Restauracje

Anna Maslovskaya - około 10 nudnych metod projektowania restauracji

Ciemność

Sama ciemność nie rodzi pytań, ale w restauracji, w której najważniejsze jest jedzenie, słabe oświetlenie jest absolutnym minusem. Każdy, kto widział zdjęcia pięknego jedzenia przed snem, wie, że pierwszym impulsem w tym przypadku jest pójście do lodówki. Nie tylko zapach jedzenia, ale także jego wygląd powoduje apetyt i sprawia przyjemność. Projektanci i restauratorzy, proszę, nie pozbawiaj nas tego.

Wygląda na to, że problem oświetlenia powinien zniknąć wraz z formatem klub-restauracja-bar. Ale nie W „Propagandzie”, szczególnie na drugim piętrze i jeśli słońce już zaszło, musisz zapalić telefon, aby zobaczyć swoje jedzenie. Ale w kwietniu restauracja skończy 18 lat, a jej wnętrze nigdy nie zostało zmienione. Kolejne pytanie to nowe miejsca. W „Węglu” i lesartystach wieczorem nie widać, co leży na talerzu. I to są restauracje, w których jedzenie, och, jak ważne, nie ma nic do uzasadnienia.

Restauracja LesartistsRestauracja „Ugolyok”

Krzesła z wysokim oparciem

Dziedzictwo projektu Ginza z powodzeniem rozpowszechniło się wśród wielu moskiewskich restauracji. Czy uważasz, że takie siedzenia dodają wnętrzu szacunku i szyku? Nie, w przypadku restauracji, a tym bardziej kawiarni, jest to nieodpowiedni patos, w którym przebywanie jest niewygodne.

Restauracja „Chińska litera”Bar StarikiRestauracja „Musli”

Miękkie sofy

Jeszcze raz: lata 90. już się skończyły. Jeśli masz restaurację, a nie restaurację, która nocą zamienia się w klub, nie potrzebujesz miękkich sof.

Restauracja „Musli” Bar and Restaurant LolRestauracja Tribeca

Ściany i inne powierzchnie z tablic wielokolorowych

Decyzja jest chwytliwa, pamiętam po raz pierwszy. W 2011 roku w Moskwie wydawało się to świeże, w 2015 roku było prawie niewłaściwe, jeśli nie była to kawiarnia w prawdziwym drewnianym pudełku.

Restauracja „Fahrenheit”Wegetariańska Cafe FreshWegetariańska Cafe FreshKawiarnia „Fani Kabani”Kawiarnia „Fani Kabani”Restauracja i bar Saxon + ParoleWine Bar PrimitivoPort BarRestauracja „Dove”Kuchnia w kuchni (zamknięta)Restauracja Tribeca

Tablice kredowe

Zagrano i to wystarczy. Sugerujemy pozostawienie tablic kredowych tylko tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Jako przykład - tablica w Uilliams, znajdująca się w pobliżu wyjścia z restauracji. Naprawdę pisze o ofertach specjalnych w menu i zmienia tekst prawie codziennie. Ale nie jest jasne, dlaczego tablica kredowa z wizerunkiem krowy jest potrzebna w restauracji autorskiej kuchni Lesartists. To wcale nie jest stek. Inną irytującą rzeczą w tym momencie jest to, że piszą na tablicach kredowych nie kredą, ale farbą. Witam w temacie podróbki i imitacji.

Restauracja Boston Seafood & BarRestauracja LesartistsKawiarnia „7 kanapek”

Krzesła Tolix

Krzesła są niczym więcej, ale stały się zbyt popularne. Czy lubisz chodzić z sąsiadami w identycznych płaszczach?

Restauracja „Chinese News”Winiarnia „Chleb i wino”Cukiernia Magnolia PiekarniaPizzeria Zotman Pizza PieKawiarnia „Odessa-mom”Meatball Heaven Cafe

Fałszywy napis i graffiti.

Pseudo-grafika w projektach Friends Forever to ich identyfikacja wizualna. Wygląda dziecinnie, ponieważ jest to tapeta. Lepiej zadzwoń do prawdziwych artystów, a jeśli chodzi o tworzenie graffiti, to ulicznych. Kawałek nowoczesnej sztuki subkulturowej we wnętrzu stanowi dodatkowy plus dla restauracji, jeśli pasuje do ideologii tego miejsca. Naszym głównym zarzutem jest to, że jest to mistyfikacja. Parada stylu, nie on sam. Zobacz na przykład, jak to zrobiono na dziedzińcu nowojorskiej pizzerii Robertas. Lub w moskiewskim pudełku i młodości, jeśli nie mówimy o graffiti, ale o narysowaniu obrazu na ścianie.

Restauracja „Fahrenheit”Kawiarnia „Fani Kabani”Bar and Restaurant Lol
Ulubiony pubUlubiony pubUlubiony pubCukiernia I Love Cake Cukiernia I Love Cake

Szorstkie konstrukcje metalowe

Są częścią stylu Brooklyn Courtyard: fajki, nogi przy stołach i krzesłach. Williamsburg i Bushwick nie robią tego od kilku lat, a my wszystko kopiujemy.

Bar Noor ElectroRestauracja „Fahrenheit” Restauracja Boston Seafood & BarCafe Ess-ThetikDrwal Bar Cafe Simon Says BarThe Box Bar & RestaurantGrill Bar Zinger Grill

Sprawdzanie wystroju

Być może styl Plyushkin nigdy nie był istotny, ale restauratorzy wraz z projektantami nadal go doskonalą. Niektórzy nawet specjalizują się w gięciu drążków: Vladimir Perelman wykonuje każdy nowy projekt w tym stylu. Odwiedzający I Like Wine wielokrotnie skarżyli się redakcji, że liny zwisające z sufitu w barze zraniły go w głowę.

Restauracja i bar Beer & BrutRestauracja i bar I Like BarRestauracja i bar I Like BarRestauracja i bar I Like BarRestauracja i bar I Like WineRestauracja i bar I Like BarRestauracja i bar I Like BarRestauracja „Fahrenheit” Cafe „Happiness” Cafe „Happiness” Sweet Home Cafe (zamknięta)

Styl pseudo-domowy

Również dziecko Ginzy. Stemplowane i monotonne w dużej sieci - od dawna rozumiemy, jak to działa. Ale w podobnym stylu restauracje są również tworzone przez ludzi, którzy uważają swoje dziecko za bardzo drogie i wyjątkowe. Wszystko jest beżowe, dyskretne, na ścianach są talerze, zdjęcia, inaczej ich nie nazwiesz. Nadal wymagane są poduszki z zabawnymi i uroczymi nadrukami oraz półki na książki.

Restaurant TwinsRestaurant TwinsRestaurant TwinsRestauracja Uilliams Restauracja „Well sitting”Restauracja „Cork on Tsvetnoy”Cafe and Cookery „Pantry” Restauracja „Jak jest”Restauracja „Jak jest”Restauracja „Jak jest”Restauracja „Jak jest”

Obejrzyj wideo: GOC Stuttgart. August 11th 2015. Juniors II 10 Dances (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracje, Następny Artykuł

Koncert Theophilus London, Daredevil Season Two i Irish Film Festival
Weekend

Koncert Theophilus London, Daredevil Season Two i Irish Film Festival

Gdzie wybrać się na festiwal filmowy w Irlandii, kiedy: 18-27 marca Gdzie: październikowe kino kosztuje: od 350 rubli Dziewiąty festiwal filmów irlandzkich z programem, w którym wszyscy wygrywają, mieszając hity Oscara z rzeczami, które prawie nie mają szans na dotarcie do rosyjskiej publiczności. Warto zwrócić uwagę na dramat Lenny'ego Abrahamsona „Pokój” o pięcioletnim okresie, który spędził całe życie jako zakładnik w garażu (Bree Larson otrzymał jej Oscara kilka tygodni temu), jedna z najlepszych historii miłosnych na Brooklynie z Sirsą Ronan, biografia na temat irlandzkiego rewolucjonisty Michaela Collinsa z Liamem Neesonem i Alanem Rickmanem, a także chwalebny film drogowy „My Name is Emily” o związku naiwnej uczennicy i jej ojca, którzy trafili do szpitala psychiatrycznego.
Czytaj Więcej
Impreza Leviego z Dakooką w Center Club, nowy Scandal, urodziny Buchhamera i powrót 4CC
Weekend

Impreza Leviego z Dakooką w Center Club, nowy Scandal, urodziny Buchhamera i powrót 4CC

W każdy piątek biuro promocyjne Tesnota publikuje weekendowy przewodnik po życiu wokół Jekaterynburga. Sasha Elsakov i Slava Dushin mówią, jakie imprezy odbywają się w stolicy Uralu i czego się od nich spodziewać. Tekst Alexander Yelsakov Na zdjęciu: Bar „Misanthrope” Center Club Moskiewski festiwal „Pain” o muzyce dla młodych i nieposkromionych rozwija się i rozwija.
Czytaj Więcej
Przewodnik po festiwalu Helsinki Flow
Weekend

Przewodnik po festiwalu Helsinki Flow

Helsinki Flow to jeden z głównych europejskich letnich festiwali, dostępny w Petersburgu. Odbywa się na terenie opuszczonej elektrowni cieplnej Suvilahti i gromadzi coraz więcej widzów z roku na rok (w ubiegłym roku na trzydniowym festiwalu uczestniczyło ponad 57 tysięcy osób). Ponieważ Flow odbywa się w mieście, nie ma dodatkowego wyposażenia, takiego jak namioty i kalosze (jak na przykład w brytyjskim Glastonbury), nie wymaga, co wielu uzna za bonus.
Czytaj Więcej
Merzbow, Spirited Away Concert and Spectrum at Mutabor
Weekend

Merzbow, Spirited Away Concert and Spectrum at Mutabor

Na zdjęciu: „O skale” Kino „Spirited Away” Słynna kreskówka w reżyserii Hayao Miyazakiego o przygodach dziesięcioletniej dziewczynki Chihiro, bajkowego świata z magicznymi stworzeniami i żyjącą w nim czarownicą Yubaba. Film animowany zdobył Oscara, Złotego Niedźwiedzia - główną nagrodę na Berlińskim Festiwalu Filmowym, cztery nagrody Annie i ponad 50 nagród na całym świecie.
Czytaj Więcej