Jedzenie

Plany zimowe: 23 nowe restauracje, bary i kawiarnie

Pub

Adres: Autostrada w Wyborgu, 17/1

Data otwarcia: 4 grudnia

Metro w Ozerkach będzie miało angielski pub o prostej nazwie. Planują przyciągnąć tamtejszych mieszkańców na wspólne oglądanie meczów piłki nożnej i picie piwa z Anglii, Irlandii, Belgii, Czech i Niemiec - jego 15 nazwisk (i jeszcze dwa tuziny butelek). Menu, oprócz przekąsek, obejmuje zupy, dania mięsne, makarony i risotto, a także kanapki i hamburgery.

Zielony pasek Fiddlera

Adres: Rubinstein St., 5

Data otwarcia: 6 grudnia

Sid Fisher, współwłaściciel restauracji Terminal, The Hat i Sousy, wraz z partnerem Viktorem Lykovem otwierają nową restaurację przy ulicy Rubinstein. Za kuchnię odpowiada Osochnikov z baru 812, w którym dziennie będzie przygotowywane tylko jedno danie, a na karcie baru będzie mocny alkohol, w tym kilka rodzajów rumu i aquavit, a także grog i poncz.

Brasserie Kriek

Adres: 6. linia V.O., 25;
Engels Ave., 124

Data otwarcia: Grudnia 

Sieć belgijskich pubów Kriek zamierza przejąć jednocześnie dwa nowe oddziały. Jeden z nich zostanie otwarty w najbliższej przyszłości na stronie kawiarni Black & White na Vasilyevsky - najwyraźniej dobre piwo na wyspie jest cenione nie mniej niż dobra kawa. Większość odmian (łącznie 80) będzie sprzedawana w butelkach; świeże przekąski będą oferowane jako przystawka.

Restauracja Czerwona

Adres: Bolshoy Prospect P.S., 51/9

Data otwarcia: połowa grudnia

Eldar Kabirov, współwłaściciel restauracji Abajour Cafe na wyspie Wasiljewskiej, otwiera steakhouse po stronie Piotrogrodu. Udekoruje ją Lidia Shapovalova, która wcześniej pracowała nad bistro Decembrist. Oprócz standardowych steków pojawią się alternatywne - z tych kawałków, które są rzadko używane w restauracjach. Przygotowuje się je zarówno na grillu węglowym, jak i przy użyciu technologii sous vide - w workach próżniowych w temperaturze nieprzekraczającej 70 stopni. Kolacja przy lampce wina na osobę kosztuje około 1200 rubli.

„Jean-Jacques”

Adres: 7. linia V.O., 24

Data otwarcia: 15 grudnia

Czwarty petersburski „Jean-Jacques” zostanie otwarty w grudniu na wyspie Wasiliewskiej. Menu pozostanie takie samo, jak w innych restauracjach sieci - z francuskimi domowymi daniami, lunchami i śniadaniami, a także winami od 170 rubli za szklankę.

Przyswajać

Adres: „Architekt”,
Millionnaya St., 10

Data otwarcia: 6 grudnia

Kierownicy barów Jimmy Jelcyn Dmitrij Mikheev i Sergey Tukaev otwierają własną instytucję w klastrze artystycznym „Architect”. Nazwa przetłumaczona na rosyjski oznacza „napój”: kolekcja baru będzie zawierać alkohol z całego świata, domowe nalewki i rzadkie gorzkie napoje. Ponadto właściciele zaprezentują linię designerskich koktajli.

„Geografia”

Adres: Rubinstein St., 5

Data otwarcia: połowa grudnia

Właściciele baru-restauracji Solnce planowali otworzyć drugą instytucję jesienią, ale ostatecznie uruchomienie musiało zostać przełożone. Nowe miejsce o nazwie „Geografia” na Rubinsteinie nie będzie jak pierwszy projekt, ale menu będzie się składać z różnych kuchni narodowych. Projekt wnętrz został opracowany przez projektanta Wiaczesława Valovena.

Kawiarnia w centrum. Sergey Kuryokhin

(nazwa do potwierdzenia)

Adres: Middle Avenue V.O., 93

Data otwarcia: Grudnia

W grudniu Centrum Sztuki Współczesnej im. Siergieja Kuryokhina na Wyspie Wasilewskiej nabędzie małą kawiarnię. Zadzwonią do Papa Burrito, jednego z zespołów Dnia Restauracji, aby ugotować, więc w menu można się spodziewać burrito i tacos. Zespół barów opracuje mapę słupkową, a także zorganizuje nocne imprezy i koncerty na stronie.

Belinsky

Adres: Belinsky St., 8

Data otwarcia: Grudnia

Grupa restauracyjna Dom, która jest właścicielem instytucji o tej samej nazwie na skarpie Moika i sieci Pivorama, otworzy gastronomiczny bar dandy w Petersburgu. Jego kierownikiem artystycznym zostanie projektant z Petersburga Leonid Alekseev. W menu znajdą się niezwykłe przekąski, lekkie sałatki, panini i shawarma, a karta barowa będzie kłaść nacisk na wino.

„Namiot”

Adres: Italian St., 2

Data otwarcia:6 grudnia

Restauracja „Marquee” jest przygotowywana do ponownego uruchomienia: całkowicie zmienili układ, wnętrze - podjął ją Michaił Orłow, który zaprojektował sąsiednią Cafe Berlin - i menu. Szczegóły nie zostały jeszcze udostępnione (z wyjątkiem jednego - Angelika Varum przemówi podczas otwarcia).

Polana

Adres: Bell Street, 12

Data otwarcia:Grudnia

Andrey Saveliev, twórca programu Evening Urgant, otwiera małą restaurację przy ulicy Kolokolnaya, zaprojektowaną tylko na 30–35 miejsc. Cukiernik z Petersburga Daniil Kabachevsky zostanie szefem kuchni Polyanki. Małe menu zawierało cztery sałatki, tę samą liczbę zup i kilka gorących dań - proste dania bez odniesienia do jakiejkolwiek kuchni narodowej.

Ray

Adres: Morisa Teresa, 21

Data otwarcia:początek grudnia

Miejską kawiarnię dla młodych ludzi przy ulicy Maurice'a Toreza zaprojektował Michaił Orłow (Cafe Berlin, bar sportowy Mayak). Dwupiętrowy obiekt z własnym wyżywieniem będzie serwował proste posiłki, które można znaleźć w prawie każdej stołówce dla studentów.

Unia

Adres: Liteiny pr., 55

Data otwarcia:koniec grudnia

Zespół kawiarni-baru Fartuk przy ulicy Rubinstein planuje do Nowego Roku otworzyć bar taneczny na Liteiny Prospekt, na stronie rynku kulinarnego Gusli. Nie będzie pełnej kuchni, ale na liście barów znajdzie się dużo mocnego alkoholu, koktajli i piwa.

Pasek brimborium

Adres: Ul.Majakowskiego, 22-24

Data otwarcia:połowa grudnia

Trzech uczestników Dnia Restauracji - brat i siostra Egor oraz Varia Kuzina i Alina Rybnikova - otwierają własny bar. Menu obejmuje potrawy testowane na festiwalach kulinarnych, na przykład tarty z misternymi nadzieniami, takie jak marmolada cebulowa, a menu koktajli obejmuje klasyczne koktajle i domowe nalewki. Średni rachunek wyniesie 300 rubli.

„Zielony pokój - 2”

Adres: Ligovsky pr., 74,
„Loft Project Floors”, 4. piętro

Data otwarcia:7 grudnia

Oddział Green Room Cafe zostanie otwarty w miejscu dawnego sklepu odzieżowego Backstage w Loft Project Floors. Kawiarnia oferuje proste dania kuchni europejskiej, rosyjskiej i uzbeckiej, a nowy oddział można wynająć na własne wydarzenie.

Księżna

Adres: Nevsky pr., 90

Data otwarcia:połowa grudnia

Rodzinna restauracja na 100 miejsc zostanie otwarta w kawiarni CafeMax przy ulicy Newski Prospekt. Kuchnia i linia dostawy będą otwarte - okresowo będą prowadzone mistrzowskie kursy kulinarne. W menu znajdą się domowe potrawy, a średni rachunek wyniesie 1200 rubli.

„Mieszkanie”

Adres: 6. linia V.O., 25

Data otwarcia:koniec grudnia

ReCa Holding (Steak Story, Twiggy, „Summer Residents”) otworzy kawiarnię w stylu radzieckiego mieszkania komunalnego na wyspie Wasilewskiego. W menu znajdują się pierogi, pierogi i kurczak Kijów, a także nalewka z chrzanu, pieprzu i żurawiny. Średni rachunek to 600 rubli.

Grill i warzywa

Adres: Powstanie St., 24

Data otwarcia:określone

Idąc za oddziałem w barze w Architekcie, Gleb Tarantushchenko i Vladimir Olshevsky, o których szczegółowo dyskutowaliśmy w rubryce „Na terenie”, postanowili otworzyć salę burgerową w przestrzeni „Oficyna”. Teraz ich menu zawiera 26 pozycji, w tym wegetariańskiego burgera i pół kilograma Big Ear.

Jedz i spotykaj się

Adres: Belinsky St., 9

Data otwarcia:określone

Otwarcie „Ziemniaków z Grzybami” na ulicy Gorokhovaya zajęło Denisowi Kutyurinowi sporo czasu, więc uruchomienie baru z przekąskami, które zapowiedział latem, musiało zostać przełożone. Ogólnie rzecz biorąc, koncepcja pozostała taka sama, tylko obecność burgerów w menu zdecydowała się na sprawdzenie: wszechobecność tego dania zaczęła przerażać właściciela. Karta barowa będzie składać się z piwa i zwrotów akcji dla klasycznych amerykańskich koktajli.

Pub Bruxelles

Adres: Powstanie St., 20

Data otwarcia:luty

Radując się sukcesem belgijskiego pubu Brugge, włoska grupa restauracyjna, która wcześniej koncentrowała się tylko na włoskich restauracjach, postanowiła otworzyć kolejną w centrum miasta. Menu w nowych bruxellesach będzie takie samo jak w Brugge, te same belgijskie odmiany zostaną uwzględnione na liście piwa.

Martha Brill

Adres: Powstanie St., 24

Data otwarcia: określone

Kolejną restauracją z jedzeniem w nowej kreatywnej przestrzeni „Oficyna” jest gofrownica Martha Brill, która została otwarta w marcu tego roku w centrum handlowym Kontynent. Kawiarnia specjalizuje się w produkcji gofrów z Brukseli i Liege z różnymi dodatkami. Najprawdopodobniej konieczne będzie poczekanie na uruchomienie drugiej gałęzi do końca zimy - teraz naprawa właśnie zaczyna się w pokoju.

„Kawiarnia lotów”

Adres: Pestel, 7

Data otwarcia: luty

„Poletkafe” na Pestel otwiera byłego dyrektora artystycznego „House of Life” Valentina Filatova. Serwowane będą w niej dania kuchni włoskiej i rosyjskiej, a raz na miesiąc lub dwa będą zapraszać europejskich szefów kuchni na zaproszone zestawy obiadowe z produktami sezonowymi. Projekt tego miejsca opracowuje Bulthaup.

Zdjęcia: Shutterstock.com, Jean Jacques / Facebook, Green Room / Vkotnakte, Mark Boyarsky, Varya Lozenko, Dima Tsyrenshchikov, Olya Eichenbaum, Martha Brill: Cafe & Market / Facebook, Italy-Group / Facebook

Obejrzyj wideo: LEGO Friends sezon 3, Szczekanie przy księżycu (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up
Ciekawe

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up

Restauracja Ketch Up Burgers zostanie otwarta na drugim piętrze budynku, w którym znajduje się Nowe Muzeum. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Nowy burger stanie się czwartym punktem sieci w Petersburgu. Trzej inni pracują przy Liteiny Avenue, Leo Tołstoj i Engels Avenue. Ketch Up Burgers Adres: 6. linia B.
Czytaj Więcej
Oyster Bar otwarty w Gorky Park
Ciekawe

Oyster Bar otwarty w Gorky Park

Oyster Bar, kawiarnia specjalizująca się głównie w ostrygach, została uruchomiona w Pioneer Pond w Gorky Park. Jak powiedział kierownik restauracji Life wokół, Oyster Bar to bar ostrygowy w klasycznym znaczeniu: „Główny nacisk kładziony jest na ostrygi - w restauracji będzie ich około 15 - i ryby”.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca

Wieczorem w piątek, 1 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka wykładów, imprez i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Imprezy Grisha Nelyubin, Enthusiast Records, Timur Omar Co: Impreza z nowym programem DJ Grigory Nelyubin, duet KWC92 i zestawy winylowe przedstawicieli Enthusiast Records.
Czytaj Więcej
Nowe miejsce: rynek
Ciekawe

Nowe miejsce: rynek

Właściciele sieci restauracji Meatball otworzyli kawiarnię Marketplace na Nevsky Prospekt z wysokim poziomem kuchni. Na rynku gotują przed gośćmi tylko ze świeżymi produktami, czasem nawet od rolników. Zgodnie z pomysłem twórców nowa instytucja powinna przypominać rynek, na którym można kupić jedzenie z całego świata, od woka po francuskie bułeczki.
Czytaj Więcej