Ludzie

Słowa i rzeczy 2008

Rok 2008 nie był tak bogaty w nowe słowa, jak rok 2007. Ludzie wpadali w mikrośrodowiska i zajmowali się formułowaniem słów w już bardzo wąskiej społeczności. Jednak po krótkiej analizie słownictwa kilku przyjaznych firm udało mi się wyłowić kilka przyzwoitych eksponatów słów.

Ta dyskoteka cię okłamała / Z twojego powodu cała dyskoteka zostanie anulowana

Dwie frazy z filmu Valerii Gai Germaniki „Wszyscy zginą, ale zostanę”, które się uskrzydły. Zwykle wymawiane w piątek lub sobotę, gdy ludzie dzwonią, aby wybrać, do której strony się udać. Mówi się je ostrym, głupim tonem.

Wypił wiadomość (wypił tekst) 

SMS wysłany w nieodpowiedzialnym stanie. Są wysyłane o 5-6 rano do odbiorcy, który od dawna chciał coś powiedzieć, ale było to niewygodne. Następnego dnia są czytane przez ich autorów w folderze Elementy wysłane, a następnie gorzko żałuje tego, co napisali i aktualizacji statusu na Facebooku (patrz Facebook). Na przykład „nigdy więcej nieużywanych wiadomości!”

Ciemno dziko

Najmodniejszą muzyką roku 2008 jest dyskoteka, która zwykle kojarzy się z entuzjazmem Murzynów, dżetów i kokainy, ale wywróciła się na lewą stronę i kojarzy się ze śmiertelnie bladymi nazistami, obrazami kosmicznymi i smutkiem heroiny. Termin zaproponował Igor Kompaniets.

Gówno muzyka

Za pomocą słowa „gówno” możesz łączyć dowolne inne - wspólne lub własne. Gówno-maszyna, gówno-japoński, gówno-strona, gówno-piątek, gówno-bluza z kapturem. W tym roku gówniane konstrukcje były najbardziej żrącym pasożytem językowym. Najbardziej niezwykłą rzeczą jest to, że to „gówno” nie ma negatywnej konotacji z opisanym tematem lub osobą. Raczej oznacza to ironicznym sceptycyzmem.

Hop Hop

Nowy rosyjski non-protestowy gatunek hip-hopu, prezentowany przez takich wykonawców jak Syava, Noggano, „Night Dogs” i inni, powstał w wyniku powszechnej (światowej) pasji do gopnichestvo i marginesów społecznych.

Kolyan (tolyan)

Koktajl z tonikiem wódki. Według jednej wersji został wymyślony przez dyrektora artystycznego klubu Gorod, Kolya Budu, dlatego nazywa się „Kolyan”. Według innej wersji, powinno się nazywać „Tolian” i został wymyślony przez pewnego Anatolija. Jest pijany zarówno jako długa wiosna, jak i strzały.

Crystal

Kryształ (płynący kryształ), który stał się symbolem sceny bezczynności podczas Pikniku Plakatowego, okazał się najbardziej niezapomnianym wizualnym obrazem roku.

Maxim

Inna definicja rosyjskiej rasy biodrówek (patrz), zaproponowana przez pracownika agencji Leo-Bernett Ksenia Samoilova. Powstał z powodu niekończących się tablic honorowych ze zdjęciami moskiewskich fashionistek - na plakacie, w chuliganie, na Lookatme - gdzie podpisy na kartach dotyczyły tej nieruchomości: Anya, 17 lat, projektant, Borya, 21 lat, artysta ”,„ Maxim, 19 lat, fotograf ”. Z jakiegoś powodu to Maxim miał szczęście, aby stać się domową marką. Na początku lata Samoilova szukała asystenta i każdego wieczoru relacjonowała w LiveJournal lub osobiście „te maksymy były popieprzone”.

Świat kretynizmu

Który z bohaterów filmu Coen Brothers Burned After Reading sprzeciwił się Osborne'owi Coxowi. M.K. kompleksowo obejmuje wszystkie głupie, idiotyczne, gorsze, zaniedbujące, dziwne rzeczy, które musimy spotkać w życiu, ale najczęściej to wyrażenie jest używane w odniesieniu do powolnych pracowników służby - kelnerów, sprzedawców, sprzątaczy, których głupota może być nie do zniesienia. Jednocześnie nie zapomnij: autor koncepcji „MK” Osborne Cox na zdjęciu Coena był również znanym idiotą.

Brak pieniędzy

Wyrażenie, że redakcja magazynu „Duże miasto” jest zwykle używana zamiast słowa „Kryzys”. Pozwala dokładniej wyrazić obecny stan kraju i społeczeństwa, łagodząc dyskomfort psychiczny i lokalizując globalny problem na osobisty, szczególnie finansowy.

Pet

Nowym sposobem okazania współczucia jest kupienie przyjaciela jako małego zwierzaka na Facebooku (patrz Facebook) i nadanie mu śmiesznego imienia. Gra „Friends For Sale” stała się prawdziwą manią dla tych, którzy spędzają dni w Internecie i spędzają noce w klubach. Niektórzy użytkownicy stosują specjalne strategie: kupują tylko początkujących na Facebooku. Inni oszczędzają pieniądze dla celebrytów, takich jak Vodianova. Dużym sukcesem, szczególnie wśród dziewcząt, jest aplikacja Flash „Pet Society”. Kupno i sprzedaż rozlewa się offline: w tłumie przy barze słychać „Tak, kupię ci jeden”. I „zwierzak” („Jesteś moim zwierzakiem!”) Zmienił się w powszechnie używane wyrażenie w znaczeniu „bliski przyjaciel”, „dziewczyna”.

Fakable

Definicja jest równie odpowiednia zarówno w odniesieniu do dziewcząt, jak i do młodych ludzi. Jak można się domyślić, charakteryzuje ten przedmiot jako odpowiedni do seksu, ale nie do poważnego związku.

Facebook

Żartobliwa nazwa sieci społecznościowej Facebook, która w 2008 roku stała się główną platformą komunikacji i miejscem migracji z LiveJournal. Pod koniec roku stało się tak popularne, że Facebook został zablokowany w Independent Media. Konotacja z alkoholem („huk”) pojawiła się z powodu faktu, że wielu użytkowników zaktualizowało swój status na Facebooku, będąc jeszcze pijanym po imprezach, lub następnego dnia napisało wyraźny komunikat o stanie - „nigdy więcej Long Island Ice Teas”, „ przestań pić ”lub„ odłóż słuchawkę ”. (patrz także wypita wiadomość, zwierzaku)

Freelance (tłumacz na freelance, praca w domu)

Niezależny - tj. niepewna praca - z powodu braku pieniędzy (patrz) dla wielu pracowników w sektorach błyszczącym i reklamowym stała się stała. Jeśli przed f. był postrzegany jako forma pracy dla rozrywki, teraz jest to plaga i kara.

Bar Khachapurin

Zmieniona nazwa „Chapurin-bar”, która została otwarta w tym roku, i zuchwała, która usunęła koncepcję z baru Denisa Simacheva. Pomimo postawy z lekkim zaniedbaniem jest bardzo popularna.

Hipster

Stało się szeroko stosowane po artykule Jurija Saprykina w „Poster”, który sugerował nazywanie x. każdy, kto idzie do „Solyanki”, siedzi na Lookatme i czyta w rzeczywistości „Plakat”. Saprykin obwiniał x. z braku rzeczywistości i porównał tę rosyjską subkulturę z tym samym nienazwanym rosyjskim urokiem. Tekst wywołał kontrowersje w Internecie, a sam Saprykin stał się wiodącym ekspertem w dziedzinie chemii, udzielając 10 wywiadów. (patrz także maksyma)

Tsaopa

W ubiegłym roku fascynacja akronimem CAO (Centralny Okręg Administracyjny Moskwy) trwała w 2008 roku. Pojawiło się wiele nowych złożonych słów i kalamburów - Car Tsao, Cao Disco, jeźdźcy Cao itp. (patrz także gówno z muzyką i innymi utworami z przedrostkiem „gówno”). Warto wspomnieć o „Tsaop” - słowie koncepcyjnym sugerującym, że stolica zbliżyła się do Europy jedynie w obrębie Ogrodowego Pierścienia.

Bgg

Wymawiane jako „bibiji” i oznacza „lepiej bądź gejem”. Oznacza to szczególnego rodzaju mężczyzn, którzy ze względu na swoje nawyki, wygląd, a nawet barwę, ich głosy są zbyt podobne do gejów, ale nie są i śpią z dziewczynami. Wyrażenie to ma pogardliwą konotację: „byłoby lepiej, gdyby był gejem i nie zhańbił naszej orientacji”, prości ludzie mówią o „bibiji”. Nowe słowo nie kontynuuje linii metra i retroseksualistów, jednak oddaje nowe aspekty męskiej seksualności w metropolii, a także określenie Marka Simpsona kilka lat temu.

Zmieszany i oszołomiony

Zmieniona nazwa brytyjskiego magazynu Dazed & Confused, która w rosyjskiej wersji miała zostać opublikowana w lutym 2009 roku. Jednak z powodu „braku pieniędzy” (patrz) sytuacja wokół publikacji była pokryta mgłą, a wyrażenie c. i d. - „zdezorientowany i zdumiony” - wyraża to lepiej niż oryginalna nazwa magazynu, zapożyczona z Led Zeppelin.

Ostry tyłek

Źle usłyszałem „dziękuję”. Dokładnie tak - „ostry tyłek” - Rosjanie dziękują, jak usłyszeli dziewczyny z grupy Girlcore, która odwiedziła Moskwę jesienią i napisały o swoich wrażeniach na stronie dazeddigital.com.

Zhurka

J. (Serb. - impreza) - dwie imprezy organizowane przez imigrantów z Jugosławii w klubie Circus. Warto zauważyć, że byli przetrzymywani w instytucji, która grzmiała na początku 2000 roku jako najbardziej patos i świecki klub, który nie odzyskał jeszcze siły po kryzysie moskiewskim. W 2008 r. Wnętrze to zalane było ludźmi młodymi, modnymi i nie tak rozpuszczalnymi jak bohaterowie sprzed dekady.

Obejrzyj wideo: 20 najlepszych hitów Polskiego Internetu (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście
Ludzie

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście

Wasilij Bykow przeszedł przez moskiewską kawiarnię i zapytał kelnerów, co im się nie podoba w odwiedzających. Nienawidzę tych gości, którym służysz w 100%, a oni, dranie, nie pozostawiają napiwku. Goons! Niektóre dziewczyny, gdy mężczyzna wychodzi na herbatę, a potem idzie do toalety, zabierają pieniądze dla siebie. A potem są ludzie, którzy patrzą na ciebie lubieżnym, przenikliwym spojrzeniem i myślą o tym, żeby ich gdzieś zaciągnąć.
Czytaj Więcej
Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu
Ludzie

Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu

Mieszkanie komunalne („mieszkanie komunalne”) - (w Rosji i byłym ZSRR) mieszkanie państwowe, zamieszkane przez władze państwowe zgodnie z normami dotyczącymi powierzchni mieszkalnej na osobę, niezależnie od stanu cywilnego mieszkańców i konfiguracji mieszkania. TYPOWE ATRYBUTY MIESZKANI KOMUNALNYCH Antyczny piec Komunalne mieszkanie na Srednyj perspektywie wyspy Wasilewskiej w Petersburgu Połączenia Komunalne mieszkanie na skarpie Karpovka w Petersburgu Telefon publiczny w korytarzu Komunalne mieszkanie przy alei Bolszoj Piotrowa strona Piotrogrodzka w Petersburgu Licznik energii elektrycznej Komunalne mieszkanie przy alei Dmitrowskiej i kuchni moskiewskiej pokój Mieszkanie komunalne na linii Kisłowskiego w Moskwie Wysokie sufity Mieszkanie komunalne na linii Starokonyushenny ke w Moskwie Lista pracowników kuchni Mieszkanie komunalne przy ulicy Rubinstein w Petersburgu Pomieszczenia magazynowe i antresole Mieszkanie komunalne przy ulicy Sadovaya w Petersburgu Ponadto: kilka pieców w kuchni, suszarka do suszenia rzeczy, toaleta ze zbiornikiem przy suficie, wąskie korytarze - i inne typowe atrybuty mieszkań komunalnych w serii artykułów „Przestrzeń publiczna: Petersburg i Moskwa” APARTAMENTY MIEJSKIE W MOSKWIE W Moskwie przetrwało tylko osiem tysięcy mieszkań komunalnych.
Czytaj Więcej
Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin
Ludzie

Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin

Zgodnie z zestawem moralnych standardów dla mieszkańców Kupchina, opracowanym przez administrację dzielnicy, pojawił się nowy kodeks dla migrantów. Na dyskretnym plakacie - zestaw standardów moralnych, które powinny pomóc cudzoziemcowi „pozostać gościnnym gościem i przyjacielem” w surowej dzielnicy Frunze. Tekst został przetłumaczony na trzy języki - azerbejdżański, tadżycki i uzbecki.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami

Od 1 listopada na kilku stolicach ulic wprowadzono płatny parking. I choć większość Moskali jeszcze nie wystąpiła przeciwko tej innowacji i zastanawia się, co stanie się, gdy całe centrum zostanie opłacone, wszystko stało się bardzo poważne dla mieszkańców. Nie mogą zdecydować, czy wejść do strefy płatnego parkowania, czy nie - sam parking płatny zbliżył się do ich domów.
Czytaj Więcej