Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Szybka firma: jak opisać siebie i swoją pracę

W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów. Na przykład „tak” może być użyte tylko wtedy, gdy to słowo naprawdę odzwierciedla twoje prawdziwe pragnienia i wyraża radość. Strach jest szansą na rozwój osobisty, wskazując, że zmierzasz we właściwym kierunku. A sukces to twój sposób życia i działania.

TechCrunch: Dlaczego lepiej być małą firmą

Kilka lat temu tylko największe firmy mogły sobie pozwolić na najlepsze komputery, a także miały najwięcej klientów. W ostatnich latach sytuacja zmieniła się radykalnie: dzięki pojawieniu się SaaS i usług w chmurze najlepsze rozwiązania do zarządzania zapasami, planowania finansowego, zarządzania sprzedażą i marketingu internetowego stały się jednakowo dostępne zarówno dla dużych, jak i małych firm, przekonuje znany inwestor z Doliny Krzemowej Mark Andrissen w wywiadzie TechCrunch. Biorąc pod uwagę, że w dużych firmach wszystkie decyzje muszą przejść długi proces zatwierdzania, wiele spotkań i komitetów, mała firma może być jeszcze bardziej konkurencyjna. Andrissen wyjaśnia również, dlaczego wielu pracodawców w przyszłości będzie mogło odmówić zakupu komputerów do biura.

Habrahabr: Jak działa kredyt?
od anioła biznesu

Blog firmy doradczej Luxoft wyjaśnia zasadę inwestowania w start-upy w formie wymienialnych notatek. Są to pożyczki zamienne, które są popularne w Dolinie Krzemowej i ostatnio stały się częściej stosowane w Rosji ze względu na prostsze i tańsze przetwarzanie transakcji w porównaniu ze zwykłym nabyciem akcji. Na pierwszym etapie fundusz lub anioł biznesu udziela startupowi pożyczki z gwarancją, że w drugiej rundzie inwestycji pożyczka ta zostanie zamieniona na akcje. Udział ten jest obliczany na podstawie oceny spółki przez nowego inwestora, ale z uwzględnieniem rabatu na ryzyko w przypadku inwestycji na wczesnym etapie działalności (zwykle dyskonto wynosi 15–30%). Oznacza to, że oceniając firmę na 1 milion USD, inwestor, który zainwestował 10 000 USD na początkowym etapie, może otrzymać ponad 1%. Często warunki transakcji przewidują, że jeśli wycena przekroczy określony poziom, pierwszy inwestor otrzyma co najmniej pewien procent udziałów spółki (górna granica wyceny).

Harvard Business School: Dlaczego doświadczenie gospodyni domowej nie pomaga w biznesie

Fakt, że kobieta, która na długo wychowuje pracę kierowniczą w celu wychowywania dzieci, zdobywa przydatne doświadczenie, które można z powodzeniem zastosować później w pracy, jest mitem, mówi Rosabet Moss Kanter, profesor Harvard Business School. „Spędzanie dużej ilości czasu z dziećmi nie przyczynia się do wyostrzenia myślenia strategicznego. Szukanie lokalizacji osób, które mają oczekiwania zawodowe, ich motywację, utrzymanie - te zadania wcale nie są związane z osobami stojącymi przed gospodynią domową”, pisze Kanter, przytaczając przykłady nieudanych decyzji menadżerki powracające do pracy menedżerskiej po długim urlopie.

Oliver Amberton: Zarządzanie czasem
w stylu „Gwiezdnych wojen”

Przedsiębiorca i trener biznesu Oliver Amberton napisał post na portalu Quora na stale aktualny temat zarządzania własnym czasem, towarzysząc mu zdjęciami w stylu Gwiezdnych Wojen. Proponuje się zaprezentować jako wojownik, cel, który musi zostać osiągnięty - w postaci księżniczki Łucji w płonącym zamku i czynniki, które ją rozpraszają - w postaci żołnierzy z armii Dartha Vadera. Oczywiste jest, że najpilniejszym zadaniem jest ich pokonanie, a najważniejsze jest uratowanie księżniczki. Daje kilka wskazówek, jak skupić się na najważniejszej rzeczy: na przykład nauczyć się mówić „nie” w odpowiedzi na małe prośby, wyłączyć telewizor i powiadomienia w mediach społecznościowych.

Quora: Jak Instagram odniósł sukces

Odwiedzający portal dyskusyjny Quora, popularny wśród mieszkańców Doliny Krzemowej, dzielą się wspomnieniami o tym, jak powstał Instagram. Blogger Robert Scoble był jednym z pierwszych 80 użytkowników. Przypomina, że ​​twórcy nie bali się pozwalać ludziom testować zasobu jeszcze przed jego udostępnieniem, zasugerowali, że wszyscy, których znają, będą „ambasadorem marki na Instagramie”, polegającym na interaktywności. Specjalista SMM, Niall Haribson, zauważa, że ​​Facebook miał wtedy okropną aplikację do robienia zdjęć, a Instagram po prostu skopiował najlepsze inne usługi, dodał kilka filtrów i możliwość udostępniania zdjęć w sieciach społecznościowych - to przyniosło mu ponad 10 milionów pobrań w ciągu dwóch lat .

Obejrzyj wideo: RK-10 BOYI - Sensowny wybór dla nowych? ASG Maniak #87 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”
Cotygodniowe rabaty

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”

Rabaty Yoox Kolejna promocja zagranicznego punktu internetowego: do 22 października włącznie, 25% zniżki na imponującą ilość towarów. Poszukaj produktów oznaczonych „dodatkowe 25% zniżki”, rabat aktywowany jest w sekcji „Moje zakupy”. Ponadto EMS jest nadal bezpłatny. Imago moskiewska marka odzieży damskiej w eleganckim formacie casual ogłosiła dwudniową kampanię z 40% rabatem na kolekcję jesienną.
Czytaj Więcej
Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym
Cotygodniowe rabaty

Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym

Co tydzień Life around dowiaduje się, co nowego w Moskwie i sklepach internetowych, i mówi o tym, gdzie możesz teraz skorzystać z rabatów i promocji. W nowym wydaniu - dziesięć niedrogich sklepów, w których można teraz znaleźć wyprzedaż sezonową. Zara Home - do 60% Zarahome.com Sprzedaż w Zara Home to już drugi miesiąc.
Czytaj Więcej