Osobiste doświadczenie

Po co otwierać sklep z prowizjami dla odzieży dziecięcej

W połowie października w dzielnicy Altufyevo przy ulicy Pskowskiej 5/1 otwarto sklep dla dzieci „Stało się trochę”: można kupić używane przedmioty w dobrym stanie za bardzo małe pieniądze i przekazać darowizny tym, które są małe lub zmęczone dzieckiem. Życie wokół rozmawiało z twórcami sklepu o tym, jak zmienić pomysł społeczny w dochodowy biznes, o dobroczynności i planach na przyszłość.

Jak to się wszystko zaczęło

W maju zadzwoniła do mnie koleżanka z Murmańska Tatyana Ułanowa i zaoferowała udział w projekcie - sieci sklepów z artykułami używanymi dla dzieci w całej Rosji. Pięć lat temu otworzyła sklep z komisjami „Od mamy do mamy” w Murmańsku, a on był bardzo popularny, całe miasto poszło tam się ubrać. Z przyczyn od niej niezależnych sklep został zamknięty, ale po kilku latach zaproponowano jej powtórzenie tego doświadczenia na szczeblu federalnym.

Kiedy zadzwoniła do mnie Tatyana, byłam na urlopie macierzyńskim, moje dziecko miało pięć miesięcy i nie planowałem pracy, ale nie mogłem odmówić tak atrakcyjnej oferty. I musiałeś zacząć szybko. Teraz jestem dyrektorem ds. Rozwoju.

W Ameryce prowizje są bardzo popularne, istnieje kilka sieci - w każdej z 70 do 200 sklepów. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie można przenieść do Rosji. W regionach istnieje jeszcze więcej możliwości realizacji takich przedsięwzięć. To projekt, którego potrzebuje każde miasto.

Początkowo pieniądze zostały przydzielone przez Expedition, firmę finansową Casting Capital z siedzibą w Perm oraz jedną matkę, która była zainteresowana inwestowaniem w projekt. Nie sądzę, że nasi inwestorzy oczekują dużych zysków. Ta historia w ogóle nie dotyczy pieniędzy.

To projekt ludzi, którym zależy na wszystkim, co dotyczy dzieci. W Rosji koszt dziecka jest ogromny. Specjalnie obliczyliśmy - zakup zestawu dla noworodka kosztuje około 50 tysięcy rubli (łóżko, wózek, wanna, ubrania itp.), Aw naszym sklepie wszystko, czego potrzebuje noworodek, kosztuje 20 tysięcy.

     

Elena Lisyanskaya

Dyrektor ds. Rozwoju „Little się stał”

wiek: 28 lat

Rodzina: Żonaty, syn Matthew (1 rok i 4 miesiące)

Edukacja: 1. Rosyjska Akademia Administracji Publicznej pod przewodnictwem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Wydział Stosunków Narodowych i Federalnych, Kandydat Nauk Politycznych.
2. Uniwersytet Przyjaźni Narodów Rosji (RUDN), Wydział Humanistyczny i Nauk Społecznych


Spotkaliśmy się z Tatianą pod koniec maja, rozmawialiśmy i zaczęliśmy szukać pokoju. Przez dwa miesiące znajdowali lokale w dwóch miastach (Moskwa i Perm), wynajmowali je. Projekt opracowany przez ciebie. Wspólnie opracowaliśmy tę koncepcję: mamy kilka markowych elementów, na przykład dłonie chłopca i dziewczynki, na których palcach znajdują się rzeczy, które stały się dla nich małe. Każdy klient naszego sklepu automatycznie pomaga innym rodzinom, niezależnie od tego, czy sprzedaje, kupuje czy pozostawia na półce w prezencie.

Otworzyliśmy w połowie października, a ludzie zaczęli przychodzić dzięki ustnej wiadomości. Mimo niedostępności szybko zapełniliśmy sklep. Czasami przychodzą do nas nawet z południowego zachodu. W pierwszym miesiącu pracowaliśmy tylko w recepcji, w tym samym czasie zakończyliśmy projekt, zainstalowaliśmy kasę; a ludzie przynieśli rzeczy po prostu dlatego, że nam uwierzyli i chcieli pomóc.

Ta praca jest przede wszystkim dla duszy. Tatyana Ulanova ma inny biznes, a nawet kilka projektów biznesowych. Wszyscy jesteśmy tutaj matkami i rozumiemy problem ciągłego braku odzieży.

Pozwalamy mamy, aby zwrócić inwestycję w rzeczy, kupić rzeczy
w przystępnych cenach oszczędzając pieniądze

Cel

„Stało się trochę” to projekt komercyjny z silnym komponentem społecznym. Jedną z naszych misji jest umożliwienie mamom zwrotu inwestycji w rzeczy, kupowania rzeczy po przystępnych cenach, przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. To propaganda wzajemnej pomocy i rozsądnej konsumpcji. Ponadto matki mają możliwość przekształcenia swojego hobby w biznes. I sprzedawać od nas małe rzeczy stworzone przez człowieka.

Miłość

Współpracujemy z Fundacją na rzecz Dzieci. To młoda fundacja, ma on nieco ponad rok. Angażuje się w pomoc dzieciom poniżej trzeciego roku życia i ich leczenie. Fundację stworzyli ludzie z inicjatywy BabyBlog.

Teraz wraz z fundacją rozpoczynamy projekt Ecocoroba. Są to ekologiczne pudełka ze sklejki o wysokości wzrostu człowieka, obok takiego pudełka znajduje się taboret ze sklejki, na którym można usiąść. Oczekujemy, że te eko-pudełka staną w różnych ośrodkach dla dzieci. Może będą wędrować po Moskwie z miejsca jednego dziecka do drugiego. I każda osoba może po prostu spakować, przynieść i włożyć pudełko. Historia rzeczy, które wchodzą w to pudełko, jest następująca: sortujemy je, sprzedajemy niektóre rzeczy za pośrednictwem sklepów i przekazujemy pieniądze do funduszu, a część, która nie pasuje do koncepcji naszego sklepu, umieszczamy na półkach „Rzeczy jako prezent”. Dzieci, którym opiekują się fundusze, na ogół nie potrzebują rzeczy. I każdy z nich potrzebuje pieniędzy.

Jeden procent każdej sprzedanej pozycji jest automatycznie przenoszony do funduszu. W rzeczywistości opracowaliśmy mechanizm przekształcania rzeczy w pieniądze.Jak to wygląda

Nie jesteśmy z drugiej ręki. Z drugiej ręki wszystkie rzeczy są depersonalizowane, są transportowane z Europy ogromnymi bagażnikami. I każda z naszych rzeczy ma swoją historię. Taka jest mentalność zachodniej konsumpcji. Mamy jednak nadzieję, że możemy przekazać tę filozofię rosyjskim matkom.

„To nie wystarczy” - sklepy w nowym formacie: w jednym obszarze znajduje się zwykły sklep dla dzieci z kosmetykami, produktami higieny osobistej i zabawkami, a w tym samym miejscu znajduje się prowizja w stylu europejskim z ubraniami, butami, książkami, grami, łóżkami, wózkami, siedzeniami samochodowymi, stolikami, dywaniki i tak dalej. Ponadto istnieje strefa, która dwa razy w tygodniu zamienia się w miejsce wydarzeń, w którym odbywają się seminaria dla dzieci i dorosłych oraz kursy mistrzowskie.

Przyjmujemy na zamówienie wszystko oprócz miękkich zabawek i artykułów higieny osobistej. 70% towarów w naszym sklepie to przedmioty używane, 30% to produkty zupełnie nowe.

Niektórzy klienci odwiedzają nas codziennie. Ponieważ każdego dnia mamy coś ciekawego. Wrotki dla pięcioletniego dziecka za 350 rubli, narty Fischer w cenie nominalnej. Chcemy, aby rzecz była tańsza, ponieważ będzie się szybko sprzedawać, a jest więcej zalet niż wad. Dzieci dorastają w naszym sklepie: to nie wystarczyło - przyszli i przekazali nam, okazało się, że ubrania były małe, poszły i kupiły.

70% towarów naszego sklepu - rzeczy używane, 30% - fabrycznie nowy

Jak to działa

Każdy może przynieść nam rzeczy dla dzieci i przekazać je komisji. Prowizja w sklepie 40%. Ponadto jesteśmy zadowoleni z wszelkiego rodzaju robót ręcznych i akceptujemy je nie z prowizji, ale do realizacji.

Ceny rzeczy ustalane są przez ich właścicieli. Możemy to tylko polecić. Mamy strefę, w której towary są akceptowane i oceniane przez ekspertów towarowych, którzy mogą wyrazić swoją opinię. Ale nie nalegamy na to. W obszarze recepcji planujemy tworzenie ekranów w celu zoptymalizowania tego procesu, jeśli kilka osób przyjdzie na zmianę w tym samym czasie.

Aby po prostu sprzedać rzeczy, nie trzeba przychodzić do sklepu. Możesz złożyć wniosek online na stronie, z grubsza ocenić rzeczy, zadzwonić do kuriera ze wszystkimi papierami, przekazać mu rzeczy z listą i po sprzedaży otrzymać pieniądze na kartę. W przyszłości chcemy od razu kupić rzeczy. Aby klient mógł otrzymać pieniądze natychmiast po dokonaniu oceny swoich towarów.

Całą sprzedaż można śledzić na stronie internetowej na koncie osobistym, możesz również obniżyć tam koszty, jeśli coś sprzedaje się słabo, przenieść dowolne odsetki do funduszu i tak dalej.Mamy wydarzenia dwa razy w tygodniu. Rozpoczęliśmy serię warsztatów „Hobby jako firma” - zapraszamy ekspertów, którzy dzielą się pomysłami z matkami, jak zamienić swoje hobby w biznes. W jaki sposób możesz zarabiać na tym lub innym hobby, jakich narzędzi potrzebujesz i tak dalej. Jak dotąd wszystkie nasze wydarzenia są bezpłatne. Chcemy jednak, aby były opłacone, a nie drogie, ale żeby coś zapłacić. Ponieważ zauważyliśmy tę tendencję: ludzie rejestrują się na bezpłatne wydarzenia, a potem nie przychodzą. A dla pieniędzy zwrot jest znacznie wyższy. Ale nie wszystkie seminaria będą płatne: matki z wieloma dziećmi w żadnym wypadku nie zapłacą. Rozwijamy również program klubu „Between Us, Moms”. Na przykład są to karty, które pozwolą ci otrzymać jeszcze więcej bonusów od „Stało się trochę”.

O planach

Do kwietnia otwieramy w kilku kolejnych miastach, zaczęliśmy już szukać lokali i menedżerów. Ponieważ ludzie są kluczowym czynnikiem w tym biznesie. Otworzymy następny sklep w Murmańsku. Rozważamy Kazań, Samarę i Niżny Nowogród.

Mamy są najbardziej zainteresowane tym biznesem, jak można się spodziewać. W związku z tym mieliśmy pomysł sprzedaży franczyzy. Kilka lat po otwarciu sklepu. Ale na stronie natychmiast stworzyliśmy taką zakładkę i formularz na przyszłość. I 15 osób już się zgłosiło. Do tej pory nie opracowano ani kontraktu, ani pakietów, ale ponieważ istnieje zainteresowanie, zaczniemy aktywnie z tym pracować. Będzie oferował od 50 do 350 metrów kwadratowych. Myślę, że za około trzy miesiące będziemy w stanie w pełni stworzyć pakiet do zarządzania przedsiębiorstwem.

Ponadto zamierzamy rozpocząć produkcję własnych akcesoriów do włosów dla dzieci i biżuterii dziecięcej. I będzie sprzedawany w całej sieci stał się niewielki. Nasz projekt, teraz wybieramy fabrykę w Chinach i rozpoczynamy produkcję.

Jedynym problemem jest straszny brak czasu. Ponieważ jest wiele pomysłów i nie ma wystarczającej liczby pracowników. Chcę szybko wdrażać pomysły.

SMS: Asya Dunaevskaya

Zdjęcia: Gleb Leonow

Obejrzyj wideo: JAK SKUTECZNIE SPRZEDAWAĆ UBRANIA NA VINTED ALLEGRO OLX - DZIAŁA !!! (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Osobiste doświadczenie, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk
Ludzie

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk

Miasto ma kilkadziesiąt schronień dla bezdomnych zwierząt. Koty i psy przybywają tam w dużych ilościach i na różne sposoby, ale znacznie rzadziej zdobywają nowych właścicieli. Życie wokół znalazło zwierzęta, które miały szczęście znaleźć dom, i rozmawiało z tymi, którzy zdecydowali się wziąć je dla siebie.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin
Ludzie

Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin

Polina Manskaya, dziennikarka kulinarna, twórczyni Foodandfood.ru, witryny poświęconej jedzeniu i podróżom, opowiedziała Lifeowi, jak po studiach we włoskiej szkole dla profesjonalnych szefów kuchni przebywała na stażu w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin, co kosztowało i uczyło. WYBÓR RESTAURACJI Przed studiami w akademii kulinarnej nigdy nie pracowałem jako kucharz, ale byłem zainteresowany uzyskaniem stażu w restauracji z gwiazdkami Michelin.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach

Muzeum Moskiewskie organizuje wystawę poświęconą dawnym majątkom szlacheckim, które znajdują się na terenie tzw. Nowej Moskwy, w przestrzeni między Autostradą Kijowską a Warszawską, która nagle stała się miastem. Rosyjskie majątki szlacheckie to ból i smutek zarówno dla Ministerstwa Kultury, jak i miłośników architektury: w większości przypadków są to zapomniane ruiny, które należy przechowywać kosztem budżetu, ale nie przeznaczaj pieniędzy na ich odbudowę.
Czytaj Więcej