Skrzynie

Maniak biznesu: najważniejsze informacje o cotygodniowej przedsiębiorczości

50 centów: techno rap

Niewiele osób wie, że amerykański raper z mroczną przeszłością 50 centów również kieruje firmą SMS Audio, która zajmuje się produkcją słuchawek. Podczas CES 2013 International Consumer Electronics Show udzielił wywiadu Mashable. W przeciwieństwie do innych gwiazd, które zwykle biorą udział tylko w kampanii reklamowej produktów pod własną nazwą, 50 Cent naprawdę angażuje się w biznes: monitoruje jakość, wybiera projekt opakowania, uczestniczy w opracowywaniu nowych modeli. Na przykład w tym roku planuje wydać wspólny produkt z innym muzykiem - Timbalandem, który niedawno został współwłaścicielem firmy. 50 Cent powiedział, że widział na wystawie „dużo fajnych rzeczy”. W szczególności opiekował się nowym ekranem projekcyjnym dla domu.

AdWeek: Reklama internetowa staje się dokładną nauką

Wcześniej amerykańscy absolwenci wydziałów matematyki pracowali w bankach inwestycyjnych, ale teraz coraz bardziej wolą reklamę. Opracowują algorytmy wyświetlania reklam i pomagają markom znaleźć odbiorców docelowych. Na przykład w ubiegłym roku absolwent MIT, Ben Liang, stworzył algorytm wyświetlania banerów dla sklepu internetowego Zappos. Wziął pod uwagę nie tylko standardowe cechy demograficzne, ale także prognozę pogody. W rezultacie ludziom oferowano płaszcze przeciwdeszczowe w deszczową pogodę i stroje kąpielowe w ciepłe dni. Odsetek kliknięć na stronie sprzedawcy był dość wysoki.

CES 2013: Nobody Loves 3D

W tym roku na CES zaobserwowano zabawny trend. W przeciwieństwie do poprzednich lat nie było prezentacji 3D ani wielkich plakatów z osobami opuszczającymi ekran. Wydaje się, że główni producenci elektroniki porzucili próby sprzedaży telewizorów 3D. Ich szefowie na wystawie praktycznie o nich nie rozmawiali. Oczywiście technologia nie może umrzeć, ponieważ ludzie nienawidzą oglądać telewizji w okularach. Nie umrze z powodu ograniczonego rynku sprzedaży. Autor stwierdza jednak, że istnieje tendencja charakterystyczna.

Business Insider: Dlaczego programiści pracują w nocy

Mówi się, że programiści to maszyny do przekształcania kofeiny w kod komputerowy. Wielu z nich woli pracować w nocy, niektórzy budzą się nawet o 4 rano. Okazuje się, że całość jest w specjalnym trybie, który jest typowy dla twórców czegoś. Jeśli odwrócisz uwagę prostego urzędnika przez 10 minut, wkrótce wróci do pracy. Programiści pracują ze złożonymi systemami, a każda przeszkadzająca drobiazg może zniszczyć złożony projekt intelektualny. Nikt ich nie rozprasza w nocy, a jasno oświetlony monitor nie pozwala im zasnąć.

Quora: Who Will Be Henry Ford
naszych czasów?

W serwisie dyskusyjnym Quora, popularnym wśród mieszkańców Doliny Krzemowej, dyskutowane jest pytanie: kto mógłby stać się tak samo kultową postacią w gospodarce, jak kiedyś Henry Ford? Oczywiste jest, że jego wynalazek lub podejście do biznesu musiałoby zmienić życie ludzi. Paneliści przypominają twórcę Microsoftu Billa Gatesa, Amazon Jeff Bezos i oczywiście Steve'a Jobsa.

Mashable: Facebook traci użytkowników - co z tego?

Według najnowszych raportów Facebook stracił ponad milion użytkowników; liczba osób korzystających z Instagrama codziennie spadła o jedną czwartą. Co więcej, liczba osób odwiedzających je przynajmniej raz w miesiącu nieco wzrosła. Czy te liczby coś znaczą, jeśli są dość małe w skali sieci społecznościowych? Autor uważa, że ​​prawdopodobnie wszystko będzie dobrze z Facebookiem.

Szybka firma: Words For Eternity

Dobre pomysły rzadko rodzą się w jednej chwili w głowie jednej osoby: aby mogły dojrzeć i stać się naprawdę świetne, muszą zostać omówione z podobnie myślącymi ludźmi - ten pomysł został opracowany przez magazyn Fast Company, przypominając 10 rozmów, które zmieniły świat. Jest Mark Zuckerberg i Adam D'Angelo, którzy dyskutują o priorytetach Marka: bliźniacy Winklevoss zamówili mu serwis randkowy, ale postanawia skupić się na pracy nad Thefacebook. Nie bez Steve'a Jobsa: Ed Kathmull wspomina, jak się z nim spotkał i podzielił w 1969 roku. Jego marzeniem jest stworzenie pełnoprawnej kreskówki z wykorzystaniem grafiki komputerowej. Więc było studio Pixar. Są mniej oczywiste przykłady świetnych rozmów. Na przykład autorzy aukcji uważają, że świat zawdzięcza wygląd modnych urządzeń mobilnych od Apple po technologię Palm. Komunikator tej firmy był lekki, cienki i atrakcyjny. Partner projektu IDEO, Dennis Boyle, wspomina, jak przyszedł do założyciela Palm Jeff Jeff Hawkins i powiedział: „Potrzebujemy nie tylko maniaków. Potrzebujemy ludzi, w szczególności kobiet”. Więc Palm zyskał modny design. W materiale znalazły się także Zappos, Starbucks i inne legendy biznesowe.

Larry Page (Google) krytykuje Facebooka

Szef Google Larry Page rzadko udziela wywiadów, ale jeśli przemawia w prasie, natychmiast podaje kilka powodów plotek i dyskusji. Na przykład w wywiadzie dla magazynu Wired strona Page powiedziała, że ​​Facebook nie był w stanie wprowadzić nowych produktów. Pomimo tego, że jest najsilniejszym graczem w swojej dziedzinie. Ta zasadowość rzucona przez stronę zbiegła się w czasie z wprowadzeniem nowej technologii Zuckerberga - Graph Search. To wyszukiwarka, która na dłuższą metę będzie konkurować z Google. Jednak Page mówił także o problemach własnej firmy. „Ostatnio spędzam coraz więcej czasu, próbując zachęcić ludzi do skupienia się i pracy nad ważnymi rzeczami. Martwię się, że możemy popełnić błędy w zarządzaniu firmą”, podzielił się swoimi obawami z magazynem Wired.

BusinessWeek: Jak krojenie bananów odniosło sukces

Monica Haas, właścicielka firmy Hutzler Manufacturing produkującej naczynia kuchenne, pewnego ranka otrzymała raport ze sklepu internetowego Amazon.com i nie mogła uwierzyć własnym oczom. Drobna plastikowa krajalnica do bananów, towarzyszący jej produkt, którego sprzedaż nigdy nie była imponująca, stała się liderem ogromnej kategorii „Produkty w kuchni”. Bez wiedzy ich producenta krajalnica do żółtych bananów zamieniła się w mema. Na stronie produktu wdzięczni klienci nazywali to „tym samym wielkim wynalazkiem ludzkości, co koło, penicylina i iPhone”; Troskliwa ciotka pilota wojskowego powiedziała, że ​​jej siostrzeniec w końcu miał okazję zjeść swoje ulubione banany w powietrzu. Satyryczne recenzje funkcji krojenia bananów zaczęły pojawiać się na blogach i filmach na YouTube. „Wszystko to doprowadziło do poważnego przełomu w naszej firmie w branży cięcia bananów”, mówi Haas. Na podstawie tej historii magazyn BusinessWeek podaje kilka wskazówek, jak się zachować, gdy twój produkt nagle zamieni się w mema.

Wspomnienia zmarłego Aarona Schwartza

Corey Doctorow, pisarz i dziennikarz science fiction, napisał pamiątkowy artykuł o swoim przyjacielu Aaronie Schwartz, który popełnił samobójstwo 11 stycznia. Zaprzyjaźnili się, gdy Aaron miał 14 lat. Młody człowiek w tym czasie napisał już specyfikację RSS i stopniowo stawał się sławną osobą w społeczności internetowej. Corey przedstawił go założycielowi Creative Commons, Lawrence Lessig, co dało impuls nowej pasji Aarona - idei bezpłatnej dystrybucji informacji w Internecie. Potem był Reddit, problemy z władzami, depresja - Corey opowiada o głównych etapach biografii Aarona, malując nie superbohatera, ale utalentowanego młodego człowieka ze zwykłymi karaluchami w naszych głowach.

Disney: Jak zarabiać na dołączaniu
wszystkie postacie w jednej grze

 

Dyrektor generalny Disney Interactive, John Pleasants, powiedział Bloombergowi o nowej platformie gier Disney Infinity. Jego użytkownicy będą mogli wybierać różne postacie Disneya i umieszczać je w specjalnym środowisku do grania, w którym Jack Sparrow będzie walczył z bohaterem „Monster Corporation”. Jednocześnie korporacja rozrywkowa bierze pod uwagę fakt, że konsole do gier szybko tracą popularność. Jeśli wcześniej wydała gry komputerowe oparte na swoich filmach, teraz postanowiła stworzyć produkt, który będzie dostępny nie tylko na konsolach, ale także na telefonach komórkowych i Internecie.

BusinessWeek: Dunbar i numer mediów społecznościowych

BusinessWeek opublikował esej na temat psychologa Robina Dunbara, którego słynna liczba Dunbar (150 - przy tak wielu ludziach jesteśmy w stanie utrzymać znaczący związek) skupia się na twórcach sieci społecznościowych. Ale jeśli, na przykład, Path wziął to za pewnik i ograniczył liczbę znajomych do 150, to Facebook nie ukrywa, że ​​jego zadaniem jest zwiększenie tej liczby. Czy programiści z Doliny Krzemowej będą w stanie kontynuować rozpoczętą ewolucję?

Obejrzyj wideo: RK-10 BOYI - Sensowny wybór dla nowych? ASG Maniak #87 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej