Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości. Życie wokół odkryło, jakie nieznane dotąd wynalazki należą już do znanych firm.

Tatuaż z mikrofonem (Motorola Mobility)

Motorola Mobility, będąca własnością Google, w 2013 r. Opatentowała tatuaż z wbudowanym mikrofonem. Obwód drukowany z mikrofonem i czujnikiem bezprzewodowym powinien być nałożony na skórę gardła. Rozmiar tatuażu jest ze znaczkiem pocztowym lub łatką bakteriobójczą.

Wynalazek pozwala kontrolować smartfona, konsolę do gier lub gadżety do noszenia, takie jak Google Glass, nawet szeptem. Jeśli dodasz mały tatuaż galwaniczny z diodą LED do tatuażu, otrzymasz wykrywacz kłamstw. Ponadto technologia pozwoli lepiej słyszeć połączenia przychodzące i wychodzące w zatłoczonym pokoju lub słuchać muzyki bez słuchawek, nie przeszkadzając innym - tatuaż da właścicielowi wyraźniejszy dźwięk.

Kabina bez okien (Airbus)

Według ekspertów Airbusa przednia szyba w kokpicie to przesada. W 2014 r. Linia lotnicza otrzymała patent na projekt kokpitu, w którym zamiast ekranu używa się wyświetlacza komputerowego. Technologia pozwala znacznie ułatwić samolot. Pilot w tej sytuacji można umieścić w dowolnym miejscu - w tylnej części, a nawet w przedziale ładunkowym, i wykorzystać wolne miejsce, aby zwiększyć kabinę.

Jeśli jednak uda ci się przesadzić pilota w ogonie, to nie wkrótce. Airbus opatentował jedynie możliwość wymiany szyby na ekranie, dokładnie jak ten ekran będzie działał i pokaże pilotowi informacje o locie, dokument nie mówi. Co więcej, nie ma słowa o działaniach załogi w sytuacjach awaryjnych, kiedy sprzęt całkowicie lub częściowo wymyka się spod kontroli i statek musi być sterowany ręcznie.

Kamera laski (Google)

W 2013 roku korporacja opatentowała laskę z IMU do zdjęć panoramicznych. Laska jest wyposażona w kamery i czujniki położenia. W miejscu gałki znajduje się aparat, a na końcu laski zamontowany jest specjalny przełącznik, który daje polecenie robienia zdjęć za każdym razem, gdy laska dotknie ziemi. Za pomocą wynalazku możesz odtworzyć określony obszar z dokładnością do najdrobniejszych szczegółów. Według twórców Google może potrzebować laski do ulepszenia Map Google.

Google jest uważany za lidera w dziedzinie wynalazków dotyczących zapasów. Firma opatentowała statek z serwerami napędzanymi falami, projektorem klawiatury na dłoni użytkownika, wirtualnym asystentem odpowiadającym na komentarze w sieciach społecznościowych, a nawet gestem serca oburącz, z którego właściciele Google Glass będą korzystać analogicznie do podobnych. Korporacja ma nadzieję, że całe to know-how przyniesie kiedyś zysk.

Komputer ludzki (AT&T)

Gigant telekomunikacyjny złożył wniosek o patent na metodę przesyłania danych z jednego urządzenia komputerowego do drugiego przez ciało ludzkie w 2011 r., Aw 2013 r. Uzyskał zgodę komisji patentowej. Dokument opisuje metodę przekształcania informacji w specjalny sygnał, którego przewodnikiem staje się osoba. Trudność polega na tym, że urządzenie odbiorcze nie odbiera sygnału „czystego”, ale z nieczystościami komunikatów wysyłanych przez ciało.

Amerykański Urząd Patentowy uznał projekt AT&T za najbardziej innowacyjny pomysł 2013 roku.

Bateria słoneczna do iPhone'a (Apple)

W 2008 roku firma złożyła wniosek o patent na ekran dotykowy, który działa jak bateria słoneczna. Technologię można wykorzystać w gadżetach mobilnych. Patent opisuje telefony i odtwarzacze zasilane energią słoneczną dzięki specjalnej konstrukcji ekranu dotykowego, który na przemian nakłada wrażliwe na dotyk warstwy z warstwami paneli słonecznych.

Patenty Apple są monitorowane przez armię fanów produktów Apple. Prognozy patentowe sprawdzają się z godną pozazdroszczenia regularnością w następujących modelach iPhone i iPad. Eksperci przewidują pojawienie się baterii słonecznej już w iPhonie 6. Wśród innych patentów Apple, które zostaną wprowadzone w najbliższej przyszłości, nazywają aplikację do nawigacji po budynkach i przyciskach smartfonów z szafirowym kryształem.

Detektor chorób (Boeing)

Każdego roku miliard pasażerów podróżuje samolotem, a wraz z nimi wirusy i bakterie wędrują z miasta do miasta, z kontynentu na kontynent. Chicagowski oddział korporacji lotniczej opatentował urządzenie, które identyfikuje ryzyko infekcji na lotnisku chorobami zakaźnymi. Ma być instalowany w strefach zatłoczenia pasażerów - w poczekalniach, strefach odlotów i przylotów oraz sklepach wolnocłowych.

Za pomocą czujników wykrywa informacje o obecności wirusów i bakterii w środowisku i przesyła je do panelu sterowania personelu lotniska. System pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, ostrzegając o potrzebie zwiększenia prędkości cyrkulacji powietrza w kabinie, zapewniając pasażerom maski i środki dezynfekujące oraz deklarując kwarantannę.

Tekst: Elena Bazina

Obejrzyj wideo: 10 najgłupszych patentów na wynalazki, cz. 1 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej