Skrzynie

Maniak biznesu: zasady wydalania menedżerów, seksizm biznesowy w MIT i sztuczka Setha Godina

Chris Dixon: Po co pisać biznesplan

Chris Dixon, inwestor i przedsiębiorca, opracował bardzo szczegółowy biznesplan dla swojej firmy SiteAdvisor pięć lat temu. Nawiasem mówiąc, firma ta została sprzedana firmie McAfee za 74 miliony dolarów rocznie po jej założeniu. We wstępie Dixon pisze, że biznesplany są zwykle uważane za stratę czasu, ponieważ nikt ich nie czyta, a poza tym nigdy się nie spełniają. Jednak dla jego zespołu napisanie planu było ważnym ćwiczeniem dla umysłu, ponieważ nauczyło go koncentrować się na głównej rzeczy, nie rozpraszając go jasnym, nowym i błyskotliwym, który zawsze prowadzi cię na manowce.

Student MIT: obrażają mnie seksistowskie żarty innych studentów

Anonimowy użytkownik forum Quora.com (popularny zasób wśród przedsiębiorców z Doliny Krzemowej) napisał post informujący, że studenci z Massachusetts Institute of Technology (MIT) to prawdziwi seksiści, z którymi trudno współistnieć. „Jestem dziewczyną i studiuję informatykę na MIT. Zauważyłam, że męska część studentów mówi o kobiecie z pogardą”, pisze. Obrażają ją żarty o nieatrakcyjnej kobiecej połowie studentów MIT. Jedno studenckie bractwo w ogóle nie pozwala dziewczętom z instytutu chodzić na imprezy. W rezultacie wielu facetów nie chce się z nimi spotykać, aby uniknąć szyderstw i stresu. Autorka przeprowadziła nawet własny eksperyment naukowy. Niektórym młodym ludziom, którzy podeszli do niej na przyjęciu, powiedziała, że ​​studiuje na MIT, a innym, że studiuje w Wellesley. W rezultacie pierwszy odszedł prawie natychmiast, a drugi nawet pozostał, aby z nią zatańczyć. Ten post zdobył 312 głosów od użytkowników forum. Ból autora podzielił Vijay Umapati, menedżer produktu Google, który sam studiował na MIT. Napisał, że wszyscy faceci w wieku 20 lat są idiotami, zwłaszcza gdy są pijani, i zalecił, aby nie zwracać na nie uwagi. Ale niektórzy panelerzy nie zgodzili się, że w MIT były takie problemy z seksizmem. Absolwent instytutu, Yang Zhu, powiedział, że wszystkie problemy kobiet-techników wynikają z wątpliwości. Jak tylko rozpocznie się dyskusja na temat IT, boją się zabrać głos, z tego powodu rodzą się plotki o ich niekompetencji.

Seth Godin: Ludicrous to świetna nowość

Seth Godin, autor Violet Cow, przedstawił nową teorię: „Śmieszność jest nowa i cudowna”. W poście opowiada o tym, czego się nauczył, sprzedając swoją najnowszą książkę, za którą wydał pieniądze na Kickstarterze. Ta wielka, 800-stronicowa książka o wadze ośmiu kilogramów dla wszystkich kupujących, z wyjątkiem szalonej radości, wywołała tę samą myśl: „Co za niesamowicie niedorzeczna książka!” Godin zawsze zastanawiał się, dlaczego ludzie zaczynają dzielić się ze sobą wiedzą; co dokładnie może sprawić, że ktoś powie znajomemu: „Spójrz, co za rzecz!” Teraz ludzie mówią sobie dokładnie o absurdalnych rzeczach: na przykład o artystach, którzy malują jedno zdjęcie dziennie lub o książkach wielkości dziecka. We wpisie Seth udziela rad tym, którzy chcieliby stać się sławni, robiąc dziwne rzeczy.

Ilya Konoplev: Każdy niechciany kontakt z konsumentem jest anty-reklamowy

Założyciel sieci sklepów spożywczych Flaetoria Ilya Konoplev napisał post o zepsutych reklamach, dręczony otrzymywaniem noworocznych ofert SMS od Sapato, Megafon i innych marek. Autor mówi, że jakikolwiek niechciany kontakt z konsumentem jest anty-reklamą, a firmy nie osiągną niczego poza nienawiścią klientów z ich obsesją.

Maxim Krainov: Gdy lider zasługuje na kopnięcie w tyłek

Maxim Krainow, dyrektor wykonawczy JetRadar, agregator biletów lotniczych Aviasales, a także publicysta H&F, zainteresował się teorią myślenia systemowego (sposobem postrzegania świata, który powinien pomóc w twoich staraniach) i kupił kilka książek na ten temat. Na swoim blogu zamieszczał pomysły, które czerpał z literatury biznesowej. Na przykład uważa, że ​​nie wszystkie problemy wymagają rozwiązania: w wielu przypadkach opcja „zostaw wszystko tak, jak jest”. „Wiele problemów w organizacji jest rozwiązywanych przez pracowników niezależnie, bez interwencji kierownictwa. Jednocześnie rozwiązanie nie zawsze jest rozwiązaniem czołowym; może to być zmiana procesów, aby problem nie powtórzył się”, pisze Krainow. Uważa również, że jeśli coś nie zadziała dla firmy, lepiej zaoszczędzić wysiłki: duża liczba daremnych wysiłków po prostu spowoduje, że strata będzie droższa.

Tekst: Polina Potapova, Natalia Prokina

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej