Skrzynie

W pogoni za polubieniami: Jak zdobyć obserwujących na Facebooku

Michaił Kazakow

Dyrektor SM w agencji reklamowej Pichesky

Najważniejsze jest, aby jasno zrozumieć, jakie cele firma ma na Facebooku. Często z powodu niezrozumienia celów nie jest możliwe dotarcie do właściwych odbiorców i zbudowanie z nimi komunikacji.

Wiemy na pewno, że 50% całej widowni na Facebooku to mieszkańcy Moskwy i Petersburga. Dlatego jeśli prowadzisz działalność federalną, rozwój komunikacji tutaj jest raczej obrazem. Jeśli jednak masz modną moskiewską instytucję, Facebook może być jedynym kanałem łączącym Cię z publicznością.

Szczególnie orientacyjne są kluby Chips, bary Luch i Carabas. Kilka tysięcy subskrybentów tworzy dla nich bezpłatne reklamy za pomocą swoich meldunków i znaków fotograficznych. Co więcej, sami nie inwestują ani jednego rubla w reklamę.

Format ukierunkowanych reklam stał się prawie nieaktualny.
Ma już tak silny efekt ślepoty,
że prawie nie zauważamy tych bloków

Nie będę mówił o oczywistych rzeczach związanych z tym, że w sieci społecznościowej musisz być interesujący / przydatny / zabawny. Łatwo jest awansować, jeśli z natury interesujesz się publicznie. Trudniej jest, gdy musisz aktywnie sprzedać się publiczności. W tym celu Facebook zapewnia skuteczne narzędzia do płatnej promocji.

Promowane posty i sponsorowane historie działają najlepiej, ponieważ mają najsilniejszy element społecznościowy i są oparte na treści - użytkownicy śledzą to i przychodzą do sieci. Ponadto w ostatnich latach skuteczność tych narzędzi znacznie wzrosła. Jeśli dwa lata temu byłem całkiem zadowolony, podnosząc wskaźnik tych, którzy śledzili link do 1% liczby osób, które widziały post, teraz często widzę 4 i 5%. Format ukierunkowanych reklam, moim zdaniem, stał się prawie przestarzały. Już ma tak silny efekt ślepoty, że prawie nie zauważamy tych bloków. Reklama mobilna działa świetnie. Zwłaszcza do promowania aplikacji, zapewniając bezpośredni ruch do App Store i Play.

Cóż, zawsze polecam użycie przycisku Facebook na stronie - to taka darmowa wiśnia na torcie, która zapewni ci stały napływ najbardziej lojalnych i zainteresowanych odbiorców.

Natalya SHASHKOVA

Założyciel What the Food

Początkowo postanowiliśmy zacząć od strony na Facebooku. Aby stworzyć stronę internetową lub aplikację mobilną, potrzebujemy początkowych inwestycji, ale ich nie mieliśmy. Pierwsi subskrybenci pojawili się jeszcze przed uruchomieniem samej dostawy - w zasadzie dowiedzieli się o naszym projekcie wśród przyjaciół znajomych, którzy go udostępnili. Po uruchomieniu poszła fala artykułów z bezpośrednimi linkami do naszej strony. Musieliśmy tylko śledzić, jak każdego dnia dodawanych jest 10–20 osób.

Ponieważ konwertujemy zamówienia bezpośrednio z postów, staramy się używać takiego narzędzia reklamowego, jak promowane posty. Gwarantuje włączenie subskrybentów i ich przyjaciół do kanału. Takie posty mogą być kierowane do szerszego grona odbiorców, ale ważne jest, abyśmy nie zamazali grupy docelowej. Średnio dzięki temu narzędziu można zwiększyć zasięg postów dwa do trzech razy, a tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo zwiększenia zamówień. Nie skupiamy się na zaangażowaniu publiczności w samą społeczność (liczba polubień wpisów). Często zdjęcia mogą zbierać jedno lub dwa polubienia, ale przynoszą 20 zamówień. Dlatego zasięg publikacji jest dla nas o wiele ważniejszy.

Maksymalnie YURIN

Dyrektor SM w agencji reklamowej Red Keds

Facebook jest coraz mocniej zakorzeniony w rosyjskim Internecie i zajmuje czwarte miejsce w miesięcznej widowni po VKontakte, Odnoklassniki i My World.

Jeśli na Vkontakte są głównie uczniowie i studenci, aw Odnoklassnikach - starsi ludzie z reguły z regionów, to Facebook jest nadal miejscem, w którym komunikuje się najbardziej inteligentna publiczność Runet. Spotykają się tutaj specjaliści i menedżerowie, tzw. „Klasa kreatywna”, reklamodawcy, przedstawiciele mediów itp. Głównie odbiorcy na Facebooku z Moskwy. Dlatego promując luksusowe, modne i drogie marki, polegamy przede wszystkim na tej sieci społecznościowej.

Surowy humor, komiksy, żarty, memy, koty i nagie kobiety - to wszystko lepiej pozostawić VKontakte. Facebook jest jedną z niewielu sieci społecznościowych, w których wciąż doceniają i czytają długie teksty. Wysoka jakość, piękna grafika, przejrzyste infografiki i badania pozwalają przyciągnąć użytkowników do strony na Facebooku i udostępniać treści.
Banalne, ale przede wszystkim musisz tworzyć wysokiej jakości i niepowtarzalne treści. Jeśli Twoja strona będzie „źródłem” tych lub innych interesujących wiadomości, filmów lub zdjęć, użytkownicy sami przyciągną do siebie swoich subskrybentów i znajomych, udostępniając wiadomości. Na przykład nowa seria internetowej serii „Quartet And By Amstel” dla słynnej marki piwa, którą wspieramy w sieciach społecznościowych, pojawiła się jako pierwsza na Facebooku. Fani serii udostępnili je z naszej strony i przyciągnęli swoich przyjaciół.
Dla społeczności Pizza Hut kręcimy ekskluzywne filmy i zdjęcia (wywiady z kucharzami, proces robienia pizzy od pierwszej osoby itp.). Miłośnicy pizzy oglądają go i przekazują znajomym.

Dobrym sposobem na przyciągnięcie odbiorców jest publikowanie ogłoszeń w innych grupach tematycznych i na stronach liderów opinii.

Kluczowym czynnikiem jest zawartość Twojej strony. Napisz pierwszy post. Pisz, kręć, rysuj swoje unikalne treści, które nie były jeszcze w Internecie, a ludzie będą się do ciebie zwracać.

Z dodatkowych sposobów promocji należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ukierunkowane reklamy. Teraz Facebook ma wiele formatów mających na celu promowanie strony, jej treści, aplikacji, strony itp. Wybierając odpowiednią grupę docelową i dobrą kreatywność, przy niskim koszcie kliknięcia (3-5 rubli), przyciągną one odpowiednich subskrybentów na twoją stronę.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wyświetlanie treści w kanale wiadomości, a nie w prawej kolumnie (praktycznie nieefektywne), i oczywiście najlepiej działają standardowe bloki tekstowe i graficzne.

Innym sposobem na przyciągnięcie odbiorców jest publikowanie ogłoszeń w innych grupach tematycznych i na stronach liderów opinii. Niestety, w przeciwieństwie do VKontakte, na Facebooku jest niewiele takich społeczności, a ich widownia jest niewielka. Ale w najpopularniejszych tematach zawsze można znaleźć kilka stron i osobistości, które przyniosą Ci nowych subskrybentów.

Na przykład często korzystamy z blogerów kulinarnych w celu promowania strony Knorr Rosja. Zapraszamy ich na mistrzowskie kursy kulinarne i prosimy o napisanie recenzji na swoich stronach. Zwykle po takich zdarzeniach następuje dobry wzrost liczby subskrybentów.

Jeśli zdecydowałeś się założyć konto na Facebooku dla swojej firmy, nie zapomnij (i nie bój się) umieścić linku do swojej społeczności na wszystkich możliwych materiałach i mediach: podpis w e-mailu, magazynie korporacyjnym, materiałach POSM i wstawkach produktów, kontach innych sieci społecznościowych . Na przykład ta sama Pizza Hut przykleja naklejkę z adresami swoich stron w sieciach społecznościowych dla każdej zamówionej pizzy. Jest to łatwy i prawie darmowy sposób na rekrutację dodatkowej publiczności.

Okładka: ShutterStock

Obejrzyj wideo: Przemarsz kibiców Lecha z dworca Chorzów Batory r. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”
Cotygodniowe rabaty

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”

Rabaty Yoox Kolejna promocja zagranicznego punktu internetowego: do 22 października włącznie, 25% zniżki na imponującą ilość towarów. Poszukaj produktów oznaczonych „dodatkowe 25% zniżki”, rabat aktywowany jest w sekcji „Moje zakupy”. Ponadto EMS jest nadal bezpłatny. Imago moskiewska marka odzieży damskiej w eleganckim formacie casual ogłosiła dwudniową kampanię z 40% rabatem na kolekcję jesienną.
Czytaj Więcej
Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym
Cotygodniowe rabaty

Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym

Co tydzień Life around dowiaduje się, co nowego w Moskwie i sklepach internetowych, i mówi o tym, gdzie możesz teraz skorzystać z rabatów i promocji. W nowym wydaniu - dziesięć niedrogich sklepów, w których można teraz znaleźć wyprzedaż sezonową. Zara Home - do 60% Zarahome.com Sprzedaż w Zara Home to już drugi miesiąc.
Czytaj Więcej