Osobiste doświadczenie

„Jestem Ormianinem, biseksualistką i mieszkam w Soczi”

Coraz więcej krajów europejskich legalizuje małżeństwa osób tej samej płci. Parady gejowskiej dumy w europejskich stolicach przyciągają ogromną liczbę uczestników. Z grubsza reprezentujemy sytuację w Rosji o nietradycyjnej orientacji. Ale jak mieszkają w Soczi? Ci ludzie muszą doświadczyć wielu trudności związanych ze szczególną mentalnością miasta. Wielu odmówiło spotkania, rozmowy z redaktorami, ale jedna dziewczyna zgodziła się jednak podzielić z nami swoją historią i poglądami na życie.

Samostanowienie, agresja i reakcja nauczyciela

Powiedzmy, że lubię ludzi w szerokim tego słowa znaczeniu. Jeśli czuję się dobrze z osobą, to nie ma znaczenia, jaką ma płeć. Miałem relacje zarówno z mężczyznami, jak i kobietami, ale dziś jestem osobą formowaną i mogę z całą dokładnością powiedzieć, że przyznaję, że będę miał żonę.
Aby uzyskać harmonijny związek, zawsze ktoś musi być „zasobem”, a ktoś musi być „pasywny”, także w łóżku. Należy mieć poczucie odpowiedzialności, rodzaj dominacji, a drugie poczucie bezpieczeństwa. Zacząłem zdawać sobie sprawę z mojej osobliwości, jeśli mogę tak to nazwać w przedszkolu, kiedy pocałowałem dziewczynę. Przez sekundę nie odwiedziłem myśli, że to jakoś nie tak. Wreszcie wszystko zaczęło się układać w wieku 16 lat, kiedy zacząłem przyciągać osoby o nietradycyjnej orientacji seksualnej. I wkrótce mój główny krąg społeczny składał się już tylko z gejów i lesbijek.

Początkowo wstydziłem się, próbowałem wywrzeć wrażenie na innych i sobie, że jestem hetero, potem tylko inni, ale wkrótce wszystko się ujawniło: miałem dziewczynę, z którą bardzo dobrze się czułem. Dzięki niej zdałem sobie sprawę, że nie potrzebuję żadnego faceta. Teraz zdaję sobie sprawę, czy ukrywanie, czy nie, to osobisty interes każdego. To zależy tylko od twojego środowiska, które cię zaakceptuje lub nie. Ludzie wokół mnie odnoszą się do mojego wyboru inaczej, ale osobiście mogę z grubsza podzielić je na trzy typy: ci, którzy mówią „wyrosniesz”, ci, którzy wierzą, że po prostu nie znalazłem „tego samego” i ci, którzy mówią, że to fajne.
Często nie spotkałem się z agresją. Głównie od osób narodowości kaukaskiej. Niemniej jednak uważam, że nawet agresywne podejście jest uzasadnione. Po pierwsze dlatego, że jest to naprawdę nienaturalne. Po drugie, ponieważ nikt nie będzie miły, aby ślepo podążać za modą. W dzisiejszych czasach społeczeństwo rozpętało się tak bardzo, że naprawdę stało się rodzajem kultu - nie być jak wszyscy inni. Dlatego wiele, najczęściej dzieci w wieku 12-15 lat, zaczynają naśladować osoby o nietradycyjnej orientacji, bez żadnego doświadczenia w zakresie relacji seksualnych. Nie trzeba o tym krzyczeć. W końcu to tylko twoja orientacja, nikt nie krzyczy, że jest hetero. Podobnie nie trzeba się reklamować, ponieważ jest to twoje życie osobiste, a inni nie muszą wiedzieć, czy masz kogoś na froncie i jakiej on jest płci. Geje nie mogą chodzić za ręce i całować się publicznie, bo to nie jest piękne, tak, ale czasami patrzę na zwykłych ludzi całujących się w miejscach publicznych i myślę: „Panie, kto już im tego zabronił!”


W Soczi ogromna liczba osób o nietradycyjnej orientacji seksualnej i nie mniej niż duża Rasy kaukaskiej


Sam jestem Ormianinem i pamiętam, że w szkole bardzo protestowałem przeciwko mojej orientacji. Miałem dziewczynę, nasze zdjęcia, którymi jakoś się pojawiły. Wiele dziewcząt zdecydowanie mogło się ode mnie odwrócić, ale to tylko zachęciło mojego ducha. Pocałowałem dziewczynę na środku szkolnego korytarza - na przekór, żeby pokazać, jak bardzo mnie to nie obchodzi. Zdarzały się przypadki, gdy ludzie pisali do mnie w Internecie: „Czym jesteś jednym z nich ?! Nie wstydzisz się?” Na które spokojnie odpowiedziałem na te. Od kiedy powinienem prosić o pozwolenie na miłość? Nawet mój nauczyciel biologii, kiedy zobaczył, że czytam podczas przerwy, publiczność LGBT zaczęła szerzyć zgniliznę, wypędziła mnie z biura, skomentowała ten sam adres i drażniła mnie na lekcjach przed całą klasą, sugerując, że jestem wadliwy. Na przykład, mówiąc na lekcji o kryciu zwierząt, mógłbym powiedzieć, że nie mają jednego i patrzą na mnie. Wziąłem wszystko spokojnie i nigdy nie zrozumiałem ludzi, którzy zamykają się przed całym światem i cierpią z powodu ludzi, którzy nie akceptują ich wyboru. W rzeczywistości proste są dokładnie takie same. Czy nie, gdybym był szczery, teoretycznie stanąłby przed problemem, że inni nie lubiliby mojego chłopaka?

Homofobia, prawa i etykiety

Wszystkim się nie podoba, nie ma depresji z tego powodu! Coś zawsze nie będzie komuś pasować. Jestem członkiem LGBT, który nie akceptuje stanowiska osoby cierpiącej, która jest szeroko rozpowszechniona wśród nas. Jeśli nie chcesz agresji w swoim kierunku, nie prowokuj społeczeństwa, wszystko jest niezwykle proste. Chcieli nawet raz pokonać mnie i jednego z moich znajomych, ale nie dlatego, że nasza orientacja nie jest taka sama, ale dlatego, że język jest zbyt długi, więc wyciągnijcie wnioski. Istnieje kategoria, która zawsze jest zawsze dla wszystkich wojujących ludzi, tutaj, nawet jeśli nie jesteś gejem ani lesbijką, jeśli ktoś chce się z tobą uporać, w jakikolwiek sposób dojdzie do konfliktu - po prostu będzie inny powód. Z mojego doświadczenia życiowego wynika, że ​​ta kategoria homofobów w rzeczywistości najczęściej składa się z utajonych homoseksualistów, którzy sami bardzo boją się przejawów tego zjawiska. Moi przyjaciele i ja kochamy nasz kraj i uważamy, że osoby o orientacji homoseksualnej żyją lepiej, tak, małżeństwa osób tej samej płci nie są zalegalizowane w Rosji, niemniej jednak uniemożliwia małżonkom dzielenie życia, schronienia i dzieci bez pieczęci z paszportem? A czy kraje, w których został zalegalizowany, stały się mniej homofobiczne? Nie! Nadal szerzą zgniliznę, poniżają, a nawet strzelają do gejów. Szczerze nie rozumiem, dlaczego wszyscy walczą o pewne formalności i skróty, które w rzeczywistości nie są szczególnie ważne.


Gdybym mieszkał Rosyjski prawosławny rodzinę i przyprowadziłbym muzułmanina do domu te same problemy


Wszyscy boją się drugiego i nieznanego. Z kolei okropne i nieznane są uważane za nieprzyjemne, nienormalne, oburzające. Homofobom wydaje się, że osoby LGBT są zboczeńcami, którzy chcą uwieść wszystkich wokół siebie, w tym dzieci i zwierzęta; że są uzależnieni od narkotyków, chorzy psychicznie, brzydcy, tańczą pijani na wysokich obcasach. W rzeczywistości geje i lesbijki to zwykli ludzie. Niektórzy lubią się bawić, inni zakładają rodziny, żyją spokojnie, prowadzą własną działalność gospodarczą i przynoszą społeczeństwu wszelkie możliwe korzyści.


Zdjęcia: Anastasia Korsunova.

Obejrzyj wideo: Sandu Ciorba - Dalibomba (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Osobiste doświadczenie, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk
Ludzie

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk

Miasto ma kilkadziesiąt schronień dla bezdomnych zwierząt. Koty i psy przybywają tam w dużych ilościach i na różne sposoby, ale znacznie rzadziej zdobywają nowych właścicieli. Życie wokół znalazło zwierzęta, które miały szczęście znaleźć dom, i rozmawiało z tymi, którzy zdecydowali się wziąć je dla siebie.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin
Ludzie

Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin

Polina Manskaya, dziennikarka kulinarna, twórczyni Foodandfood.ru, witryny poświęconej jedzeniu i podróżom, opowiedziała Lifeowi, jak po studiach we włoskiej szkole dla profesjonalnych szefów kuchni przebywała na stażu w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin, co kosztowało i uczyło. WYBÓR RESTAURACJI Przed studiami w akademii kulinarnej nigdy nie pracowałem jako kucharz, ale byłem zainteresowany uzyskaniem stażu w restauracji z gwiazdkami Michelin.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach

Muzeum Moskiewskie organizuje wystawę poświęconą dawnym majątkom szlacheckim, które znajdują się na terenie tzw. Nowej Moskwy, w przestrzeni między Autostradą Kijowską a Warszawską, która nagle stała się miastem. Rosyjskie majątki szlacheckie to ból i smutek zarówno dla Ministerstwa Kultury, jak i miłośników architektury: w większości przypadków są to zapomniane ruiny, które należy przechowywać kosztem budżetu, ale nie przeznaczaj pieniędzy na ich odbudowę.
Czytaj Więcej