Skrzynie

Luke Williams „Coup: A Proven Market Capture Technique”

W sekcji Przypadki redaktor H&F Margarita Popova studiuje jedną przydatną książkę o biznesie i przedstawia ciekawe przemyślenia i spostrzeżenia, które można w niej znaleźć. Ten odcinek zawiera 7 fragmentów bestsellerowej książki Luke'a Williamsa The Coup, która wkrótce zostanie wydana przez Manna, Iwanowa i Ferbera.

 

Luke WILLIAMS

Autor zamachu stanu: sprawdzone techniki
market capture ”, partner i dyrektor kreatywny studia Frog Design, specjalista w zakresie innowacyjnych strategii.

 

Dlaczego iPod jest synonimem czystości

„Więc” - kontynuował projektant - „rano, siedząc w toalecie (i w takich momentach przychodzą najlepsze pomysły), zauważyłem lśniącą fajans wanny i lustrzaną chromowaną powierzchnię kranu na zlewie ... i dotarło do mnie! Wszyscy myślą, że iPod jest bardzo czysty ponieważ materiał, z którego jest wykonany, przypomina materiały użyte w łazience. ” Cisza zapadła na kilka sekund - a potem wszyscy wybuchnęli śmiechem. I nie dlatego, że pomysł przyszedł do głowy projektanta, gdy siedział w toalecie. Śmialiśmy się, ponieważ wiedzieliśmy: Jonathan Ive, który zaprojektował iPoda, przyjechał do Apple z londyńskiej firmy zajmującej się projektowaniem łazienek.

Kiedy zło jest lepsze niż dobro

11 kwietnia 1970 r. „Apollo 13” udał się na Księżyc. 56 godzin lotu - aw module dowodzenia występuje awaria zasilania, po której trzech członków załogi musi udać się na statek księżycowy. Ma pochłaniacze dwutlenku węgla, które mogą zapewnić dwóm osobom powietrze przez dwa dni - tyle, ile planowano na Księżycu. Aby jednak wszyscy żywi i zdrowi astronauci wrócili na Ziemię, konieczne było zapewnienie powietrza trzem osobom przez cztery dni. Kwadratowe pochłaniacze dwutlenku węgla z opuszczonego modułu dowodzenia mogły poradzić sobie z tym zadaniem, ale nie pasowały do ​​okrągłych otworów na statku księżycowym.

Na Ziemi inżynierowie NASA szybko wymyślili, jak zrobić adapter do kwadratowych pochłaniaczy (innymi słowy, jak włożyć kwadratową tuleję do okrągłego otworu). W miarę upływu czasu centrum kontroli lotów instruowało astronautów, jak montować absorbery przy użyciu materiałów na pokładzie - taśmy elektrycznej, okładek dzienników pokładowych, plastikowych toreb. Adapter nie był tak gorący, ale zapobiegał zatruciu dwutlenkiem węgla. Gdyby inżynierowie podjęli się poszukiwania nienagannego rozwiązania, nie mieliby czasu.

Czy warto wielbić konsumenta?

Czasami konsumenci potrzebują wskazówek, a ślepe podążanie za ich pragnieniami i pomysłami jest nieuzasadnione. Dobrą ilustracją jest jeden z moich ulubionych odcinków kreskówki Simpsonowie zatytułowany „Mój bracie, gdzie jesteś?” Dziadek przyznaje Homerowi, że ma przyrodniego brata i Homer próbuje go znaleźć. Wkrótce dowiaduje się, że jego brat jest niczym innym jak Herbertem Powellem, właścicielem firmy motoryzacyjnej. Ponieważ Homer jest przeciętnym Amerykaninem, Coat of Arms postanawia powierzyć mu opracowanie nowej maszyny. Po uzyskaniu całkowitej swobody Homer oczywiście wykorzysta go w pełni: w jego samochodzie znajdą się płetwy ogonowe, górna bańka i kilka rogów grających „Cucaracha”. Podczas prezentacji nowego samochodu herb z przerażeniem dowiaduje się, że jest nie tylko brzydki, ale kosztuje również 82 000 USD. Firma ogłasza bankructwo.

Jak nakręcić znakomity sitcom

W latach 80. i na początku lat 90. producenci sitcomów telewizyjnych przestrzegali jednej reguły, w profesjonalnym żargonie - „zasad przytulania i moralności”. Jeśli w pierwszej połowie serii pasje są wysokie, to do końca wszystkie problemy zostają rozwiązane, a postacie stają się bliższe i trochę mądrzejsze. I nagle pojawił się serial nakręcony zgodnie z nową zasadą: bez uścisków, bez moralności. Bez względu na rodzaj bałaganu, w jaki wpadł bohater, nie uczył się na własnych błędach i nie miał moralności dla widza. Serial stał się powiewem świeżego powietrza, a co najważniejsze - jednym z najbardziej udanych sitcomów wszechczasów. Nazwano go „Seinfeld” (Seinfeld).

Po co tworzyć prototypowy produkt

W większości ludzie, słysząc słowo „prototyp”, wierzą, że mówimy o obiekcie fizycznym, produkcie. Ale, jak pisze Michael Schrage, „prototyp to nie tylko rekwizyty na etapie organizacyjnym; prototyp jest postacią w historii marketingowej”. Dlatego w pierwszym etapie proszę o przedstawienie swojego prototypu jako postaci w dużym budżecie.

Jeśli ci się powiedzie, zrozumiesz: główne pytanie nie brzmi, który prototyp powinien zostać stworzony. Najważniejsze jest historia relacji użytkownika końcowego z przełomowymi pomysłami. Lub, jak mawiał Frog Design, „nie tworzysz produktu ani usługi - tworzysz wrażenia”. Dlatego należy zacząć od pytania: jaki rodzaj relacji chcę zbudować?

Dlaczego zdjęcia są lepsze niż tekst

Przysłowie „lepiej widzieć raz niż słyszeć sto razy” jest prawdziwe zarówno w prostych, jak i złożonych sytuacjach. Na przykład spróbuj opisać słowami proces napełniania szklanki wodą. Nawet najprostsze rzeczy w tej formie wydają się bardzo dziwne. „Napełniając szklankę wodą, muszę odpowiednio wcześnie zareagować na ciśnienie, aby wyregulować pozycję kranu, co zmienia siłę strumienia. Celem tego procesu jest zapewnienie, że woda w szklance wzrośnie do pożądanego poziomu”. Ale obraz, wizualny obraz procesu, jest znacznie łatwiejszy do zrozumienia.

Jak zapewnić prezentację powodzenia

Nie należy mylić 9-minutowej prezentacji z „prezentacją dla windy”, notorycznej wysokości windy. To nie to samo. Nawet blisko. Przez lata nienawidziłem pitchingu wind i nie jestem sam. W książce „Came, Saw, Convinced” Stephanie Palmer, jedna z renomowanych twórczyń Hollywood, pisze: „Problem polega na tym, że termin„ prezentacja dla windy ”jest mylący. Chociaż podkreśla, że ​​prezentacja powinna być jasna, szybka, najwyraźniej nie chroni nas przed trzema klasycznymi błędami: trzymaniem prezentacji w niewłaściwym miejscu (na przykład, co do cholery robić w windzie); w obecności niewłaściwych ludzi (pasażerowie windy wzdychają ze zmęczeniem); prezentacja nie jest potrzebna (powiedzmy, dokładna kopie produktu innej osoby). Pamiętaj o tym ”.

Obejrzyj wideo: Empire of Dreams The Story of the Star Wars Trilogy (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej