Ludzie w mieście

Pierwsi goście loftu Contour

26 kwietnia Contour loft został otwarty na KIM Avenue 6, która wzięła udział w części zespołu byłej Dzielnicy, podzielonej na dwie części. Choć wciąż jest dość pusty, ale w niedalekiej przyszłości kuratorzy planują zaludnienie wszystkich czterech pięter budynku dawnej fabryki Signal. Pierwsze dwa są przeznaczone na kawiarnie, bary i kreatywne warsztaty, drugie - na apartamenty i pokoje. Chcą także umieścić coworking, mały rynek i witrynę edukacyjną.

Życie w okolicy spotkało się z pierwszymi gośćmi - właścicielami warsztatów, barów i sklepów, a także najemcami - i poznało szczegóły swoich przyszłych projektów oraz powody, dla których zdecydowali się tu wejść.

Ivan Muralev

założyciel bar Victory

 Staramy się zbierać wszystkich najciekawszych we współczesnej kulturze i na scenie muzycznej w Rosji, a my chcemy dać odwiedzającym Contour możliwość wysłuchania nowych grup. Będzie scena, bar. W przyszłym tygodniu zaczniemy robić izolację akustyczną, a do 9 maja wszystko będzie gotowe do prowadzenia działań koncertowych, ustaliłem już harmonogram przed końcem maja.

Podczas inauguracji zagramy studyjny projekt Ploho pochodzący z Nowosybirska, będą ćwiczyć tutaj przez tydzień, a następnie wyruszyć w trasę po Rosji. Pojawią się także „Zabójcy” z Tomska, Die Kassette i Whirlwind.

Początkowo przeznaczyliśmy środki na import. Jako organizator często napotykałem problemy, gdy grupa chce mówić, ale nie mają nawet pieniędzy na bilety. Dlatego Petersburganie nie słyszą wielu projektów, które mogą być interesujące.

Teraz szukamy ludzi, którzy stworzą tutaj kuchnię. Myślę, że będzie to coś prostego - smalec, ogórki, kiełbasa na wódkę. Planujemy otworzyć bar mleczny na drugim piętrze, punkt prób, salon palmistyczny i mały sklep z pamiątkami.

Julia Efanova

Założyciel Sklep Veranda

 Rozumiemy miejsce w stylu werandy. Tutaj zostaną wyeksponowane ręcznie wykonane, vintage, odzież, stare elementy wyposażenia wnętrz, szkło. Zrobimy wiele rzeczy sami, planujemy współpracować z różnymi mistrzami. Na pewno odbędą się kursy mistrzowskie z filcu, pojawi się biżuteria ze szkła z Białorusi. Gość nie będzie wiedział, co tu znajdzie.

Ja sam zajmuję się głównie filcem, mam własne studio kreatywne. Teraz współpracujemy z inną mistrzynią Julią w czymś bardziej globalnym.

Galya Nekrasova

Założyciel Samodelki Studios

 W studio będziemy sprzedawać prezenty ręcznie robione i organizowane wystawy obrazów i grafiki. Sufity tutaj są wysokie, więc możesz łączyć dwa formaty - przestrzeń wystawową i sklep. Zorganizujemy również kącik ze zdjęciami: okno jest duże, światło jest dobre.

Będziemy również wdrażać rzemiosło z pobliskiego centrum Anton, które pomaga osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W swoich warsztatach robią cudowne rzeczy - poduszki, serwetki tekstylne, pocztówki, a nawet ceramikę. Teraz mam kilka ich rzeczy, ale wtedy będzie osobna półka. Podeszła do mnie również fundacja, która organizuje lekcje dla dzieci z naruszeniem układu mięśniowo-szkieletowego Akkord. Dadzą rzeczy na sprzedaż i zorganizują bezpłatne lekcje dla dzieci z zebranymi pieniędzmi.

Dmitryi marianna

Założyciele Smiths Studios

Dmitry: Jestem projektantem przemysłowym, pracuję z drewnem. Moja główna działalność to biżuteria i biżuteria. Wykonujemy również prace komercyjne, na przykład miniatury z Petersburga.

Tutaj postanowiliśmy zostać tymczasowo. Produkcja jest głośna, a inne biura zajmą się cichą pracą. Będziemy im przeszkadzać. Wcześniej miałem warsztaty w Tajdze, ale postanowiłem je zamknąć. A teraz znów się otworzył. W KIM istniała najkorzystniejsza oferta komercyjna: wygodna do pracy i nikogo nie było w pobliżu. Znalazłem tu jakieś meble, przywiozłem je ze sobą. W końcu myślę, że wynajmę garaże i będę tam pracować.

Dmitry i Christina

tworzenie stron internetowych i grafiknajemcy mieszkający razem

Dmitry: Mieszkałem w zahamowanym pokoju wspólnym, co było obrzydliwe. Chcę, aby sąsiedzi byli ludźmi przyjaznymi bez uprzedzeń. Kto jest otwarty na wszystko nowe, nie dziwi oddzielny zbiór śmieci, wegetarianizm. Nie możesz przyprowadzać gości do wspólnego mieszkania ani hałasować. Komunikacja ogranicza się do tego, że wychodzę myć naczynia, a babcia po raz kolejny opowiada, jak jej wnuczka uczy się grać na pianinie. Jednocześnie nie chce mnie słuchać.

Wierzę, że są utopijni ludzie, z którymi mogę się dogadać, ale jak dotąd nie mam takiego doświadczenia. Chciałbym spróbować mieszkać w co-house, ale powinien mieć jakiś wspólny motyw. Każdy musi docenić ten pomysł. Kiedy ludzie po prostu znajdują się w tym samym pokoju ze wspólnymi obszarami, ale jednocześnie nie chcą tego, nic dobrego się nie dzieje. Jeśli ludzie gromadzą się, zmieszani na przykład z kulturą wedyjską, przygotowują się do siebie i zbierają się wieczorami, to będzie bardzo fajnie. Ale do tej pory nie spotkałem takich.

Christina: Początkowo weszliśmy tutaj pod warunkiem, że mamy własną łazienkę i własną kuchnię. Ale budynek jest bardzo stary, a prace komunikacyjne zajmą dużo czasu. Większość napraw, które już wykonaliśmy, potrzebujemy około miesiąca. Jeśli chodzi o pieniądze, to mniej więcej tak samo jak mieszkanie komunalne, ale duża premia w budowanej infrastrukturze.

Ilya i Galya Kharitonov

projektant i jego żona, którzy mieszkają razem

Wcześniej mieszkaliśmy w Parnas. Wszystko jest lepsze niż Parnassus: jest za daleko. Ponadto cena jest tutaj normalna - od 500 rubli za metr, prawie pełnoprawne mieszkanie i istnieje możliwość zrobienia wszystkiego, co chcemy. Zbudujemy tutaj drugie piętro.

Wszystko jest blisko - „Taśma”, stadion, cmentarz. Ponadto istnieje ruch. Jestem grafikiem i myślę, że będę tu miał z kim porozmawiać.
Nie będziemy robić własnej toalety, tylko małą kuchnię. Mieszkaliśmy w hostelu przez pół roku przed Parnas, więc jesteśmy zadowoleni ze wspólnej łazienki. Najważniejsze, że jest normalna kawiarnia. W każdym razie myślę, że będzie to interesujące.

Daniel i Dmitry

założyciele warsztat H2 i bar „Siedziba”

Daniel: Nasza przestrzeń to warsztat eksperymentów, w którym wymyślamy coś nowego. W tym samym czasie stworzyliśmy również bar dla przyjaciół i mieszkańców. Z nalewkami, które sami przygotowujemy: na pomarańczach, limonkach i limoncello. Będą też bimber i syropy.

DMITRY: H2 zrobiliśmy z kolegami z Uniwersytetu Technologii i Projektowania. Studiujemy jako inżynierowie procesów materiałowych. I tutaj możemy rozwijać nasze umiejętności. Teraz chcemy stworzyć lalkę przegubową, nie uczęszczając na kursy, ale sami wszystko wymyśliliśmy. Sami zbudowali drugie piętro, spędzając na nim tylko jeden dzień.

Początkowo mieliśmy siedzibę w Kwartale, potem z powodu problemów ze zmianą właściciela musieliśmy się wyprowadzić. Mieliśmy dwa miesiące stagnacji i chcieliśmy podpisać umowę z Cieniami, ale potem tu przybyliśmy. Podobał mi się pokój, natychmiast zadzwoniłem do Gazelkina i poprosiłem, żebym wrócił za godzinę. Przynieśliśmy rzeczy i zaczęliśmy tutaj naprawiać.

Teraz jest też mały sklep, w którym eksponowane są nasze produkty i rzeczy znajomych, na przykład T-shirty Sashy Douglas. Ponadto możesz przyjść do nas po poradę, jeśli dana osoba chce zrobić coś własnymi rękami. Jesteśmy inżynierami procesów, pomożemy.

Roman Sumersky

muzyk, najemca mieszkający razem

Wcześniej mieszkałem na Syberii, a tutaj tydzień temu przybyłem do Petersburga. Przyjaciel zaproponował to cudowne miejsce. Bardzo podobał mi się ten pomysł jako osoba kreatywna.

Przyjechałem tu z moją siostrą i dopóki nie będziemy zatłoczeni w jednym mieszkaniu. Wkrótce wejdę, jak tylko kupię materac. Po drodze zrobię naprawy, spontanicznie. Oczywiście chciałbym mieć własną toaletę i prysznic. Ale chociaż moje fundusze są ograniczone, skorzystam z ogólnego. Mała wegetariańska kawiarnia nie boli.

Tworzę muzykę, w szczególności elektroniczną. Chcę stworzyć eksperymentalną orkiestrę. Tutaj będę żył i będę kreatywny. Być może będą jakieś wspólne projekty z sąsiadami.

Dasha Pavelieva

współwłaściciel kawiarni Perpetuum omletum

Mamy już kawiarnię na Millionnaya w klastrze sztuki „Architekt”, gdzie gotujemy razem z Bureu. Tutaj będzie nasza własna instytucja światła i światła. Danie charakterystyczne to rolki z omletami. Jest to omlet z wszelkiego rodzaju sosami, warzywami i ziołami w tortilli pszennej. Przydatny fast food kosztuje 120 rubli.

Podobał nam się Contour ze względu na niesamowitą atmosferę, skalę i duże okna. Udekorowaliśmy nasze pomieszczenia tacami na jajka i urządziliśmy tu otwartą kuchnię.

Obejrzyj wideo: Komedia Po Polsku 2018 - cały film Lektor PL (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej