Ludzie

Osobiste doświadczenie: Osobista usługa stylisty

Redaktorzy „Life” w okolicy poprosili mnie, jako osobę, najwyraźniej nieskończenie daleko od jakiegokolwiek procesu modowego, o zbadanie twórczości moskiewskich stylistów. Ja sam nigdy nie korzystałem z takich usług i, szczerze mówiąc, trudno mi sobie wyobrazić, dlaczego w ogóle mogą być potrzebne. Prawdopodobnie są ludzie, którzy nie wiedzą, jak nosić ubrania, ale ja sam nigdy nie spotkałem się z takimi trudnościami. Głównym problemem dla mnie jest chodzenie do centrów handlowych, bo boli mnie głowa i chcę od razu uciec. Redaktorzy poprosili mnie również o opisanie mojego stylu, ale tak naprawdę nie mam pojęcia. Dżinsy, idiotyczna koszulka, sweter, śmieszne skarpetki - i gotowe. Trampki i koszule, które kocham. Nie rozumiem marek i rzadkich nazw i wybieram na podstawie „lubię - nie lubię”. Krótko mówiąc, nieprzejezdny, z punktu widzenia stylisty, głupek.

Początkowo zakładano, że z szerokim uśmiechem idiotyzmu na mojej twarzy pójdę do Topshop, Centralnego Domu Towarowego, Podium Market, do nowopowstałego hotelu w Moskwie, do Trends Brands (cokolwiek to było), opowiedz bolesną historię i poproś mnie o ubranie. Jednak w trakcie przygotowań okazało się, że usługa „osobisty stylista” albo jeszcze nie jest, albo nie jest już dostępna w wymienionych miejscach, tylko w Centralnym Domu Towarowym i Topshopie. Ale w TsUM, w tym pałacu próżnych złudzeń, oczywiście wszystko nie jest proste: potrzebujesz jakiejś czarnej karty, ale aby uzyskać konsultację VIP, musisz z góry podać kwotę zakupu. Cóż, nie ma sensu kontaktować się z Topshopem: w każdym razie założą modnisia.

BIURO SPECJALNE

Okazało się jednak, że w Moskwie istnieją specjalne studia wizerunkowe lub biuro stylistów, którzy towarzyszą klientom w centrum handlowym i zbierają rzeczy, aby „stworzyć nowy styl”. Przyjemność wynosi od 2 do 4 tysięcy rubli na godzinę, gdzie indziej biorą procent (dziesięć, z reguły) ceny zakupu. Wybór padł na biuro Pro.obraz: według strony, oprócz zakupów, mają tak niezbędne usługi, jak „opracowanie indywidualnej koncepcji stylu”, znalezienie „schematu kolorów”, „rekomendacje dotyczące sylwetek i linii odzieży” a także prace nad makijażem, fryzurą, garderobą i wyglądem ślubu. Ogólnie rzecz biorąc, tylko styliści, tylko hardcore.

Pierwsze doświadczenie z Pro.obraz było niezwykłe. Przerażona kobieta podniosła słuchawkę i powiedziała szeptem: „Pozostały tylko katalogi” (prawdopodobnie taki jest kod), a potem nerwowo krzyknęła: „O mój Boże! O mój Boże! Nie mogę teraz rozmawiać” - i odłożyła słuchawkę. Inna kobieta odebrała drugi numer i poprosiła o telefon później, bo teraz jest w metrze. Po czterech dniach w grafice stylistów było tylko wolne okno, więc zapisałem się i próbowałem zapomnieć o nadchodzącym teście.

ZAKUPY - EKSPORT

„No cóż, od razu powiem: zdejmij okulary” - osobista stylistka, blondynka Olesya Knysh, uśmiechając się słodko, bada mnie sceptycznie i wydaje się, że znajduje milion niezgodności z pięknem. Olesya ma lampartowy szal, szare sportowe trampki i fioletowe, obcisłe spodnie. Spotykamy się w „Europejczyku” i tylko Oles wie, czy znajdziemy tutaj moje zbawienie. Wydaje mi się, że jestem beznadziejny: „Okulary są zbyt wyraziste, dramatyczne. Mają czarną, aktywną linię i zniekształcają rysy twarzy. Chciałbym się ich pozbyć. Lub znaleźć inne. I fryzurę. Może muszę bardziej obciąć włosy?” Olesa 25 lat, dwa lata temu przeprowadziła się z Tomska do Moskwy, gdzie ukończyła Wydział Zarządzania Organizacją Politechniki. Olesya żartobliwie nazywa swoją pracę eskortą zakupową i wyjaśnia, że ​​jej głównym zadaniem jest pomaganie ludziom w racjonalizacji garderoby: „Po co wydawać pieniądze na nie swoje rzeczy?” Olesya ma wielu klientów, wśród których są nie tylko działające branże medialne i wszelkiego rodzaju karierowicze biurowi, ale także swatacz Roza Syabitova. Jestem w wiarygodnej firmie.

„Powiedziałem Olesi, że jadę w podróż służbową do Afryki, gdzie siekam maczetę z trzciny cukrowej, komunikuję się z rewolucjonistami i piratami”.

Aby pomyślnie ukończyć misję, musiałem wymyślić stylistce smutną legendę o tym, dlaczego potrzebowałem tego wszystkiego. Na przykład mam nową pracę i chcę wyglądać nieformalnie. Powiedziałem Olesi, że pracuję jako dziennikarz (to prawda) i wkrótce powinienem udać się w podróż służbową do Afryki (przynajmniej na razie tak nie jest), gdzie będę siekać maczetę z trzciny cukrowej, komunikować się z rewolucjonistami, uchodźcami i somalijskimi piratami, i dlatego potrzebuję zakurzona modna kurtka, jak każdy, kto wybiera się do Iraku lub Kairu na rewolucję, i inne niezbędne atrybuty safari. Olesya zbadała mnie spojrzeniem oceniającym i powiedziała, że ​​próbuje wymyślić właściwy obraz. A potem ruszamy w drogę.

KAŻDY JEST WŁASNY

W Mexx dziewczynka nic nie lubiła, w Next próbowała podarować mi jakąś dziką koszulę w kratę, aw Mango płaszcz przeciwdeszczowy lśniący od rozwodu z benzyną. „To jest park” - wyjaśnił Olesya i nałożył na mnie zielony szalik. Potem znalazłem ładną szarą kurtkę z czterema kieszeniami i dużym kołnierzem. „Małe obroże nie są twoim tematem”, powiedziała stanowczo. Potem wyjęła szary sweter z dziwnym, złamanym kołnierzem. Zakładam sweter, Olesya bada mnie i stwierdza: „Chodzi o twoją koszulę, to nie jest fontanna. Dlaczego nosisz takie głupie koszule?” Głupi wąsik jest namalowany na mojej głupiej fioletowej koszuli i jakoś okazało się, że wszystkie koszule, które mam, są całkowicie idiotyczne.

„Wiesz, to wydaje się być trendem. Mądrzy ludzie noszą głupie koszulki, żeby wyglądać głupio. A głupi ludzie ubierają się tak, by wyglądać elegancko i wyglądać głupio”, Olesya wciąż patrzy z oburzeniem na tekstylne wąsy. „Musisz nosić inne rzeczy”. Bardziej romantyzowany. Jesteś przystojny, ale twoje rzeczy są dla ciebie nieistotne, dla twojego wyglądu, jej pomysłu i myśli. Przyznaję, nie wiedziałem wcześniej, że ten wygląd może mieć pomysł i myśl. Olesya rozumie to i próbuje wyjaśnić: „Spójrz, jest Elijah Wood. On jest hobbitem i gra przez cały czas. Dyrektorzy ściskają go i redukują, ponieważ jest taki harmonijny, prawda. Nikt nie zmniejszy Orlando Blooma? Wiesz, dlaczego? Bo dla każdego jego własny. ”

DEFRAGMENTACJA

Idziemy na zakupy, Olesya manewruje między wieszakami a stojakami, czasem wyciąga coś ze stosu ubrań, najwyraźniej romantyzuje, kładzie na mnie, patrzy uważnie, kładzie wszystko i kontynuuje. Marki i nazwy migają na naszych oczach, a tutaj w Massimo Dutti przymierzamy inny szal, a Topman i Olesya oferują piżamową turkusową koszulę w dziecięcym rysunku z kompasów i misiów: „Świeży kolor”. A teraz stoję w żeńskich lotniczkach słonecznych (moje wyraziste okulary starają się wszystko zasłonić) i w czapce z dzianiny. „Ale Olesya, bój się Boga! Dlaczego potrzebuję czapki w Afryce?” - „Ale ona ma pompon”.

„Potem pojawia się luźna kurtka i niebieska kurtka z kołnierzem przypominającym gotowany chinkal”.

Dojeżdżamy do Pull & Bear. Między wszystkim natychmiast zauważam stosy naprawdę idiotycznych kolorowych koszulek, ale Olesya odciąga mnie i pokazuje szarą koszulę z wizerunkiem dwóch romantycznych koni morskich: „Opinia stylisty: to twoja sprawa”. Potem pojawia się luźna kurtka i niebieska kurtka z dziwnym złożonym kołnierzem przypominającym gotowany chinkal. Obroża na pewno ma nazwę, ale jej nie pamiętam. Ciemnoniebieska kurtka i ciemne dżinsy wyglądają bardzo głupio, ale kiedy przymierzam tę samą kurtkę, tylko kolor gotowanego skondensowanego mleka, Olesya z dezaprobatą mówi, że jest to główny błąd naszych czasów: „Nigdy nie zakładaj jasnego blatu i ciemnego dołu. Defragmentujesz się na pół kwadrat i wizualnie zmniejsz swój wzrost. Uwierz mi. Co więcej, ten kolor ci nie pasuje. ” No tak. Gotowane tak samo.

KOŃCOWE

Niesamowita podróż kończy się za godzinę. Mamy czas, aby przymierzyć jeszcze kilka szalików, koszulę w tureckim ogórku, iść do sklepu z kurtkami martwego aligatora i kanarków, zobaczyć koszulki rolnicze w Levi's i Tommy Hilfiger oraz kilka marek, których nazw nie pamiętamy. Ze wszystkiego, co znalazłem, przypomniałem sobie tylko kurtkę i koszulę w ogórku, ale sprzedawca Finn Flare tak desperacko go sprzedał, że stamtąd uciekliśmy. Nie mówię, że teraz byłem absolutnie gotowy na całkowite pozbawienie podróży służbowej do Afryki i nie mówię, że rada stylisty cokolwiek zmieniła. W końcu Olesya powiedziała, że ​​chciałaby ubrać mnie w bardziej złożone, najlepiej fioletowe, ciemnoniebieskie i szare kolory, a także uspokoiła mnie: jeśli poważnie się tym zajmę, może to być dobry pomysł. Dobrze, że to nie Rosa Syabitova.

Obejrzyj wideo: ZOSTAŁAM MODELKA PLUS SIZE. SESJA ZDJĘCIOWA ZE STYLISTKĄ (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej