Ludzie

Transmisja na żywo (Petersburg): Rajdy dla uczciwych wyborów

W przeddzień CKW ogłosiła ostateczne wyniki głosowania w Dumie Państwowej i uznała wybory przeprowadzone w kraju 4 grudnia za uzasadnione. Jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. O 15:30 rozpocznie się wiec usankcjonowany przez władze przeciwko oszustwom wyborczym na placu Pionerskaya. Jednocześnie spotkania odbędą się w wielu miastach Rosji i na całym świecie. 30 tysięcy policjantów zapewnia obecnie prawo i porządek w centrum Petersburga; oddziały prewencji i policja ciągną ich na plac Pionerski. Przez cały dzień Życie wokół będzie śledzić rozwój wydarzeń i informować o wszystkim, co dzieje się w Petersburgu i innych miastach. Wiadomości są stale aktualizowane.

KORESPONDENTYŻycie wokół

AKTUALNOŚCI I BLOGI

18:54

Większość protestujących nie dotarła do Placu Świętego Izaaka i poszła do domu. Spotkanie się zakończyło. Życie wokół kończy transmisję ze sceny w Petersburgu. Dziękujemy za bycie z nami.

18:17

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, dziś na wiecu w Petersburgu zebrał się7 tysięcy osób. W sumie podczas wiecu opozycji w Petersburgu 10 osób zatrzymanych. Nie znaleziono poważnych przestępstw. W tej chwili protestujący rozproszyli się z placu. Część nadal przenosi się do Pałacu Maryjskiego.

Zdjęcie: Pavel Levdik

18:08

W Petersburgu wiec dobiegł końca, ludzie stopniowo się rozproszyli. Tymczasem w Londynie ludzie wciąż przyjeżdżają do opactwa Westminster.

Zdjęcie: Nikolay Voronin

17:43

Pomimo wezwań policji do przejścia w kierunku metra, część protestujących udała się na Plac Świętego Izaakagdzie znajduje się Zgromadzenie Ustawodawcze.

17:28

W tłumie osób zbliżających się do wyjścia pojawiły się osoby, które zasugerowały kontynuację rajdu w ZAKS. Jednak wyjdź do Zagorodny Prospekt jest nadal zamknięty.

17:15

Protestujący się nie zgadzają. Kolumny ludzi przeniosły się z placu w kierunku stacji metra Puszkinskaya i Zagorodnego Prospektu. Na placu nie było żadnych szlabanów. Jednak poza placem zatrzymano dwie osoby, które próbowały rozłożyć plakat na Zagorodnym Prospekcie.

Zdjęcie: //twitter.com/franky_bzz


17:04

Policja i oddziały prewencyjne zachowują się spokojnie, nawet pomimo prowokacji kilku osób zapalonych przez strażaków. Spotkanie dobiega końca, niektórzy ludzie zaczynają poruszać się w kierunku metra.

16:58

Masha Godovannaya, nauczycielka: „Przyszedłem, ponieważ uważam, że ważne jest wyrażenie mojej obywatelskiej pozycji. Poziom oszustw wyborczych dochodzi do tego, że przybyliście i już na was głosowali. Nie da się nie zareagować na tak jawną kradzież głosów”.

16:49

Na Placu Pionierów zebrano nie więcej niż 10 000 osób. Protestujący w kwadracie i wokół śpiewają: „Policja z ludźmi, nie służcie dziwakom”. Policjanci i oddziały prewencyjne zachowują się spokojnie.

Zdjęcie: //twitter.com/SPBWinter

16:43

Protestujący przybyli z plakatami. W tłumie widziano starszą kobietę z napisem „Rosja chce być ptakiem”, który został zatrzymany kilka dni temu na wiecu w Gostinach Dworze.

18:33

Dasha Reef, właściciel hostelu: „Przez dziesięć lat nie mieszkałem w Rosji i wydawało mi się, że w tym czasie wszystko tutaj było inne. Wróciłem jednak i zrozumiałem, że się mylę, teraz jestem gotowy zrobić wszystko, aby coś poruszyć i coś zmienić” .

16:35

Na scenie Artemy Troicki: „Pozdrowienia dla fretek z Petersburga od chomików moskiewskich”.

Zdjęcie: //twitter.com/ivanday

16:31

Muzycy grają za pomnikiem. W pobliżu znajdują się osoby z plakatami: „Pokój na świecie” i „Nasza polityka to miłość”.16:28

Oleg Aleinik, student: „To były moje pierwsze wybory, a ja byłem obserwatorem w jednej z lokali wyborczych. Sam widziałem kilka rzeczy i tylko części z nich udało się zapobiec. To bardzo znaczące, że w naszych wyborach 23% głosowało za Zjednoczoną Rosją, a obok fabryki w Kirowie - 92%. Jestem pewien, że to prawdziwe fałszerstwo i nie wierzę w te wybory. Idąc do obserwatorów, chciałem zobaczyć z pierwszej ręki, jak mogą się zdarzyć naruszenia, i zobaczyłem to. Dlatego jestem tu dzisiaj.

16:03

Yandex dostał specjalną kartę, które oznaczały wszystkie wiece przeciwko oszustwom wyborczym. Jeśli wierzysz w dane, akcja dzisiaj ma miejsce nawet w Australii.

 

15:43

W kierunku placu jechał na Zagordnoj 6 wojskowych ciężarówek.

Zdjęcie: //twitter.com/resyding

15:31

Uzgodniony wiec poparcia dla wolnych wyborów odbywa się teraz i w niemieckiej Kolonii przed katedrą miejską.

15:30

Rajd rozpoczął się w Petersburgu. Prelegenci występują na specjalnie ustalonej scenie na placu. Wśród prelegentów spodziewani są przedstawiciele partii Yabloko, Michaił BoryzkinJurij Szewczuk, Artemy Troicki i Viktor Shenderovich.

15:18

W Londyn rajd się wkrótce rozpocznie.

14:57

Ponad 5 tysięcy ludzi zgromadziło się na Placu Pionierów. Wszyscy czekają na rajd o 15:30. Policja z zamieszek odgrodziła teren i wejścia ze stacji metra „Puszkinskaya” i Zagorodny Prospekt, stoi w ciasnym kręgu. Wiele osób przybyło z kwiatami i białymi wstążkami.. Na horyzoncie widoczne są flagi cesarskie i flagi partii komunistycznej.

Zdjęcie: //twitter.com/SPBWinter

14:17

Trzech prowokatorów zatrzymanych na Placu Powstania. Tymczasem wszyscy, którzy przybyli na Plac Powstania, ruszyli w kierunku Placu Pionierów. Ktoś w metrze, ktoś pieszo. W sumie, według różnych szacunków, na placu zgromadziło się co najmniej 1000 osób.


14:02

Nasi moskiewscy koledzy transmitują także na żywo z wiecu na placu Bolotnaya w Moskwie: „Fotograf Mitya Aleshkovsky publikuje na Twitterze zdjęcia z placu Bolotnaya. Ludzie przybywają szybko. Według naocznych świadków jeden z dziennikarzy uruchomił latającą kamerę nad placem”. Śledź transmisję:

Transmisja na żywo: uczciwe wiece wyborcze

13:35

Na Gostiny Dvor przechodzi teraz wystawa poświęcona oblężonemu Leningradowi. Na ulicach są billboardy ze zdjęciami miasta podczas blokady, stare samochody, motocykle i artylerię. Ludzie mogą dotykać broni drugiej wojny światowej.

KRONIKA WYBORÓW:NARUSZENIA, CYFRYI DWA ELEMENTARNE ZGROMADZENIAW PETERSBURGU

TŁUMACZENIE ONLINE:WYNIKI DO UCZCIWYCH WYBORÓW

Zdjęcia: Dmitrij Tsyrenshchikov

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Produkty do ust
Kosmetyki

Produkty do ust

Co tydzień Life wokół opowiada o różnych produktach kosmetycznych, czy to kosmetykach dekoracyjnych, czy produktach do pielęgnacji skóry lub włosów, które zasługują na uwagę i ułatwiają życie. W nowym wydaniu - balsamy, peelingi, maski i inne produkty, które dbają o delikatną skórę ust.
Czytaj Więcej
Nurkowanie: jak dbać o skórę na wakacjach
Kosmetyki

Nurkowanie: jak dbać o skórę na wakacjach

Lato to gorący sezon nie tylko dla biur podróży, ale także dla Twojej skóry. Na wakacjach na morzu lub w weekendy przy basenie potrzebuje opieki, która znacznie różni się od codzienności. Nauczyliśmy się od eksperta, jak dbać o skórę przed, w trakcie i po wakacjach, a także zebraliśmy fundusze, które pomogą w tym.
Czytaj Więcej
Pachnie wiosną: 7 perfum
Kosmetyki

Pachnie wiosną: 7 perfum

Wiosna to najlepszy czas na wszelkie przedsięwzięcia: zmianę pracy, parsowanie garderoby lub zakup perfum. Tak, nowe perfumy są dobrym sposobem na dostrojenie się do zmian. Dla tych, którzy są już na nie gotowi lub dopiero przygotowują, Life wokół zgromadziło siedem nowości perfum. Tekst Julii Vakhoniny Hermès Un Jardin sur la Lagune 7,305 rubli W 1884 r. Anglik Frederic van Eden założył prywatny ogród na weneckiej wyspie Judecca, gdzie uprawiał rzadkie rośliny, które starannie selekcjonował przez długi czas.
Czytaj Więcej