Ludzie

Inne Moskwa: przytulanie się do gwiazd

Kolumna Milosława Chemodanowa o powszechnym pragnieniu fotografowania gwiazdami.

    

    Figura woskowa Johnny'ego Deppa z Madame Tussauds

 

Czy byłeś na moście, kiedy Paris Hilton stała za gramofonami? Kiedy potroi więcej gości niż zwykle? I nie chodzi o fantastycznych klubowiczów, którzy postanowili podziwiać, jak dość bogata kobieta o kartonowym uśmiechu naśladuje DJ. Pierwsze osoby z pierwszych kanałów, właściciele krajowych nagród, zaawansowani restauratorzy, każda godność żony, dysząc, nalegali na prawo do bycia bliżej odwiedzającego dziecka. Pół dnia temu krążyli wokół Tretiakowskiego w poszukiwaniu nowych butów, bluzek ze skrobi, pieprzyli mózgi służących, brali leki przeciwdepresyjne, legalne i niezbyt. A oto są i nie mogą się ruszać. Gdyby w tym momencie wybuchł pożar w klubie, a społeczność domowa bardzo by się zmieniła. Zmięte spocone celebrytki przylegające do siebie z niezręcznością na opalonych twarzach cierpliwie czekały na zdjęcie linii z prawdziwą gwiazdą.

W takich momentach pamiętam jednego przyjaciela. Normalny facet w codziennym życiu, ma obsesję na punkcie fotografowania celebrytów. Jeśli jesteś regularny w miejscach ich zatłoczenia, to na pewno go widziałeś. Niezmiennie wesoła brunetka o przyjemnym wyglądzie, szarmancka, jak szalona. Z zewnątrz może się wydawać, że jest tam, aby dyskretnie ukraść portfel rozdziawionemu Hugh Jackmanowi lub, na przykład, zaśpiewać i pieprzyć Natalie Imbrulia. Lub odwrotnie. Ale nie, wszystko, czego potrzebuje, to zdjęcie na swojego bloga. Jedno pieprzone zdjęcie, żeby się dobrze poczuć. Przez chwilę Nie raz widziałem go w akcji. Załóżmy, że spotyka Kobzona w określonym kierunku. Mój przyjaciel natychmiast daje znak najbliższemu fotografowi (czasem jest to nawet jego specjalnie napisany przyjaciel z aparatem). Podchodzi do niczego niepodejrzewającego Kobzona, drwin i bardzo, bardzo grzecznie prosi o tak małą rzecz jak wspólne zdjęcie. A kiedy się zgadza (czemu jest mu żal?), Natychmiast zaczyna gorączkowo udawać przed kamerą, że zostali zaskoczeni podczas przyjacielskiej rozmowy. Potrząsa chłodnym Kobzonem za ramiona, wpatruje się w obiektyw ze zdumieniem, śmieje się, odrzucając głowę do tyłu, jakby przyjaciel Joseph namoczył coś lśniącego - ogólnie jest niezwykle ciekawy w sensie praktyki psychiatrycznej. (W jakiś sposób próbowałem zrobić taką sztuczkę z idolem mojego dzieciństwa, ciocią Tanya Vedeneyeva. Ciocia Tanya uśmiechnęła się i odpowiedziała po prostu: „Sto dolarów”. Świat wciąż jest kobietą). Może to wydawać się dziwne, ale same gwiazdy bardzo często zachowują się bardzo podobnie do mojego znajomego, gdy w pobliżu pływa większa ryba. Zadzwoń do fotografów, graj łatwo. Stąd pochodzą ich zdjęcia, „Wychodzę z moim przyjacielem Orlando”, wspaniałe objawienia w duchu „raz Julia mi powiedziała ...”, wszystkie te absurdalne bzdury.

    Zdjęcia od Madame Tussauds

Utrzymanie własnego interesu nie jest łatwe. Musisz zapalać się często i we właściwych miejscach. I z odpowiednimi ludźmi. W zeszłym miesiącu ważne było spotkanie z Jude Law. W tym - z Kate Moss (dziewczyna wydaje się być umieszczona w jednej ze stołecznych restauracji). Jest to podobne do sportu za pieniądze. Przyjazne gwiazdy nie odrywają się od zachodnich gwiazd od przyjaznych Rosjan - są z nimi przyjaźni, jak z każdym innym fanem. Kiedyś zapytałem Asię Argento, czy denerwują ją lokalne gwiazdy. Na tej ślicznej twarzy pojawiło się coś niezręcznego. „Nie jestem pewna, czy je rozróżniam” - mruknęła - „Nie wiem, jak wyglądają”. Tego wieczoru na „Bliskim Wschodzie”, gdzie siedziała Asia, tylko osoby Władysław Tretyak były widoczne. Pokojowo pożarł swój obiad. Być może później przed pójściem spać powiedział rodzinie: „Widziałem dziś Argento”. A może nie.
Organizatorzy wydarzeń towarzyskich w Moskwie wiedzą: zaproszona zachodnia gwiazda nie tylko sama ozdobi świeckie kroniki, ale także stanie się przynętą dla naszych celebrytów. Jeśli chcesz zebrać te, których nie możesz kupić za darmo tartaletki - przynieś George'a Clooneya. A przynajmniej Jessica Alba. A przynajmniej kłamstwo, które przyniosło. Jesienią bardzo kolorowy magazyn ogłosił, że Drew Barrymore, Jessica Alba i Leonardo DiCaprio przybędą z okazji jego rocznicy. Trudno opisać rozczarowanie uciekających lokalnych gwiazd, gdy po przyjeździe nie znaleźli tam żadnej z zadeklarowanych postaci, ale szybko zostali odrzuceni przez nieuczciwych fotografów. Minął tydzień, a PR od wybitnego moskiewskiego klubu z niezwykłą ekscytacją w głosie poinformował mnie, że Jessica Alba potwierdziła swoją obecność na ich przyjęciu! Nie trzeba dodawać, że przez cały ten czas paparazzi regularnie pięć razy dziennie rejestrowali jej obecność na ich rodzimych amerykańskich ulicach iz jakiegoś powodu nigdy nie - w klubie We Are Family.

Ty i ktoś sławny w jednej ramce - okrutna przyjemność. Nawet najbardziej wytrwali zgadzają się: miło jest zobaczyć, jak imponujące są te ujęcia dla niedoświadczonego widza. Kiedyś wysyłałem mamie pieniądze, a potem zacząłem wysyłać zdjęcia. Wysłałem mojej matce moje zdjęcie z Fedorem Bondarczukiem. „Co za znajoma twarz!” - mama do mnie napisała. Powiedziałem także: „Dzisiaj zjadłem obiad z Pugaczewą!”. Mama odpowiedziała: „Znowu robisz bzdury”. Wysłałem jej zdjęcie, w którym przeciągam w nieznanym kierunku rękę Nadii Granowskiej, mało ubranej. Dla zabawy towarzyszył zdjęciu z tekstem: „To moja nowa dziewczyna, Nadia. Pracuje jako piosenkarka”. „Byłoby lepiej, gdybyś znalazł normalną pracę” - odpowiedź przyszła do mnie. Jestem bardzo wdzięczna mojej matce, nauczyła mnie liter i cyfr i wiele więcej.

Obejrzyj wideo: Najpiękniejsze piosenki o miłości - Unchained melody (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”
Wywiad

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”

Jesienią ubiegłego roku w Irkucku powstało Centrum Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości. W przeciwieństwie do większości struktur o tej orientacji, ustanowionych przez władze regionalne i miejskie w całym kraju i działających w oparciu o fundusze budżetowe, CRPP w Irkucku jest niezależną organizacją non-profit, która współpracuje zarówno z administracją miasta, jak i innymi ośrodkami i funduszami wsparcia biznesu.
Czytaj Więcej
„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy
Wywiad

„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy

W ostatnich latach budżet Moskwy wcale nie rósł - wpływają na to nowe zasady płatności podatków dla spółek naftowych, które teraz trafiają nie tylko do stolicy. Moskwa stara się znaleźć brakujące pieniądze od lokalnych przedsiębiorców: wprowadza opłaty handlowe, weryfikuje umowy najmu lokali i sprzedaje aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.
Czytaj Więcej
Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”
Wywiad

Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”

Nakhodka, sierpień 2015 r. Wszyscy świętują Dzień Miasta, na którym przyjechali uczestnicy międzynarodowego festiwalu muzycznego V-ROX. Wśród nich jest grupa SvoboDA z Władywostoku. Jej lider, 24-letni Maxim Anisimov, pali blisko sceny i podpisuje autografy dla nastolatków. Pisze muzykę i teksty dla grupy, nadal pracuje jako specjalista w dziale spraw młodzieży i jest sceptyczny wobec swojej edukacji jako ekonomisty.
Czytaj Więcej
Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”
Wywiad

Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”

Evgeny Dyomin jest tym samym dyrektorem SPLAT, który od 15 lat pisze listy o życiu do nabywców past do zębów. Obecnie pracuje dla niego 700 osób, a pasty z wiadomościami są sprzedawane w trzech tuzinach krajów. Upadek rubla zmusił firmę do ponownego rozważenia kosztów i zwrócenia większej uwagi na rynki zagraniczne, na których produkt z Rosji stał się bardziej atrakcyjny po cenie.
Czytaj Więcej