Zjedz pytanie

Jak świętować Nowy Rok bez szkody?

Święta noworoczne i imprezy firmowe zawsze wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie nie w najlepszy sposób. Ciągłe uczty, alkohol i pogwałcenie reżimu prowadzą do przejadania się, przyrostu masy ciała i kaca. Życie wokół zadawało zasadnicze pytania Antoninie Starodubowej, doktorowi nauk medycznych i głównemu niezależnemu dietetykowi w moskiewskim Departamencie Zdrowia.

Jak oszukać mózg i uniknąć przejadania się

Istnieje kilka zasad, które pomogą ci nie przejadać się

Nie przerywaj zwykłej codziennej rutyny i nie ograniczaj się do jedzenia, aby „zostawić więcej miejsca” na świąteczny stół. Takie ograniczenia wprowadzają ciało w stres i dostosowuje się do maksymalnej akumulacji.

Nie siedź głodny przy stole, w tym stanie znacznie trudniej jest kontrolować, co i ile jesz.

Jedz wolniej. Kiedy jesteś głodny, jesz znacznie szybciej. Nasze ciało potrzebuje czasu, aby uświadomić sobie stopień sytości - często żołądek jest już pełny, a uczucie głodu wciąż istnieje.

Ruszaj się, tańcz i baw się dobrze, zamiast siedzieć przy stole.

Natychmiast połóż na talerzu to, co chcesz spróbować - natychmiast zobaczysz całą objętość jedzenia. Jeśli stopniowo odkładasz jedzenie na talerz, wydaje ci się, że w ogóle nic nie jadłeś.

Jeśli złożysz dłonie łodzią, zobaczysz ilość jedzenia, którą twoje ciało jest w stanie strawić za jednym razem. Staraj się nie przekraczać tych limitów.

Ile kawioru możesz zjeść na raz

Jednocześnie nie powinieneś jeść więcej niż łyżkę kawioru - są to dwie lub trzy kanapki. Sam kawior jest przydatny: jedna trzecia kompozycji, niezależnie od rodzaju, jest zrównoważonym i dobrze przyswajalnym białkiem. Ponadto zawiera jod, fosfor, żelazo, potas, witaminy B9, A, D, E, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, lecytynę. Zastosowanie produktu zmniejsza tylko sól dodawaną do kawioru. Dlatego porcja może się różnić indywidualnie w zależności od stanu zdrowia konkretnej osoby.

Co zrobić, jeśli już przejadałeś się

Jeśli nadal przejadasz się, to przede wszystkim przestań się obwiniać i oszukiwać - z tego nie będzie ci łatwiej.

Nawet po poczuciu pełności żołądka wielu nadal nie może przestać i nadal jeść, więc jeśli już zjadłeś, musisz spróbować przestać. Wyraźnie zaznacz sobie, że nie będziesz już jeść.

Włóż jedzenie do lodówki i umyj zęby. Angażuj się w rozmowę, taniec, spacery.

Jak radzić sobie z kacem

Najlepszym lekarstwem na kaca jest szklanka wody, a nie alkoholu. Oto kilka innych rzeczy, które pomogą ci poradzić sobie z poranną chorobą:

Pij dużo czystej wody. Konieczne jest przywrócenie równowagi płynów w ciele, ponieważ alkohol wysusza ciało.

Jeśli boli cię głowa i ciało boli, powinieneś pić środki przeciwbólowe, ale nie powinieneś ich pić w celu zapobiegania: leki przeciwzapalne nie zwalczają przyczyn kaca. Uważaj: aspiryna, paracetamol i inne leki powodują dodatkowy stres w wątrobie.

Nie opieraj się na jedzeniu. Lekka zupa zrekompensuje brak płynu i ukoi przewód pokarmowy. Suszony chleb i zboża sprawią, że jelita będą działać i dostarczą energii, ziemniaki i banany uzupełnią niedobór potasu.

Odpocznij Im bardziej będziesz aktywny przez następne 72 godziny po wypiciu, tym bardziej negatywne będą konsekwencje dla twojego ciała.

Nabierz świeżego powietrza. Przewietrzyć pomieszczenie lub wybrać się na spacer i przynajmniej usiąść na ławce przez 20 minut.

Nie traktuj kaca alkoholem. W końcu tylko się pogorszysz.

Obejrzyj wideo: Monika nie miała wyjścia - musiała nauczyć swoje córki chodzenia w szpilkach Królowe Życia (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zjedz pytanie, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej