Przewodnik

„Musisz po prostu dużo pracować”: jak Uralianie otwierają biura podróży, szkoły narzeczonych i agencje reklamowe

Na początku marca zorganizowaliśmy konkurs na Instagramie - pod hashtagiem # chcę reklamować młode firmy w Jekaterynburgu, które mówią o tym, dlaczego warto na nie zwrócić uwagę. Było tak wielu uczestników, a opowieści były tak inspirujące, że bardzo trudno było nam wybrać jednego zwycięzcę. Wybraliśmy agencję eventową „Orgmaster”, specjalny projekt, który wkrótce zostanie wydany, ale obiecaliśmy opowiedzieć o wszystkich uczestnikach. Rozmawialiśmy już o osobistych markach i projektantach odzieży i akcesoriów, w końcowym materiale - firmach usługowych. Przyjaciele, dziękuję wszystkim za udział.

Wnętrze i design


Salon ceramiki „RestProekt”

strona

instagram

Małżonkowie Elena i Vladislav Morgun wybierają meble i przybory do restauracji oraz oferują ceramikę do domu. Ich dania można zobaczyć między innymi w „We are”, „Jay”, „Lost and found”, kuchni azjatyckiej MOMO. Młodym projektom restauracyjnym obiecuje się maksymalną zniżkę, a małżonkowie udzielają również bezpłatnych porad na temat wyposażenia restauracji.

Ceramika jest importowana z Europy lub zamawiana z rosyjskich zakładów garncarskich. Szklanki i małe talerze są sprzedawane po 150 rubli za sztukę, mały designerski wazon znajduje się w odległości tysiąca. Za pomocą „RestProekt” możesz również zamówić interesującą usługę z Europy.

Interioteka

strona

instagram

Biuro projektowe zostało założone przez Marię Ishmitovę i Anastasię Ignatową, inwestując w firmę „laptop i dwie sprawne głowy”. Początkowo sami dokonywali pomiarów, szukali kontrahentów i przeprowadzali kontrolę autorów, rozumiejąc wszystkie trudności firmy po drodze, ale teraz już wchodzą w interakcje ze swoim zespołem konstrukcyjnym i wizualizatorem 3D. Firma zajmuje się opracowywaniem wnętrz prywatnych i publicznych, ozdabia różne przestrzenie, stylizuje strzelanie i pomaga w doborze mebli, materiałów i wystroju. W swoich pracach - mieszanka tekstur, akcentujące detale złota i subtelna gra ściśle powiązanych odcieni.

Park zieleni

strona

instagram

Biuro projektowania krajobrazu zostało założone przez Julię Sorokinę, współpracuje z nią kolejnych 5 specjalistów. Od ponad 8 lat firma pracuje nad projektami krajobrazowymi, prowadząc zajęcia dla początkujących w swojej szkole projektowania, a także wytycza trasy na ten temat w Rosji, Niemczech, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Chinach. Priorytetami Green Park są połączenie troski o środowisko i miejskiego tempa, przywrócenie zieleni do ulic i znalezienie rozwiązań dla harmonii i komfortu w mieście. W ciągu ostatniego roku firma posadziła 97 jardów w Jekaterynburgu i rozpoczęła prace nad mikrowiatiem Makarowski.

Green Park pracuje nad pełnym projektem krajobrazowym od 3500 rubli za sto metrów kwadratowych, a jedno seminarium w School of Landscape Design kosztuje od 4 tysięcy.

Salon Atelier „Szczegół”

adres: Centrum handlowe „Uspienski”, 5 piętro

instagram

W marcu 2018 roku studio zostało założone przez Elenę Tselousovą, która w tym czasie pracowała w branży szycia i projektowania mody od około 30 lat. Oprócz Eleny zespół ma jeszcze cztery osoby: kuter, krawcowa, mistrz produkcji wyrobów skórzanych i projektant.

Pracownie pracują z wszystkimi materiałami: tkaninami, skórą, futrem. Oprócz odzieży można zamówić torby, plecaki, paski i inne akcesoria wykonane z prawdziwej skóry. W studiu znajduje się także showroom, w którym zespół projektowy wystawia własne kolekcje i prace innych projektantów. W „Szczegółach” wolą bardzo młodych projektantów, aby „dać im możliwość zobaczenia i usłyszenia”. Również w salonie przeprowadzają warsztaty, spotkania kreatywne i dni stylistów.

Rejestracja przez tkaniny Fleur

adres: Menzhinsky, 2B

strona

instagram

Firma Atelier została założona przez Iraida Stepanova, wcześniej importującą tekstylia z Turcji. Teraz firma ma 19 osób - są to projektanci, menedżerowie, szwaczki, kutrzy i redaktorzy. Mogą zamówić szycie zasłon, poduszek i narzut, a także instalację gzymsów i baldachimów do każdego pomieszczenia. W asortymencie znajdują się materiały ze średniej kategorii cenowej, a także ręcznie robione tkaniny z kolekcji designerskich.

W Jekaterynburgu „Fleur” pomogła projektantom udekorować wiele przestrzeni publicznych: restauracje „Donna Olivia”, „Hops Suneli”, „Belmesy”, Piaf. A także wiele apartamentów i domków, w tym ekstrawagancki dom z muszli. Teraz firma rozwija kierunek eksportu, niedawno zaprojektowała kilka willi w Dubaju. „W eksporcie jest wiele sztuczek związanych z cłem, logistyką i zarządzaniem dokumentami - nie było to łatwe, ale daliśmy radę”, powiedziała Stepanova.

Studio haftu maszynowego Embright

adres: Bulwar Verkh-Isetsky, 13 V, 208

strona

W 2008 roku marketerka Elvira Shirokova przekształciła swoje hobby w biznes i do roku 2010 rozwijała je sama: połączyła pracę menedżera, projektanta i hafciarza. Teraz zespół zatrudnia 6 osób. W Embright możesz zamówić dowolny haft na zabawkach, ubraniach, ręcznikach, a także szewronach na mundury robocze. Firma rozpoczęła także produkcję markowych toreb termicznych do dostarczania żywności.

Reklama


Agencja reklamowa 19/84

instagram

Agencja została przez nas zapamiętana, ponieważ wielu jej pracowników wzięło udział w konkursie, opowiadając inspirujące historie o ciekawej pracy i przyjaznym zespole, a nawet klienci zamieszczali posty na poparcie. Ekaterina Markova, była dyrektor ds. Mediów, założyła agencję w 2015 roku, inwestując „MacBook, tysiąc filiżanek mocnej kawy i kilka lat nieprzespanych nocy”. W ciągu czterech lat pracy personel powiększył się do 14 osób, agencja stała się częścią AKAR Ural i została brązowym zwycięzcą Festiwalu Reklamy Silver Mercury. Głównym celem zespołu jest stworzenie agencji reklamowej na poziomie międzynarodowym. „Chciałbym wzmocnić i zwiększyć poziom uznania ze strony kolegów z warsztatów dla uznania Jekaterynburga za znaczące terytorium w świecie reklamy i marketingu”, mówi Markova.

Firma angażuje się w zintegrowane strategie reklamowe, niezależnie od tego, czy buduje reputację, czy wprowadza na rynek nową markę. Według Catherine rynek cyfrowy ma teraz dwa ważne problemy: brak personelu i ciągłe aktualizacje. „Przestał - i to wszystko, już jesteś przed sobą”, powiedziała. Dlatego w 19/84 r. Uruchomili szkołę wewnętrzną, aby ulepszyć swoich pracowników i przeszkolić nowo przybyłych.

Agencja reklamowa „Megapolis”

strona

instagram

Megapolis produkuje i montuje zewnętrzne struktury reklamowe, od szyldów po instalacje dachowe. Został założony przez Aleksieja Saviejewa w 2004 roku, zaraz po ukończeniu studiów. Według niego przyciąga go pojawienie się europejskich miast z jasną i niezapomnianą, ale harmonijną reklamą na fasadach.

Dobrze skoordynowany zespół prowadzony przez Aleksieja zaczął „z wielkim entuzjazmem i własnymi inwestycjami w produkcję”. Dokładnie podeszli do sprawy - zakup maszyn i floty zajęło około 10 milionów. Teraz agencja składa się z 16 osób i współpracuje z zaufanymi kontrahentami. Według Savelyev główną wartością dla nich jest jakość i bezpieczeństwo pracy, ponieważ tylko dzięki temu małe agencje reklamowe mogą konkurować z wielorybami biznesowymi.

Sklepy internetowe


Sieć sklepów Xiomi Smart Fox

adres: SEC „MEGA” i „Greenwich”

sklep internetowy

instagram

Smart Fox to sieć sklepów monobrandowych Xiaomi. W sklepach w Mega i Greenwich, a także w Internecie, sprzedawane są różne gadżety znanej chińskiej marki: od smartfonów i laptopów po maski do spania i inteligentne lampki nocne. Jeśli jakiś produkt nie znajduje się w asortymencie sieci, firma jest gotowa dostarczyć go klientowi na zamówienie specjalnie z Chin.

Wszystko zaczęło się wiosną 2016 roku, kiedy trzech przyjaciół natknęło się na wiadomości na temat chińskiej marki Xiaomi, która nabiera tempa za granicą i nie jest zbyt popularna w Rosji - przyciągnęła ich dzięki dostępności innowacji dla szerokiego konsumenta. Na początek chłopaki odkryli wyspę z najpopularniejszymi gadżetami marki - bransoletkami fitness Mi Band 1. Dwa lata później Smart Fox stał się siecią sześciu sklepów (w Perm, Jekaterynburgu i Petersburgu) z ponad trzydziestoma pracownikami. Uruchomiono także kanał na Youtube, w którym mówią o funkcjach i tajnych funkcjach technologii Xiaomi, a także pomagają w wyborze prezentów na ważne daty. A to dopiero początek, obiecują.

Dostawa owoców egzotycznych Fruzza

strona

instagram

Vladimir Yepaneshnikov, były kierownik oddziału sklepu e96, założył dostawę owoców egzotycznych w 2016 roku. Przez trzy lata firma rozrosła się do czterech osób i dostaw do Jekaterynburga, Tiumeń, Czelabińsk i Kurgan. Mężczyzna chciał stworzyć całkowicie nowy model biznesowy na styku nowoczesnych technologii handlu, logistyki i marketingu. Dostawa egzotycznych owoców z Azji okazała się miejscem, w którym, jego zdaniem, wszystkie te przedmioty są idealnie połączone.

Wszystkie owoce są importowane tak świeże, jak to możliwe z Azji Południowo-Wschodniej: żółte mango kosztuje 1500 rubli za kilogram, owoce męczennicy i mangostan - 1600 rubli, papaja i guawa - 1200, a kokos jest oferowany indywidualnie za 900. Fruzza zbiera również kosze upominkowe.

Turystyka


Biuro podróży Mango Tour

instagram

Agencja została otwarta w 2018 roku, kiedy prawnik Maria Labinskaya postanowiła spełnić swoje marzenie. Firma pozycjonuje się jako nowoczesne biuro podróży: pracują 24/7, chodzą do klientów z dokumentami, konsultują się online i szybko wybierają wycieczki z dowolnego miasta w Rosji. Mango Tour współpracuje z wiodącymi dużymi agencjami: Anex tour, Pegas Touristic, Coral Travel, Tez Tour i innymi.

Według Marii ceny w jej firmie należą do najniższych na rynku w Jekaterynburgu. „Dzięki niskiej cenie dziękujemy naszym klientom i czekamy na dalszą współpracę z nimi, z przyjaciółmi i znajomymi” - wyjaśnia. I to działa - recenzje agencji są rozrzucane po ustach.

Biuro podróży Gran Turism

adres: Moskwa, 49

instagram

Po kolejnej opowieści dla przyjaciół o dobrze zaplanowanych wakacjach, podobnie myślący Cyryl i Denis otrzymali inspirację: „Możemy dzielić fajne pomysły, piękne miejsca i pyszne jedzenie z całym światem”. W 2018 roku rozpoczął się projekt Gran Turism. Inwestycje wyniosły zaledwie 100 tysięcy rubli - do pracy entuzjaści potrzebowali biura, kasy online, akwizycji i komputera.

Teraz w zespole są trzy osoby - założyciele firmy i księgowy. Gran Turism wybiera najbardziej dochodowe trasy spośród głównych operatorów lub kompiluje trasy autorskie (w tym trasy poświęcone zagranicznym koncertom i festiwalom). Cyril i Denis poszli w nietypowy sposób i natychmiast ustalili średnie ceny na rynku. Zwykle przy dużej konkurencji w branży firmy obniżają ceny, aby zrzucić rynek, ale faceci mają inną strategię - wzbudzić pewien szacunek klientów dla ceny i upewnić się, że usługa odpowiada kosztowi. Nie widzą przed sobą pewnych przeszkód: „Musisz po prostu dużo pracować”.

Wydarzenia


Creation Space

adres: Khokhryakova, 104, biuro 420

instagram

Pod koniec 2018 r. W Jekaterynburgu pojawiła się kolejna przytulna i stylowa przestrzeń. Założycielami projektu są fotografka Diana Strekotina i Galina Abakumova, które wcześniej pracowały w branży budowlanej. Wynajmują miejsce na wakacje i sesje zdjęciowe, a także organizują tam własne imprezy - kursy mistrzowskie i spotkania z mówcami.

W takim biznesie dziewczyny są zainteresowane komunikowaniem się z ludźmi, możliwością uczynienia ich trochę szczęśliwszymi i angażowania się w samorozwój dzięki głośnikom. Z dumą powtarzają recenzje klientów - zauważają „zmiany na lepsze, pozytywne emocje, spostrzeżenia i odkrywanie nowych aspektów w sobie”, a także zamieszczają piękne zdjęcia z wnętrza Creation w sieciach społecznościowych.

„Szkoła narzeczonych” i organizacja wesel Crystal Dream

mycrystaldream.ru

Shkolavanestekb.rf

vk

Ivana Ivana założyła projekt ślubny w 2013 roku, a teraz w jej zespole jest 10 osób: fotografów i kamerzystów, stylista, gospodarz i cukiernik. Firma organizuje i ozdabia wesela, organizuje wystawy dla nowożeńców oraz kursy dla narzeczonych.

„Brides 'School” to darmowy projekt, spotkania odbywają się w hotelach i restauracjach miasta raz w miesiącu (zgodnie z harmonogramem w sieciach społecznościowych projektu). Dziewczętom mówi się, jak poprawić śluby i nie popełniać błędów, które kosztują nerwy i pieniądze.

Organizacja i projekt ślubu będzie kosztował od 50 do 120 tysięcy rubli. Crystal Dream warto wybrać dla tych, którzy chcą niezwykłego i jasnego wystroju - z flamingami, pawiami lub zaczarowanym lasem. Według Marii zawsze chciała stworzyć specjalny bajkowy świat.

Projekty restauracji


Szkoła wina Iwan Lazarev

strona

instagram

Zespół szkolny ma dwóch założycieli i wielu zaproszonych nauczycieli. Założyciel projektu Ivan Lazarev rozpoczął pracę w enologii ponad 10 lat temu i jest akredytowanym nauczycielem w Bordeaux School of Wines, ambasadorem Maison Riviere Wine House, „Vin and Brandy of Armenia” i „Fanagoria”. Jego partnerka, Ksenia Tikhanova, jest autorką bloga o winach „Herald of the Beggar” i współzałożycielką baru Karma.

W szkole możesz odbyć ekspresowe szkolenie dla amatorów lub pełny kurs dla profesjonalistów - barmanów, jaskiniowców, sommelierów, kierowników restauracji i firm zajmujących się handlem winem. Projekt szczegółowo przedstawia produkcję wina w Europie i Nowym Świecie, a także specyfikę produkcji napojów alkoholowych. Każdej lekcji towarzyszy degustacja na dany temat. „Uczymy, że wino to nie alkohol, wino to podróże, gastronomia, aromaty, komunikacja. To ogromny nowy świat, w który wejdziesz, dzwoniąc do nas” - mówi Ksenia.

Winiarnia Karma

instagram

Bar w historycznym schronie bombowym na Chochryakowskiej otworzył sommelier Pavel Khokhlov, znany ze swojej pracy w winnicach Bagration i Masterpieces, oraz Ksenia Tikhanova, współzałożycielka szkoły wina. Dołączyli do nich szef kuchni Georgy Chermenin i sous-szef kuchni Jefim Fiedorow. Wspólnie stworzyli miejsce, w którym ciekawe i niedrogie wina łączą się z wysokiej jakości daniami szefa kuchni.

W tej chwili Karma to ponad 100 rodzajów wina. Można je podzielić na dwie części: klasyczną z Xenii (Rioja, Bordeaux, Nowa Zelandia Sauvignon) i eksperymenty Pavela (półka z rosyjskimi winami, nietypowe lub rzadkie odmiany). Każde wino wlewa się do kieliszków, średni koszt to 200-250 rubli. Przeczytaj więcej o pasku w recenzji Life around.

Usługi


Kinneo Recovery Studio

Adres: Ulica Sobolev, 19 (kompleks mieszkalny Aurora)

strona

instagram

Vadim Azarenkov pomaga ludziom przywrócić swobodę ruchów - z powodu zmian związanych z wiekiem, po urazach i operacjach. Ponadto specjalista uczy prawidłowych technik motorycznych, aby uwolnić je od przewlekłego bólu.

Specjalista otworzył własne studio w 2018 roku, ale pracował jako rehabilitolog od 2014 roku. „Chciałem stworzyć coś bardziej wydajnego, wygodnego i idealnego niż obecnie” - wyjaśnił. Ekspert zauważył pewne stereotypowe prace w dużych ośrodkach kinezyterapii w Jekaterynburgu. Według Vadima on sam stara się oferować bardziej indywidualne i elastyczne podejście, ponieważ każdy pacjent ma unikalne parametry ciała i własny rytm życia.

Przypomina, że ​​musisz radzić sobie ze swoją kondycją fizyczną, tak jak regularne i codzienne mycie zębów. W przeciwnym razie konsekwencje takiego zaniedbania mogą stać się tak nagłe i destrukcyjne dla całego stylu życia, jak uszkodzenie i potrzeba protezy stawu kolanowego lub biodrowego.

Firma prawnicza „Expert Law”

adres: Gorky, 26, biuro 401

strona

instagram

Pod marką prawnicy Sergey Kashin i Alexander Kabetov zjednoczyli się w 2017 roku. Firma współpracuje z osobami, organizacjami i przedsiębiorcami w Jekaterynburgu i całej Rosji. Prawnicy bronią interesów klientów w sądzie, prowadzą bezpłatne konsultacje prawne w celu sprawdzenia perspektyw sprawy i ryzyka, a także obejmują popularne kwestie prawne na Instagramie.

Partnerzy stwierdzili, że ich praca jest trudna, ale interesująca. Firma ma już dziesiątki skomplikowanych spraw dotyczących spłaty długów o wartości wielu milionów dolarów - na przykład, gdy możliwe było dochodzenie w sprawie fałszowania dokumentów i zwrócenie klientowi ponad 11 milionów rubli.Mówiąc o cenach, wsparciu biznesowym lub kompleksowym zarządzaniu sprawami w sądzie tutaj można wydać od 15 tysięcy rubli, i sporządzić właściwą umowę na 2500.

Clever Massage Center Massage PRO

instagram

Projekt narodził się w 2018 roku z wieloletniego hobby jego założyciela, grafik Natalii Sitnikowej. Do tej pory w centrum pracowało dwóch specjalistów, z których jeden specjalizuje się w masażu twarzy, a drugi w całym ciele; można je wezwać do domu lub biura. Ale Natalya stara się otworzyć duże centrum, które będzie oferować szereg zabiegów przeciwstarzeniowych dla twarzy i ciała, a także konsultacje z dietetykiem i psychologiem.

Misją ośrodka jest zachowanie zdrowia i atrakcyjności skóry bez zastrzyków kosmetycznych i interwencji chirurgicznych. Oferują różnorodne techniki masażu twarzy, klasyczne masaże ciała i głowy, a także zabiegi spa na twarz i ciało. Średnio masaż ciała kosztuje 1000 rubli, dają 50% zniżki na pierwszą sesję.

Valery Pilichev

Zastępca dyrektora Regionalnego Funduszu Wspierania Przedsiębiorczości w Swierdłowsku

Obserwujemy, jak młody biznes zmienia Jekaterynburg na lepsze, i staramy się zmienić nasze narzędzia wsparcia w taki sposób, aby spełniały wymagania czasu i potrzeby biznesowe. Teraz przedsiębiorcy mogą uzyskać od nas pomoc w postaci pożyczek o niskim oprocentowaniu, które nie wszystkie banki mogą zaoferować. Widzimy jednak, że przedsiębiorcy często boją się trudności w pracy z organizacjami, które wdrażają wszelkiego rodzaju wsparcie państwa: przez długi czas, niewygodnie, biurokratycznie, lepiej nie angażować się. Nasz zespół pracuje nad tym.

Szybkość i łatwość uzyskiwania informacji staje się dziś na pierwszym miejscu. Jeśli wcześniej, aby odpowiedzieć na pytanie, musiałeś zarejestrować się na stronie, zostawić prośbę, poczekać na rozpatrzenie, umówić się na spotkanie i przyjść do biura, dziś możesz przyjść do SOPPP telefonicznie. Doradzamy również przedsiębiorcom w sieciach społecznościowych (w tym poprzez transmisje na żywo z zarządzania funduszem na Instagramie) i odpowiadamy na całodobowy czat online na stronie. Ponadto wkrótce zainstalujemy specjalne oprogramowanie, które zmniejszy rozpatrywanie wniosków kredytowych z trzech tygodni do trzech dni i wprowadzimy możliwość konsultacji na miejscu z naszym zespołem w miastach regionu.

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

VK

Instagram

telegram

Twitter


fotograf: okładka, 9 - Fruzza, 1, 2 - „RestProekt”, 3 - Interioteka, 4 - „Detal”, 5 - Maxim Loskutov / Life around, 6, 7 - 19/84, 8 - Xiomi Smart Fox, 10 - „ZAKOŃCZENIE ", 11 -„ Szkoła narzeczonych ", Crystal Dream, 12, 13 - Szkoła wina Iwana Łazariewa, 14 - Siergiej Poteryajew / Życie wokół, 15 - Kinneo, 16 - Masaż PRO

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo
Przewodnik

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo

Przez kilka sezonów z rzędu trend nakładania warstw pozostaje jednym z ulubionych miejsc na podium: jest wygodny i praktyczny. W sezonie wiosna-lato 2019 zaawansowana technologicznie japońska marka Uniqlo wprowadziła na rynek zaawansowaną kolekcję AIRism, której modele są przekształcane w obrazy wielowarstwowe. Ubrania wykonane są z lekkiego i jedwabistego w dotyku materiału z funkcją minimalizacji nieprzyjemnych zapachów, które szybko wchłaniają i odparowują wilgoć.
Czytaj Więcej
Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu
Przewodnik

Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu

Wiedeński Festiwal Muzyki Filmowej odbył się po raz pierwszy w 1991 roku na Placu Ratuszowym w stolicy Austrii. Od 2010 r. W Jekaterynburgu odbywa się Festiwal Filmowy przy Wiener Rathausplatz przy wsparciu Konsulatu Honorowego Austrii. Na dużym ekranie przed Uralskim Uniwersytetem Federalnym przy Mira Street 19, pokazują filmy muzyczne, opery rockowe, koncerty i balet, a także występy na żywo.
Czytaj Więcej
Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy
Przewodnik

Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy

W tym roku pierwszego maja miały cztery wolne dni - od 29 kwietnia do 2 maja. Mówimy ci, co robić z dziećmi w mieście, jeśli wszystkie ścieżki w lokalnym parku zostały już zbadane, ale nie chcesz siedzieć w domu. Tekst Masha Shatalina Festiwale, wystawy i kursy mistrzowskie Program dla dzieci na festiwalu festiwalu kultury japońskiej Organizatorzy przygotowali wiele rozrywek dla dzieci: tradycyjne japońskie gry (na przykład daruma otoshi, japońska wersja jengi, w której musisz pokonać bloki młotkiem, próżność z pierścieniami, które rzucony w cel, mama-tsumami, gdzie musisz przesunąć fasolę na prędkość, itd.), kolorowe kostiumy cosplay, strefa Nintendo dla miłośników gier wideo, warsztaty na temat origami, malowanie drewnianych lalek i aktorstwo głosowe anime i, oczywiście, eobychnuyu japońskie jedzenie i desery.
Czytaj Więcej
Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie
Przewodnik

Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie

„Brzozy. Obóz letni” Stroginskoje Shosse, posiadanie 1 „Portu” VDNH, przestrzeń między pawilonami 8 i 9 Dawne nieużytki między 8 a 9 pawilonami VDNH tego lata zamieniły się w dużą plażę dla 700 osób. W strefie standardowej znajdują się dwa duże baseny i jedno dziecięce, w strefie VIP jest jeszcze jedno, a także jacuzzi.
Czytaj Więcej