
130 rubli

Pizza „Jalapeno” (średnia)
150 rubli

Frytki
55 rubli

Nuggetsy z kurczaka
120 rubli

Napój owocowy (0,2 l)
40 rubli

Jeśli chcesz udostępnić swoje miejsce redaktorom i stać się bohaterem kolumny, wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] oznaczony „Wszystkie własne”.

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov

Obejrzyj wideo: Sarius - Teraz Wszyscy prod. Gibbs (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito
Ciekawe

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito

W Bauman Garden otwarto kawiarnię z grecką kuchnią projektu Sito. O tym życiu opowiadano w służbie prasowej ogrodu. Kawiarnia mieści się w dwupiętrowym budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka miejsc ze stolikami, a na drugim zorganizowano letni taras, który może pomieścić do 40 osób. Głównym daniem w menu jest grecki chaczapuri o nazwie Peinerli.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: restauracja Schengen
Ciekawe

Nowa lokalizacja: restauracja Schengen

Mała restauracja Schengen na Kirochnej to wspólny projekt współwłaściciela Terminal Bar Pavel Steinluht i jego przyjaciela Daniila Berezowskiego, który pracuje we własnej agencji reklamowej. Dawno temu wpadli na pomysł otwarcia lokalu gastronomicznego i zaczęli wdrażać go z całą powagą: tylko żeby znaleźć szefa kuchni, musieliśmy przeprowadzić wywiad z 20 osobami.
Czytaj Więcej
Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie
Ciekawe

Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie

W najbliższą sobotę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się festiwal gastronomiczny magazynu „Poster-Food” - święto „Food”. Oprócz głównej restauracji, w tym roku miejski rynek żywności i strefa kuchni narodowej będą działać w Parku Gorkiego od południa do dziesiątej wieczorem. Tematem przewodnim festiwalu jest street food.
Czytaj Więcej
Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”
Ciekawe

Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”

Na linii Grivtsov uruchomiono kawiarnię „Somewhere” - pierwszą instytucję zespołu przyjaciół, zbudowaną od podstaw i samodzielnie. Kuchnią kierował szef kuchni Kirill Safonov, znany ze współpracy z Tesla Bar i Tartin. Podczas gdy w „Somewhere” obowiązuje wersja testowa menu, ale połowa naczyń z niego na pewno zostanie na stałe.
Czytaj Więcej